Skocz do zawartości

zgubiłem kawałek uniaka


macmac

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odpadła mi taka osłona co jest nad katalizatorem ( bo to chyba jest własnie on ). Ciągneło sie to po drodze i musiałem ten kawałek oderwać. Brak tego elementu nie będzie chyba istotny w dalszym użytkowaniu fiata? Osłona jest w kiepskim stanie i zastanawiam się czy bawić się w zakładanie nowej. Doradzcie.

To ten element:

280901356-os%B3ona.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj odpadła mi taka osłona co jest nad katalizatorem ( bo to

> chyba jest własnie on ). Ciągneło sie to po drodze i musiałem

> ten kawałek oderwać. Brak tego elementu nie będzie chyba istotny

> w dalszym użytkowaniu fiata? Osłona jest w kiepskim stanie i

> zastanawiam się czy bawić się w zakładanie nowej. Doradzcie.

> To ten element:

To jest osłona termiczna. Będzie Ci się strasznie podłoga w samochodzie nad katem grzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 2 miesiące temu się tego pozbyłem bo myślałem że wpada w rezonans i strasznie nap... w podłogę. Zresztą ledwo się trzymało.

Nawet zwracałem uwagę czy się nie grzeje podłoga potem i nic takiego nie zaobserwowałem. W środku nie jest gorąca a nawet podłoga w tym miejscu jak jej dotykam nie jest ciepła.

Ale niestety to nie było to i nadal nap...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj odpadła mi taka osłona co jest nad katalizatorem

> zastanawiam się czy bawić się w zakładanie nowej. Doradzcie.

Mi też odpadło (nie całkiem, do końca musiałem sam urwać).

Zapytałem w serwisie, oni też naprawiają 'chirurgicznie' - nie słyszeli o przypadku montowania nowej osłony w miejsce 'wyciętej'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie chcesz mieć pożaru tapicerki to sobie tą osłonę zamocuj

To mnie nastraszyłeś. Ale żeby to się aż tak nagrzewało? Z drugiej strony jakiś powód zamontowania tego ustrojstwa misiał być. Sprawdzę czy da się to z powrotem zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mnie nastraszyłeś. Ale żeby to się aż tak nagrzewało? Z drugiej

> strony jakiś powód zamontowania tego ustrojstwa misiał być.

> Sprawdzę czy da się to z powrotem zamontować.

Z pewnością będzie Ci opalać lakier, potem rdzewieć - po co to, na co?

U mnie z odległości 7cm od nagrzanego kolektora zapalił się filc - musiałem gasić, teraz mam goła blachę tam spineyes.gif

Katalizator tez się nagrzewa mocno!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To mnie nastraszyłeś. Ale żeby to się aż tak nagrzewało? Z drugiej

> strony jakiś powód zamontowania tego ustrojstwa misiał być.

> Sprawdzę czy da się to z powrotem zamontować.

Element nie nalezy do najmocniejszych, ja juz tez go nie mam. Przez rok nie wydarzylo sie nic - moze mam szczescie, ale podloga faktycznie sie grzeje, na pewno pozytywnie na stan podwozia mulher.gif to nie wplynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim jeszcze ta osłona lata dosyc luźno - przybieram się lada dzień-tydzień do poprawienia jej mocowania, aby nie zgubić. Może zamocuję ją w nowych punktach albo nawet na jakieś druty? bo oryginalne punkty mocowania są uszkodzone. Słabiutka ta blacha - ekran , ale dobrze odbija ciepło i izoluje.

W Twoim przypadku proponuje dorobić coś zbliżonego z cienkiej blachy aluminowej utwardzonej, albo nawet cienkiej (0,24-0,4mm) stalowej pobielanej czy cynkowanej. Nie zaszkodzi, szczególnie jeżeli auto często i dużo stoi np. w korkach ulicznych z gorącym silnikiem, a opływ powietrza pod spodem zerowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.