Skocz do zawartości

Włącznik elektrycznych szyb


jarzab11

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem elektrycznymi szbkami.

Od jakiegoś czasu mam problem ze swoją prawą szybą, Przy zamykaniu i otwieraniu jakby przerywa, ostatnio juz wogóle nie mogłem jej otworzyć.. Rozebrałem więc cały bok miałem drugi przełącznik chciałem go podłączyć ale miał żeńską końcówkę podczas gdy w starym była męska (nie wiem czy dobrze to nazywam) troche zmodyfikowałem podłączenie kabli. W zasadzie działa, ale kabelki robią się gorące więc coś jest nie tak, szyba pwszem zapyka się piorunem, ale jak chcę ją opuścić to idzie to bardzo mozolnie, tak jakby silnik nie miał siły jej opuścić.

Opuszczanie ani zamykanie nie działa w przełącznikach od strony kierowcy wogóle.

Co możecie mi poradzić w takiej sytuacji.

Miąchanie złączem między drzwiami a karoserią nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odłącz dwa przewody silnika napędy szyby od przełącznika i dalszych kabli i sprawdź najpierw jak działa sam silnik, czy nie jest uszkodzony. jaki bierze prad, jak rusza szybę, czy są zmiany. Jeżeli silnik dobry, to sprawdź resztę - wiązki instalacji i przełączniki - moze gdzieś masz jakieś zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Odłącz dwa przewody silnika napędy szyby od przełącznika i

> dalszych kabli i sprawdź najpierw jak działa sam silnik, czy nie

> jest uszkodzony. jaki bierze prad, jak rusza szybę, czy są

> zmiany. Jeżeli silnik dobry, to sprawdź resztę - wiązki

> instalacji i przełączniki - moze gdzieś masz jakieś zwarcie.

nie wiem czy dobrze myślę, do silnika idą 2 kabelki, żółty chyba i jakiś jeszcze, jak mam to spiąć lub uruchomić silnik?

Włącznik już rozbebeszyłem, odłączyłem na razie go od reszty, a może poprzez te kable mogę to jakoś spiąć na "krótko żeby sprawdzić czy opuszcza szybciej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.