Skocz do zawartości

Diagnoza co stuka??


balu

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja

wsteczny załączamy i delikatnie do tyłu cisza smile.gif

wsteczny załączamy i do tyłu noramlanie przez pierwszw dwa metry łup lup łup coś napierdziela crazy.gif

co to może byc??

i za ile gdzie to naprawić ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy odglosy dochodza z... ? kiedys mi sie tak tluklo w skrzyni przy agresywnych probach wyjechania z kopnego sniegu na tzw "kolyske" i tylko walilo na wstecznym. Powodem byly.... poduchy pod silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgłosy dochodza z przodu i też obstawiam poduchy crazy.gif

klocki wymieniane i sa jeczcze grube więc pukań nie powinno być smile.gif

teraz pytanie dużo zachodu z wymiana poduch jest - i ile ich tam siedzi - a może jeszcze poducha pod skrzybią jest (ale tu by chyba biegi ciężej wchodziły 0 no nie wiem nie znam się az tak na tym niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchy 3 z czego jedna pod skrzynia. wyrypane poduchy objawiaja sie m.in zla pracy drazka zmiany biegow... np 5 i wsteczny ( jako prawa strrona ) zle wchodzi itp..

a ile zachodu ? to kawal blachy z gumowym klockiem na jedna spora srube. Potrzebny kanal i lewarek zeby podtrzymac silnik na czas podmiany 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem wpisy na tutejszym forum jak ludzie robili po sztuce , co dla mnie jest lekko screwy.gif

http://moto.allegro.pl/item372009670_poduszka_skrzyni_biegow_fiat_stilo_1900_jtd.html

musze chyba zrewidowac swoje poglady wink.gif troche drogi gips jakby chcial czlowiek wymienic komplet hmm.gif

swoje doswiadczenia opieram na takich czesciach jakiś tekst gdzie mozna bylo robic pol auta za darmoche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i teraz trze4ba gdzieś to zdjagnozować masakra

zdecydowanie zwiekszysz szanse gdy zauwazysz nieprawidlowosci w zmianie biegow , skoro wsteczny to i "5" powinno zle wybierac, ewentualnie 2/4/wsteczny ( czyli doly) i 1/3/5 ( gorne polozenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skręcone proste koła jazda do tyłu trrr trrr trrryyyyy jak się energiczniej cofa po puszczeniu gazu nie tyrka.

Do przodu ruszanie i takie inne skecone nie skręcone wszystko ok .

Już nie mogę trzeba jechać gdzieś na diagnozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie skręcone proste koła jazda do tyłu trrr trrr trrryyyyy jak się

> energiczniej cofa po puszczeniu gazu nie tyrka.

> Do przodu ruszanie i takie inne skecone nie skręcone wszystko ok .

> Już nie mogę trzeba jechać gdzieś na diagnozę

Ja miałem z przodu takie trrr - podobno był sworzeń + tuleje. Pojedż do Błońskiego i bedzie po sprawie i to w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki swożeń i jakie tuleje ???

> I ile??

> Pzdro

A więc od początku. Miałem objawy takie, ze było "trrr" przy zmianie obciążenia na kole spowodowanej zmiana prędkosci czyli hamulec = trrr, depnięcie gazem = trrrr, wcisniecie sprzęgła dla zmiany biegu (wiec puszczenie gazu) = trrr. Pojechałem z tym do Błońskiego bo sam jestem małotechniczny i bez zaplecza a namiar miałem z forów (różnych motoryzacyjnych). Zostawiłem mojego MW na zasadzie "zobaczcie i zadzwońcie". Samochód kupiłem w grudniu i nic nie ruszłaem więc zakładałem , że troche znajdą do roboty. Nie byłem jak robili wiec wiem tylko z oświadczenia, że cyt: za stuki odpowiadały łączniki kierownicy i tuleje przy amortyzatorach. Ponieważ sworznie z obu stron też już były trupami więc zostały zregenerowane. Całość kosztowała mnie 500 zł. Jak powiedziałem był to cytatm usłyszany przez telefon a ja inżynierem nie jestem wiec jak coś pier***ę to sorki 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki swożeń i jakie tuleje ???

> I ile??

> Pzdro

Panie kochany a nie masz tam jakiego stilo usera z AK po sasiedzku ? Co dwie pary uszu/oczu to nie jedna. Asio to tak juz w ostatecznosci 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.