Skocz do zawartości

Wymiana uszczelek okiennych.


lemon19711

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

czy ktoś się orientuje jak mocowane są uszczelki okienne w drzwiach? Chodzi mi o te na dole okna, w które chowa się otwierana szyba. Takie z włoskami dotykającymi szyby grinser006.gif

Muszę przeszczepić ze starego bo w nowym są porośnięte mchem i są krótsze niż szyba sciana.gifbeksa.gif Woda mi się leje pad.gif

Hilfe waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> czy ktoś się orientuje jak mocowane są uszczelki okienne w drzwiach?

> Chodzi mi o te na dole okna, w które chowa się otwierana szyba.

> Takie z włoskami dotykającymi szyby

> Muszę przeszczepić ze starego bo w nowym są porośnięte mchem i są

> krótsze niż szyba Woda mi się leje

> Hilfe

Masz dłuższe w środku i krótsze na zewnątrz spineyes.gif Ot i cała tajemnica gnijących drzwi w Uno hahaha.gifhahaha.gifhahaha.gif

Jeśli chodzi o zamianę uszczelek to tak:

1. Wyciągnij uszczelkę z plastiku ale uważaj by nie urwać dzyndzelka wyglądającego tak => -O <= Oczkiem siedzi w rynience mocującej gumę w plaskitowej listwie przy szybie. Ja uszkodziłem celowo w jednym miejscu tą rynienkę by móc w miarę swobodnie uszczelkę wsunąć do końca (tj. ze dwa cm od jednego z krańców na długości ok cm albo i mniej icon_rolleyes.gif). Już nie pamiętam czy wyciągałem też ten plastik czy nie ALE pamiętaj by potem spróbować wszelkie nieszczelności zaślepić gumą (ja miałem starą dentkę) i zalać delikatnie super glue. Wtedy jeszcze bardziej ograniczysz ilość wody dostającej się do wnętrza drzwi.

Jeszcze jedno: spróbuj wlać troszkę jakiegoś oleju w rynienkę plastikowej listwy przy oknie bo na sucho to będziesz miał znaczny problem by ją wsunąć do końca.

Mam nadzieję, że jak wyciągniesz uszczelkę wraz z listwą i je rozbierzesz to zrozumiesz o czym pisałem zlosnik.gifgrinser006.gif

Pozdrawiam hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bow.gif Jest szansa, że z tym opisem dam radę grinser006.gif

Jestem w o tyle komfortowej sytuacji, że obecne uszczelki mogę poświęcić na naukę wyjmowania spineyes.gif

Zastanawiam się czy przy okazji nie zdemontować boczków i czymś przemyć/zakonserwować wnętrze drzwi hmm.gifniewiem.gif tylko jakiego preparatu użyć hmm.gif coś z rodziny BOLL hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.