Skocz do zawartości

Zamki w UNO


Artur_L

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymiana zamków w Uniaku 3 drzwiowym to skomplikowana sprawa. Komplet takich zamków łącznie z zamkiem w stacyjce kosztuje 165zł natomias za wymianę w ASO chcą 200 zł zastanawiam sie czy można by to zrobic samemu??

Szczególnie obawiam sie grzebania w stacyjce. czy słusznie?

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki kupisz w cenie 50-60 zł ,a co do wymiany to z drzwiami i klapą nie będziesz miał najmniejszego problemu.Korek wlewu paliwa i stacyjka przysporzą Ci sporo "zabawy"

Uzupełnij dane osobowe o sobie (miejsce zamieszkania,samochód imię,nr GG ) waytogo.gif .Nie wiedząc skąd pochodzisz nie będziemy mogli Ci osobiście pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zamienniki kupisz w cenie 50-60 zł ,a co do wymiany to z drzwiami i

> klapą nie będziesz miał najmniejszego problemu.Korek wlewu

> paliwa i stacyjka przysporzą Ci sporo "zabawy"

> Uzupełnij dane osobowe o sobie (miejsce zamieszkania,samochód imię,nr

> GG ) .Nie wiedząc skąd pochodzisz nie będziemy mogli Ci

> osobiście pomóc.

korek nie jest taki znowu trudny do rozebrania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wymiana zamków w Uniaku 3 drzwiowym to skomplikowana sprawa.

Nie nie jest to skomplikowana sprawa

> Komplet takich zamków łącznie z zamkiem w stacyjce kosztuje

> 165zł natomias za wymianę w ASO chcą 200 zł

o dziwo jak na ASO to całkiem tanio bo tylko 35zł za ładnych pare minut grzebania

zastanawiam sie czy

> można by to zrobic samemu??

Jasne, to była pierwsza rzecz jaką u siebie robiłem

> Szczególnie obawiam sie grzebania w stacyjce. czy słusznie?

Absolutnie niesłusznie moim zdaniem stacyjka jest bardzo prosta w wymianie

Tak więc po krótce opisze wymianę, mam nadzieję, że niczego ważnego nie przeocze

Zdejmujesz obudowę plastykową kolumny kierownicy, wkładaz kluczyk do stacyjki, wciskasz bolec lub bolce niewiem.gif ( don't remember ) blokujące wkładke i wyciągasz wkładkę, a potem siup nową - chyba tak to wyglądało.

Z drzwiami jest dużo zabawy, ponieważ trzeba zdemontować tapicerkę i wszystkie inne bebechy blokujące dostęp (choć pewnie są tacy, którzy tylko odchylą tapicerkę i będą się mordowac po partyzancku. Przy użyciu małego płaskiego śrubokręta wyciągasz zawleczkę wkładki, która ma kształt "U" (oczywiście trzeba będzie też odpiąć "patyk" - nie mam pomysły jak go nazwać - który odpowiada za otwarcie/zamknięcie drzwi. Potem wkładasz nową wkładkę i zawleczkę, a patyk podpinasz w odpowiednie miejsce.

Ciut, ciut zabawy będziesz miał z tylną wkładką. Ja wyjołem cały "przycisk", który wciskasz palcem gdy chcesz otworzyć klapę, a potem hmm.gif chyba jest jakaś zawleczka, musisz to wyczaić sam jak rozbierzesz - w każdym razie nie ma strachu.

Korka wlewu nie robiłem, ponieważ mój korek wlewu ma znacznie mniejszy kluczyk i jakoś tego "nie widziałem" zresztą nie przeszkadza mi ten mały dodatkowy kluczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komplet takich zamków łącznie z zamkiem w stacyjce kosztuje 165zł

Człowieku kup zamienniki. Ja ostatnio kupowałem zamienniki Valeo za 6o pln w składzie było Stacyjka, drzwi, klapa, wlew.

Kurcze chyba ze mówisz faktycznie o zamkach całych, bo ja mówie o wkładkach do zamków. a babraniny z wkładkami jest od groma... mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc witam wszytskich. Dzięki za wyczerpujące informacje. W weekend zabieram sie za robotę. Mam nadzieję ze wszystko pójdzie OK.

A tak w ogóle to w ASO chcieli 200 zł za samą robocizne + 165 za wkladki czyli razem 365 zł.

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No więc witam wszytskich. Dzięki za wyczerpujące informacje. W

> weekend zabieram sie za robotę. Mam nadzieję ze wszystko pójdzie

> OK.

> A tak w ogóle to w ASO chcieli 200 zł za samą robocizne

W takim razie rób sam bo warto ok.gif

+ 165 za

> wkladki czyli razem 365 zł.

Tak jak już Ci pisali kup sobie zamienniki i nie bój nic o jakość dlatego, że jakość oryginalnych fiatowskich zamków woła o pomstę do nieba i chodzi mi tu akurat o młodego fiata klnie.gif. Nie bój się samych wkładek tej "roboty" wcale nie ma, aż tak dużo, a warto zaoszczędzić pieniądze bo do uniaka pewnie jeszcze wiele rzeczy by Ci się przydało drive.gif

> Pozdrawiam Artur

Ja również pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy wymiana zamków w Uniaku 3 drzwiowym to skomplikowana sprawa.

> Komplet takich zamków łącznie z zamkiem w stacyjce kosztuje

> 165zł natomias za wymianę w ASO chcą 200 zł zastanawiam sie czy

na allegro komplet wkładek widziałem za 99PLN

tu masz link

niby do seicento ale chyba kazdy fiat ma to samo ...mi sie wydaje

> można by to zrobic samemu??

> Szczególnie obawiam sie grzebania w stacyjce. czy słusznie?

> Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.