Skocz do zawartości

Szkoda całkowita przy kredycie - czy tak może być.


ppawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem w regulaminie kredytu samochodowego LukasBank informację, iż można wczesniej spłacić kapita, nie płacąc od niego odsetek - Ok. Przy jakieś kolizji, Bank otrzymuje pieniądze od ubezpieczyciela (ubezpieczenie AC) i w całej kwocie wypłaca je kredytobiorcy.

Co mnie dziwi to zapis, że jak szkoda bedzie całkowita, to bank przejmuje ta kwotę od ubezpieczyciela i spłaca z niej cały kapitał ale i odsetki !!! Czy tak może być.

Dla mnie otrzymanie kwoty a AC przez bank, za szkodę całkowitą lub kradzież jest jak całkowita spłata kredytu więc dlaczego mam jeszcze opłacać odsetki?

Czy spotkaliście się z takimi umowami?

Jak samochód ukradną w pierwszych miesiącach to jeszcze bedzie trzeba dopłacić :-(

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytałem w regulaminie kredytu samochodowego LukasBank

> informację, iż można wczesniej spłacić kapita, nie płacąc od

> niego odsetek - Ok. Przy jakieś kolizji, Bank otrzymuje

> pieniądze od ubezpieczyciela (ubezpieczenie AC) i w całej kwocie

> wypłaca je kredytobiorcy.

> Co mnie dziwi to zapis, że jak szkoda bedzie całkowita, to bank

> przejmuje ta kwotę od ubezpieczyciela i spłaca z niej cały

> kapitał ale i odsetki !!! Czy tak może być.

> Dla mnie otrzymanie kwoty a AC przez bank, za szkodę całkowitą lub

> kradzież jest jak całkowita spłata kredytu więc dlaczego mam

> jeszcze opłacać odsetki?

> Czy spotkaliście się z takimi umowami?

> Jak samochód ukradną w pierwszych miesiącach to jeszcze bedzie trzeba

> dopłacić :-(

> Pozdrawiam

> Paweł

poproszę o dokładne zacytowanie tych zapisów z umowy, bo tak wg Twojej interpretacji to można szybciej coś z fusów wywróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mnie dziwi to zapis, że jak szkoda bedzie całkowita, to bank

> przejmuje ta kwotę od ubezpieczyciela i spłaca z niej cały

> kapitał ale i odsetki !!! Czy tak może być.

hmm.gif

> Dla mnie otrzymanie kwoty a AC przez bank, za szkodę całkowitą lub

> kradzież jest jak całkowita spłata kredytu więc dlaczego mam

> jeszcze opłacać odsetki?

no chyba musisz to przeedytowac skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mnie dziwi to zapis, że jak szkoda bedzie całkowita, to bank

> przejmuje ta kwotę od ubezpieczyciela i spłaca z niej cały

> kapitał ale i odsetki !!! Czy tak może być.

Moze byc jesli wykupisz np. dodatkowe ubezpieczenie, chocby GAP, ktory ubezpiecza 20 % wartosci auta, a z ktorego to kapitalu wyplaconego przy szkodzie calkowitej(I TYLKO W TAKI PRZYPADKU) w jakiejs czesci pokrywa wartosc pozostalego zobowiazania.

> Dla mnie otrzymanie kwoty a AC przez bank, za szkodę całkowitą lub

> kradzież jest jak całkowita spłata kredytu więc dlaczego mam

> jeszcze opłacać odsetki?

Troche nielogiczne - bank finansujac zakup auta pobiera za ta prowizje(marze), ktora Ty zobowiazujesz sie splacic.

> Czy spotkaliście się z takimi umowami?

> Jak samochód ukradną w pierwszych miesiącach to jeszcze bedzie trzeba

> dopłacić :-(

Sprawdz jakie masz warunki ubezpieczeniowe - w pierwszych 6 miesiacach mozesz miec pokrycie przy szkodzie calkowitej (tzw.) na poziomie 100 %, miedzy 6 a 12 miesiacem na poziomie 90 % wartosci poczatkowej auta, a w nastepnych latach wartosc auta jest juz przeliczana po wartosci rynkowej i bedzie brana (najprawdopodobniej, chyba ze sa jakies wylaczenia) pod uwage wartosc rynkowa auta.

W razie pytan - wal na prv!

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokładnie zapis brzmi, że "W razie wystąpienia szkody całkowitej przyznane odszkodowanie z ubezpieczenia AC zostanie zaliczone w pierszej kolejności na spłatę kredytu wraz z odsetkami. W przypadku gdy kwota odszkodowania nie pokryje pozostałego do spłaty kredytu wraz z odsetkami, Kredytobiorca zobowiązany jest do spłat rat kredytu zgodnie z terminarzem spłat, do czasu całkowitej spłaty kredytu".

Niby Bank twierdzi, że przy szkodzie całkowitej cała kwota AC idzie na spłatę kapitału, a reszta jest dla kredytobiorcy, lub w przypadku gdy jest za mała kwota to należy dopłacić.

Jednak to tak brzmi, jakby Kredytobiorca musiał spłacić cały kredyt z odsetkami, a nie tylko kapitałem. :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.