Skocz do zawartości

Kontrolka świec żarowych Brava JTD


tnw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych klubowiczów.

Zaczela mi ostatnio mrugac kontrolka swiec zarowych przez 60 sec po uruchomieniu silnika. W serwisie mi powiedzieli ze trzeba komputer podpiad i sprawdzic czy to swieca(e) czy tez moze cos innego. Za diagnoze i ewentualna wymiane swiec zaspiewali 200pln i stwierdzili ze to 3h roboty angryfire.gif. Koszt jednej swiecy to 90pln. Mam w zwiazku z tym kilka pytan.

1. Czy faktycznie tyle roboty jest z wymana swiec zarowych

2. Czy wymienia sie wszystkie 4 świece

3. Co ewentualnie moze byc jeszcze padniete (przegieb 155kkm, swiece nie byly jeszcze wymieniane)

Dziek i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pad świecy to mruganie przez 30sek, u ciebie chyba co innego padło...

świece ja wymieniam zawsze wszystkie bo jak jedna się przepaliła to kwestia czasu kiedy padną kolejne - ale oczywiście jedną tez możesz zmienić...

są zamienniki - ja mam febi za 50zł i jes gicior....

wymiana nie jest trudna ale trzeba dysponować b.długą przedłużką żeby to wykręcic i potem zapodać nowe, pozatym trzeba zdemontować tą puszkę za kolektorem ssącym..

na egzaminer i będziesz wiedział wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanownych klubowiczów.

Powitać !!!! 30.GIF

Jest jeszcze jedna możliwość która wystąpiła u mnie czyli padnięty przekaznik podgrzewania świec (koszt naprawy ok. 400 zł angryfire.gif) ale podejrzewam ,że bez examinera się nie obędzie, póki co jeżdże z mrugającą kontrolką ale przed zimą trzeba będzie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam szanownych klubowiczów.

> Zaczela mi ostatnio mrugac kontrolka swiec zarowych przez 60 sec

> po uruchomieniu silnika

A jaki jest dopuszczalny czas mrugania. Mi mruga różnie raz 5 sekund innym z 50. I nie wiem, czy taki różny czas gaśnięcia to normalka niewiem.gif Czy to zależne od temperatury zewnętrznej niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki jest dopuszczalny czas mrugania. Mi mruga różnie raz 5 sekund

> innym z 50. I nie wiem, czy taki różny czas gaśnięcia to

> normalka Czy to zależne od temperatury zewnętrznej

światło ciągłe czy migające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> świece ja wymieniam zawsze wszystkie bo jak jedna się przepaliła to

> kwestia czasu kiedy padną kolejne - ale oczywiście jedną tez

> możesz zmienić...

tak mowia smile.gif jak mi padla swieca, to wymienilem tylko jedna (zreszta jakis zamiennik) i jest ok. Jezdze juz tak jakies 25tys km

> są zamienniki - ja mam febi za 50zł i jes gicior....

ok.gif

> wymiana nie jest trudna ale trzeba dysponować b.długą przedłużką żeby

> to wykręcic i potem zapodać nowe,

ja dorobilem sobie klucz, bo strasznie ciasno tam jest smile.gif

Jak mi padla swieca to mrygala kontrolka (ale nie pamietam jak dlugo) i gorzej palil (a to byla zima). A powiedz mi, skad wiesz jak rozpoznawac kody sygnalizowane przez autko??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, skad wiesz jak

> rozpoznawac kody sygnalizowane przez autko??

> pozdrawiam

W mądrej książce pt. "Instrukcja obsługi" napisano - mruganie kontrolki przez pół minuty - awaria układu wstępnego podgrzewania świec żarowych (oczywiście w JTD) smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Po pierwsze. Kiedy padnie jedna świeca można i wymienia się najczęściej (zwłaszcza jeśli jedna sztuka kosztuje 90 zł) 1 sztukę

zlosnik.gif

Po drugie. Mi mrugała kontrolka przez 30 sekund. Świece wszystkie były dobre... mechanior znajkomy mówił mi, że to moze być awaria jakiegods przekaźnika bo się z tym spotkał już. To wcale nie muszą być świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

> Po pierwsze. Kiedy padnie jedna świeca można i wymienia się

> najczęściej (zwłaszcza jeśli jedna sztuka kosztuje 90 zł) 1

> sztukę

Jak rozpoznac ktora swieca jest padnieta? Dzwonilem do ASO i tam mi powiedzieli ze wymiana swiec w JTD to ok. 3h roboty. Czy tak faktycznie jest, czy podali czas z food.gif ?

> Po drugie. Mi mrugała kontrolka przez 30 sekund. Świece wszystkie

> były dobre... mechanior znajkomy mówił mi, że to moze być awaria

> jakiegods przekaźnika bo się z tym spotkał już. To wcale nie

> muszą być świece.

Wczoraj mierzylem czas i faktycznie jest 30s. W instrukcji natomiast napisali ze jezeli mruga przez 60s to jest awaria ukladu podgrzewania.

Heyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jak rozpoznac ktora swieca jest padnieta?

jak sa w aucie to można podłączyć do nich lamkę (+ do aku a - do świeczki) jak lampka zaświeci sie to znaczy że świeczka ok jak nie to padaka (spalona) trzeba uważać żeby nie za długo lampka się świeciła bo też można spalić świeczkę - najlepiej jak tylko mignie odłączyć....

można też wykręcić świece i podłączyć na krótko do aku i patrzec czy sie nagrzewa - ale też szybko odłączyć by nie spalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Jak rozpoznac ktora swieca jest padnieta?

jak sa w aucie to można podłączyć do nich lampkę (+ do aku a - do świeczki) jak lampka zaświeci sie to znaczy że świeczka ok jak nie to padaka (spalona) trzeba uważać żeby nie za długo lampka się świeciła bo też można spalić świeczkę - najlepiej jak tylko mignie odłączyć....

można też wykręcić świece i podłączyć na krótko do aku i patrzec czy sie nagrzewa - ale też szybko odłączyć by nie spalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.