Skocz do zawartości

Zgrzyty-skrzypienie podczas wciskania pedału sprzęgła


starling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś podczas okresowego smarowania linki sprzęgła odkryłem, że naciskając na pedał sprzęgła dochodzą z okolic skrzyni nieprzyjemne zgrzyty i skrzypienie (przy niepracującym silniku). Proszę o sugestie doświadczonych użytkowników co może być przyczyną tych dźwięków - linkę całkowicie wykluczam. W czerwcu czeka mnie zagraniczny wyjazd - 3000km - nie chciałbym aby mnie coś niemile zaskoczyło. Przebieg auta... i sprzęgła to okolo 120tys.km. Za wszelkie rady z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam! Dziś podczas okresowego smarowania linki sprzęgła odkryłem, że

> naciskając na pedał sprzęgła dochodzą z okolic skrzyni

> nieprzyjemne zgrzyty i skrzypienie (przy niepracującym silniku).

> Proszę o sugestie doświadczonych użytkowników co może być

> przyczyną tych dźwięków - linkę całkowicie wykluczam. W czerwcu

> czeka mnie zagraniczny wyjazd - 3000km - nie chciałbym aby mnie

> coś niemile zaskoczyło. Przebieg auta... i sprzęgła to okolo

> 120tys.km. Za wszelkie rady z góry dziękuję.

podczas wciskania pedała ... TFU - pedału rusza się linka, dźwignia i odpowiednie bebechy w skrzyni. może posmaruj też dźwignię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jesli stwirdzisz ze zgrzyty pochodza od skrzyni to lepiej sobie wymien sprzeglo. Lepiej nie ryzykowac. Ja swoje wymienilem wlasnie przy takim przebiegu. docisk byl zajechany. Jeszcze trche i lozysko wpadloby do srodka za docisk. 3 zabki byly wylamane. dodam ze niemam mani trzymania nogi na pedale podczas jazdy. Oczywiscie mozna spokojnie dojechac bez sprzegla jesli jest to trasa. ale jesli cos sie zaczyna to wymienic i tak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.