-
Wypadek i i telefon na 112
Kilka dni temu przed rajdem motocyklowym byłem na pogadance z ratownikiem medycznym. Tłumaczył, że wzywając karetkę mimo wszystko lepiej dzwonić na 999 niż 112 bo raz, że omijasz pośrednika (więcej osób dzwoni na ogólny w różnych sprawach) to na numerze 999 pracują ludzie, o ile dobrze pamiętam, z praktyką min. 5 letnią w pogotowiu ratunkowym.
-
Pierwszy wypad na tor i od razu.....
Bez przesady, opony na których jeżdżę mają normalną homologację drogową. Na deszczu + asfalt to kwadratowo na nich pomykam, ale na suchym asfalcie trzymają się całkiem dobrze.
-
Pierwszy wypad na tor i od razu.....
To jeszcze jako ciekawostkę dodam, że oprócz mnie i dwóch kumpli była grupa 4 osób na ścigach. Po kilku okrążeniach była przerwa na torze (gokarty jeździły) i wtedy podszedł gościu od ścigów i powiedział, że jak oni wjadą na tor to, żeby ruszyć jak będą w połowie. Tak też zrobiliśmy, ale już po kilku okrążeniach zacząłem ich wyprzedzać oprócz jednego. Ten to wymiatał, zero szans do niego choć próbowałem się przykleić. Piątek i sobota jest rajd latarników: http://www.motopomocni.pl/?page_id=1608 Wybiera się ktoś z AK? Ja będę z kumplem na trasie nocnej i offroad.
-
Pierwszy wypad na tor i od razu.....
... pozamykane opony Jako jedyny jeździłem na kostce, ale dawałem radę. Tor w Koszalinie, 1 godzina 30 zł.
-
Jaki kolor "wojskowy" wybrać?
Zdjęcia sprzed 2 tygodni, jest jeszcze niepomalowana osłona tylnego hamulca, osłona silnika nieodświeżona, ale w tym kierunku idzie odnowa staruszka z AD 1992r. Podoba się czy oryginał lepszy?
-
Jaki kolor "wojskowy" wybrać?
No taki zamówiłem z utwardzaczem, a dokładnie NOVOL 530. SATA pójdzie w ruch
-
Jaki kolor "wojskowy" wybrać?
3 puszki tak na styk, ale domówiłem jeszcze jedną na poprawki, lakier trzeba położyć bo farba po dotyku zachowuje się jak alcantara Kolor w realu trochę ciemniejszy niż na zdjęciu, mi się bardzo podoba. Zamówiłem dwuskładnikowy klar w macie. Pewnie dopiero w niedzielę będę malował, wrzucę fotki jak wyszło po skończeniu.
-
Jaki kolor "wojskowy" wybrać?
Właśnie przyszły spreje, 3 zamówiłem na moto. Jak się uda to w niedzielę biorę się za malowanie. Dzisiaj zrobię próbny natrysk na handbary i zobaczę jak to wygląda i czy mi się spodoba po wyschnięciu. W sumie to jest enduro i jak coś się porysuje to normalna sprawa.
-
Jaki kolor "wojskowy" wybrać?
Się trochę namęczyłem, ale moto jest w podkładzie: Wybrałem spray FOSCO RAL 7016 - Panzergrau, tylko mam mały dylemat bo doczytałem, że te farby schodzą po użyciu nitro. Do praktyków jakby tak klar matowy walnąć na tą farbę? Będzie to dalej mat tylko z warstwą ochronną czy wyjdzie jakaś kupa, ni to mat ni to klar
-
Jaki kolor "wojskowy" wybrać?
Co z tej palety wam się widzi do enduro, a konkretnie Kawasaki Tengai: http://www.ralcolor.com/ Tak się waham między oliwkowym np. 6003, a bardziej szaroniebieskostalowym np. 7016, 7026. Może jakaś inna propozycja koloru? Przykład co mam teraz: znalazłem jeden gotowy, podoba mi się tylko to jest połysk, a ja chcę mat.
- Owiewki motocykla
-
Dwa pasy wlotowe na rondo jednojezdniowe
Podobny problem jest z jednym rondem w Słupsku: "Jadąc ulicą Poznańską od strony Kobylnicy, kierujący, skręcając w lewo, w nową ulicę Koszalińską, powinien, pomimo braku oznaczenia pasów ruchu, zająć lewy pas, wjeżdżając na wewnętrzny pas ronda - informuje Jacek Kaźmierski, instruktor nauki jazdy, właściciel OSK Jack w Słupsku. - Jednak kontynuując jazdę po obwiedni, powinien zmienić pas na zewnętrzny przed zjazdem lub jeżeli zamierza zjechać z pasa wewnętrznego, powinien ustąpić pierwszeństwa tym kierującym, którzy poruszają się po pasie zewnętrznym ronda. Problem ten można łatwo i tanio wyeliminować, korygując oznaczenie pionowe na obwiedni ronda." więcej http://www.gp24.pl/motofakty/slupski-ring/art/9208560,rondo-na-ul-poznanskiej-jest-nieczytelne-wideo,id,t.html
-
Potrzebujecie trochę czasu, żeby się "rozjeździć" czy od razu ogień?
Pytanie bardziej do tych co latają w terenie, ale nie tylko. Jeżdżę czasami z kolegą co wsiada i od początku piaski, koleiny nie robią na nim wrażenia, muszę go w trudniejszym terenie gonić. Ja znowu muszę trochę polatać, pierwsze poślizgi na piachu, błota, koleiny biorę za asekuracyjnie. Za to jak się rozkręcę to kumpel mnie "goni". Czasami potrzebuję i z godzinkę na takie odblokowanie. Jak to u was wygląda?
-
Przekaźnik z auta, będzie pasował?
Za pierwszym razem był zaśniedziały i był brak styku, teraz też go wyczyściłem ale od rozbierania obudowy dostał trochę luzów, wiek też zrobił swoje i raz łączy raz nie, a w terenie wentylator musi działać niezawodnie. Za 20 zł kupię używkę, ale pomysł z wymianą na inny też dobry.
-
Przekaźnik z auta, będzie pasował?
Siadł mi przekaźnik w kawasaki włączający wentylator. Na jesieni go rozebrałem i przeczyściłem, ale tydzień temu znowu przestał działać. Ma on numery 056700-5260 12v 22A i na allegro jest go sporo, ale większość jest od aut osobowych. http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=056700-5260&bmatch=base-relevance-popul-uni-1-1-0408 I teraz pytanie te od motocykli 40 - 80 zł, od samochodów 10 - 20 zł. Który brać?
Zbyszek
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta