Skocz do zawartości

Wymiana łożysk w kołach


Jarek_JD

Rekomendowane odpowiedzi

Uno 1,4 ies 96r.

Powinienem coś wiedzieć przed wymianą?

Specjalny sprzęt, jakieś kruczki?

Np przy ostatniej wymianie nagrzewnicy nieoceniona była wiedza o posiadaniu kluczyka 5,5 i genialnej "trzeciej" śrubce w osłonie plastikowej hehe.gif

Z góry dzięki za podwpowiedzi 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak

> Dla uściślenia - najpierw z tyłu

żeby nie walić młotem po łożysku (ujemne pasowanie do piasty czyli na wcisk) stosuję domowej roboty "prasę hydrauliczną", która wykorzystuje lewarek 5t i ramę złożoną na dole i górze z solidnych ceowników w pionie łączonych równie solidnymi płaskownikami + śruby M12; do środka lewarek, jakieś drewienko i można fachowo wyciskać łożyska z piasty. klucz 30, nowa nakrętka piasty, klucz dynamometryczny (moment 220Nm), trochę dobrych chęci, minimalna ilość smaru na czop piasty. jeśli masz już pewien przebieg (>80kkm) i nie zdejmowałeś bebnów to mają one już solidny rant od strony tarczy kotwicznej i dużo łatwiej je zdjąć, gdy zluzujesz najpierw samoregulatory szczęk (dostępne za podłużnymi gumkami na tarczach kotwicznych). sam rant w bębnach usunąłem widiowym frezem palcowym. przy okazji możesz zaopiekować się rozpierakami ręcznego--przy zdjętej piaście jest do nich fantastyczny dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby nie walić młotem po łożysku (ujemne pasowanie do piasty czyli na

> wcisk) stosuję domowej roboty "prasę hydrauliczną", która

> wykorzystuje lewarek 5t i ramę złożoną na dole i górze z

> solidnych ceowników w pionie łączonych równie solidnymi

> płaskownikami + śruby M12; do środka lewarek, jakieś drewienko i

> można fachowo wyciskać łożyska z piasty. klucz 30, nowa nakrętka

> piasty, klucz dynamometryczny (moment 220Nm), trochę dobrych

> chęci, minimalna ilość smaru na czop piasty.

To co przeczytałem, mi wystarczy biglaugh.gif

Robię wydruki, daję ojcu i niech robi co chce. Nagrzewnicę mu wymieniłem, przekaźniki na światła zrobiłem, ale prasy w garażu nie będę robił zlosnik.gif

Zobaczę, czy ojczulo sam (no, może mu pomogę hmm.gif) wymiany się podejmie, czy mu na mechanika pożyczyć hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.