-
Była sobie sarna...
Tyle to chyba nie wyjdzie. Załączone zdjęcie 5-letnia Octavia po uderzeniu w drzewo. Poduszki nie wystrzeliły, pasy nie wiem, bo to kolegi. Wycena z MTU jako naprawa bezgotówkowa na częściach oryginalnych ok 45 tys. Na pewno uszkodzone są obydwie chłodnice i lampy. Ale wyszła szkoda całkowita.
-
Mazda CX-60, który silnik
Rozmawiałem jeszcze z dealerem, bo zacząłem rozważać plugina, w kwietniu maja na niego promocję i jest tańszy od diesla o 3 tys. zł, na plugina mam wyższy limit, czy realnie mógłbym podnieść wartość o ok.17 tys zł i doposażyć w pakiet driver assistance i np hak. Teraz mam już totalny mętlik w głowie Zakładając że nie będę ładował plugina z gniazdka tylko bateria będzie się ładowała silnikiem żeby utrzymać właściwy poziom baterii, czy to ma sens? Nigdy plugina nie miałem, spalanie wiem że większe, zasięg mniejszy o połowę. Co jeszcze za plus / minus plugina?
-
Mazda CX-60, który silnik
Teraz mam Hyundai i40, genialny samochód. Już dawno kazali mi go zmienić, broniłem się ale luż muszę. W zasadzie chciałem Skodę Super-b, tylko żona narzeka że taki niski i źle jej się jeździ, Ford Galaxy był idealny 🙂 Szukałem alternatywy i padło na CX-60, mogę jeszcze zmienić samochód, ale nic innego ciekawego nie widzę, poza PHEV, którego sensu do jazdy autostradami po 140km/h+ nie widzę
-
Mazda CX-60, który silnik
To będzie samochód słyżbowy, wynajem na 48 miesięcy i zwrot
-
Mazda CX-60, który silnik
I to jest właśnie ten dylemat, czy z tego warto zrezygnować na rzecz mocniejszego silnika? Zawsze miałem zwykły tempomat i mi on wystarczał Zawartość pakietu z oferty dealera?
-
Mazda CX-60, który silnik
Pakiet driver assistance i jakieś dodatki na siłę, typu hak i inne. Ale nocą praktycznie nie jeżdżę, autostrady też raczej wolę pokonywać stałą prędkością
-
Mazda CX-60, który silnik
Czytałem o pewnych bolączkach sprzed 2-3 lat, teraz to chyba dopracowali. X3 jest mniejszy i raczej poza budżetem. Rozważałem jeszcze VW Tayron, chcę raczej diesla bo jeżdżę dużo autostradą. Nie mogę przekroczyć 150g/km CO2, więc diesel VW tylko 150KM. Mazda bardzo mi się spodobała
-
Mazda CX-60, który silnik
W tym miesiącu muszę wybrać nowy samochód. Wybór padł na Mazda CX-60 z silnikiem diesla 3.3. Mam dylemat który napęd wybrać. Ze względu na ograniczony budżet mam dwie opcje: 254KM AWD z niższym wyposażeniem, ale wystarczającym 200KM RWD doposażony we wszystkie pakiety Czy przy normalnej jeździe jest znacząca różnica pomiędzy tymi napędami? Nie jeżdżę po lasach, zimą radziłem sobie z napędem na przód. Najpierw postawiłem na napęd AWD z mocniejszym silnikiem rezygnując z doposażenia na którym mi szczególnie nie zależy, ale szczerze zwątpiłem. Pomożecie?
-
Co ile ustawiacie geometrię zawieszenia
Żona w Mazdzie 2 to poczyniła i zapytała czy nic nie popsuła. Pomyślałem, że pojadę na geometrię bo ostatnio przy wymianie końcówek kilka lat temu była sprawdzana. 150zł w plecy, sprawdzenie bez potrzeby regulacji 😁
-
Klimatyzacja auto głupnie...
Miałem forda Galaxy MK3 (2012r.) i od czasu do czasu też tak dziwnie się zachowywał. Potrafił latem tylko grzać. Czynnika miał w normie, ale nie walczyłem z problemem, bo pomagało odpięcie akumulatora - odpinałem masę bo był łatwiejszy dostęp. Oczywiście to nie jest rozwiązanie docelowe, ale ja tak przez 2 lata z kluczem w bagażniku przejeździłem
-
Pompa ciepła powietrze-woda - koszty
Naoglądałem się zdjęć z lodem pod pompą. U kolegi widziałem ile Haier monoblok 7kw naprodukował. U mnie pompa stoi obok wejścia do domu, dmuchałem na zimne
-
Pompa ciepła powietrze-woda - koszty
Żeby na dole pompy i w tej cienkiej rurce nie zamarzło zanim spłynie.
-
Pompa ciepła powietrze-woda - koszty
Dlatego tak głęboko, żeby woda nie zamarzała, tylko wsiąkała
-
Pompa ciepła powietrze-woda - koszty
W temacie lodu, może się komuś przyda. Pod pompą wydrążyłem świdrem ręcznym i powiększałem szpadlem otwór ok. 1 metra głęboki. Włożyłem rurę kanalizacyjną obsypaną drobnym gresem, pod rurą na dnie otworu też jest gres. Na dole tacy mam grzałkę i końcówkę jej wprowadziłem do tego odpływu. Grzałka załącza się przy defroscie. Przez 3 zimy nic z wody/lodu na zewnątrz nie wypłynęło.
-
Co lepsze Boiler czy przepływowy ogrzewacz wody
7kW z jednej fazy... Ja sobie tego nie wyobrażam na przyłączu domowym. Piszą zabezpieczenie 30A, z wyliczeń wychodzi mi trochę więcej