Zawartość dodana przez jarzab11
-
Frustracja systemami bezpieczeństwa w nowych samochodach
Pojeździłem Kogą po lificie. Za każdym uruchomieniem wyłączenie ostrzegania o znakach. Na godzinnej trasie również informował mnie, że jestem zmęczony. Jedyne co mi się podobało to aktywny tempomat 😆
-
Nokian Weatherproof ?
podobno kluczowy jest kraj produkcji. Zajrzyjcie do siebie skąd je macie. Te z Rosji podobno padaka, ale nie wiem czy na nasz rynek idzie cos innego.
-
Nokian Weatherproof ?
Kurcze, kartoflaki się z tego zrobiły. Daję im pewnie jeszcze z rok i wtedy zdecydujesz co dalej
-
Nokian Weatherproof ?
Dzięki, wrzuć zdjęcie, z ciekawości obejrzę. Ostatecznie jadą goodyear vector 4seasons g2 , zobaczymy co są warte.
-
Nokian Weatherproof ?
Możecie zrobić jakiś update tych Nokianów? Dalej pękają? Czytam, że w różnym czasie od założenia, ale ogólnie ludzie to reklamują. Waham się pomiędzy Vredkami Qatrac 5 a tymi Nokianami. Podobno problem jest w egzemplarzach z fabryki w Rosji
-
Ogrzewanie domu- dobowe zużycie gazu?
Dla porównania napiszę Ci jak wygląda ogrzewanie klocka z lat 80-tych nieocieplonego. Mamy dwa oddzielne kotły gazowe termet unico (nie kondensat) i instalację na cienkich rurkach PEX i miedź. U siebie ogrzewam 50 m2 (połowa podłogowe) dobowo bierze przy obecnych temperaturach około 8 m3 razem z zagrzaniem 150 L CWU. Temp w domu u mnie to 21-23 stopnie. Dolne piętro też około 50 m2 + czasami garaż i wiatrołap, zbiornik CWU 100 L, temp. jakieś 20 stopni + gotowanie na gazie i wychodzi około 7 m3. Reasumując na dobę, 250 L CWU + ogrzewanie powiedzmy 110 m2 = 15 m3
-
Uszkodzona szyba czolowa. Reklamować?
Reklamować, błąd montażu.
-
Koniec ery galopującego downsizingu?
W telegraficznym skrócie to o czym Maciej__ i grogi wspomniał.
-
Koniec ery galopującego downsizingu?
I o to chodzi jeździłem też 5.2 FSI V10, coś pięknego.
-
Koniec ery galopującego downsizingu?
To nie jest normalna praca silnika 1.4 PD chodzi jak sieczkarnia Dla porównania 1.4 z CR jet przyjemniejsze, ale to tez nie jest jakiś szał. Dlaczego nie mogli zrobić 4 cyl jak w 1.4 D4D? Nie jest to demon prędkości, ale już jakąś kulturę pracy ma. Dla niektórych wyciszenia auta ma znaczenie a im głośniejszy motor tym z tym gorzej. W skodzie dla przykładu jeździ się tym strasznie, chociaż i 1.9 w octavii nie wypada rewelacyjnie.
-
Koniec ery galopującego downsizingu?
1.4 TDI czy to PD czy CR są takimi samymi dramatami. Zastanawia mnie tylko po co to wprowadzali skoro z 1.4 TDI PD równie szybko się wycofali wcześniej.
-
225/65/16C
Ja też jeździłem na agilisach i do kolejnego dostawczaka również je zakupiliśmy. Warto dopłacić
- S8, A1
-
Wymiana panele -> parkiet
@@slawekw z tego co piszesz to pierwszą i podstawową kwestią jest podłoże. Pod panele jak i parkiet musisz mieć równą twardą posadzkę. Mam panele średniej klasy AC4 z podkładem od 2 lat i nic się z tym nie dzieje, tylko że ja robiłem nowe wylewki.
- Drzwi wejściowe zewnętrzne.
- Drzwi wejściowe zewnętrzne.
-
Drzwi wejściowe zewnętrzne.
Witajcie Będę przed sezonem zimowym wymieniał drzwi wejściowe zewnętrzne. Zrobiłem pewien rekonesans po sklepach, ale co sklep to co innego mówi. Drzwi będą zamontowane pod zadaszeniem od strony wschodniej. Nie ma tam słońca, czasami może zacinać deszcz. Nie wiem na co się zdecydować bo są następujące opcje: Drzwi drewniane z drewniana futryną. Drzwi metalowe z drewniana futryną Drzwi metalowe z futryną stalową. Jedni mówią, że futryna musi być drewniana żeby nie przemarzała, inni że jak drzwi metalowe to i futryna metalowa. Zaproponowano mi drzwi producentów takich jak: Stolpaw, Dziadek, Mikea, Disting, Stalprodukt. Obecnie mam stare drzwi robione jeszcze przez stolarza, które już się nie domykają i trochę się wypaczyły. Jestem skłonny do drzwi metalowych, aby uniknąć problemów rozsychania czy chłonięcia wilgoci. Maja być szczelne, ciepłe i wystarczyć na kolejne 10 lat Podpowiedzcie coś. Mam do wydania jakies 2500-3000 zł.
-
1,6TDI CR GolfVI
Silnik, który posiadasz jest identyczny konstrukcyjnie z wersja 90 KM i 105 KM, różnią się tylko softem. Co do drogi postępowania w przypadku EGR to masz 3 wyjścia. 1. Zaślepienie i usunięcie z programu EGR-a 2. Zakup używanego regenerowanego za około 500-600 zł. 3. Wymiana na nowy za 1600 zł. Pierwszych dwóch tematów nie zgłębiałem, ale czytałem że to działa. Co do mocy to podobno bez problemu można podnieść moc z tych 75 KM do 105. Pierwszych dwóch tematów nie zgłębiałem, ale czytałem że to działa.
-
Klima nie chłodzi na postoju
To, że pracuje w ASO to akurat nie równa się ze stwierdzeniem że ma o tym jakieś pojecie. Czasami mam z takimi ludźmi do czynienia, że wolę iść bezpośrednio do mechaników
-
Klima nie chłodzi na postoju
Może niech spróbują wyczyścić zawór rozprężny? W VAG-u to był typowy objaw niesprawności zaworu rozprężnego.
-
Klima nie chłodzi na postoju
Jaki to samochód?
-
Które diesle do miasta, lata 2010-2014
Do końca 2010 roku klepali Octavie 1.9 TDI. Podejrzewam, że podobnie było w całej grupie VW. Wtedy można było jeszcze je zamawiać do wyboru z 1.6 TDI.
-
Seat Leon 1.6 do oceny
Znajomy to ile ma budżetu na ten samochód, bo jakieś same padła tu podrzuca Niech próbuje szukać aut krajowych to może coś trafi. Ja swojego gołego leona (klima, elektryczne szyby, 4 poduchy, alufelgi) z klekoczącym 1.4 w LPG i przebiegiem 205 tys. km sprzedałem za 11 tys., ale to auto było bez zarzutu.
-
Wypowiedzenie OC
Maili dożywotnio trzymać nie musisz :D, ale masz mieć potwierdzenie, że TU zostało powiadomione o zbyciu pojazdu czy to pismem, czy w postaci elektronicznej.Jeżeli takiego potwierdzenia nie masz to szykuj $$$$$$$$. Miałem podobny problem, bo nie wpisaliśmy z kupującym numerów pesel. Na szczęście mieszkamy w jednym mieście i te dane mogłem uzupełnić po czym dostałem jeszcze zwrot za niewykorzystany okres OC.
- trwałe opony