Skocz do zawartości

Ktore 1.2 16v??


bzyczek00

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zmuszony przez kolege dareq-a do zakupienia silnika 1.2 16v i teraz pytanie moje co najlepiej kupic. Wiadomo ze bede robil na osprzecie z p1. Silnik z p1 ma 86 KM ale to stary silnik bedzie i czy warto sie w to bawic bo pewnie remont trzeba by czy lepiej p2, stilo albo cos innego. Z tym ze w p2 chyba w glowicy inny rozstaw szpilek jest i kolektor wydechowy z p1 nie spasuje a tym czasowo chcialbym takowy zalozyc. Jaka wiec opcje najlepiej wybrac przy osprzecie z p1.

I druga rzecz. Czy w 16v altek i rozrusznik sa takie same jak w 1.2 8v czy mocniejsze jak w 1.4??

Ogolenie to sprawa ma sie tak ze 1.2 ma byc tez chwilowym rozwiazaniem przed zmiana slupka na 1.4.

Nie piszcie ze lepiej na 1.4 dozbierac. Wiem ze lepiej ale niestety teraz nie ma na to czasu i musi byc takie rozwiazanie przejsciowe. Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak docelowo ma być 1,4 to na teraźniejszą chwilę bierz 1,2 16v ze stilo/punto II(w miare mały rezbieg będą miały),a osprzęt standarowo z PI 1,2 16v ok.gifKolektor wydechowy należy delikatnie rozpiłować pod inny rozstaw szpilek ok.gifJa mam tak obecnie w 1,4 i nie zauważyłem niczego niepokojącego wink.gifMiało to być rozwiązanie tymczasowe,ale tak już jeżdże i jeżdże zlosnik.gifok.gif

281255809-P6070113.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak docelowo ma być 1,4 to na teraźniejszą chwilę bierz 1,2 16v ze

> stilo/punto II(w miare mały rezbieg będą miały),a osprzęt

> standarowo z PI 1,2 16v Kolektor wydechowy należy delikatnie

> rozpiłować pod inny rozstaw szpilek Ja mam tak obecnie w 1,4 i

> nie zauważyłem niczego niepokojącego Miało to być rozwiązanie

> tymczasowe,ale tak już jeżdże i jeżdże

Dzieki za odpowiedz. Wlasnie ze wzgledu na mniejszy przebieg silnika z p2/stilo wahalem sie nad silnikiem z p1 tylko nie wiedzialem czy spasi osprzet i przede wszystkim kol. wydechowy bo narazie nie ma na rurowy. Jeszcze raz dzieki piwo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzieki za odpowiedz. Wlasnie ze wzgledu na mniejszy przebieg silnika

> z p2/stilo wahalem sie nad silnikiem z p1 tylko nie wiedzialem

> czy spasi osprzet i przede wszystkim kol. wydechowy bo narazie

> nie ma na rurowy. Jeszcze raz dzieki

Poprosil bym jeszcze o informacje czy altek i rozrusznik w 1.2 16v sa takie same jak w 8v czy mocniejsze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.