Skocz do zawartości

wlew paliwa


de_stal2

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem, otóż ostatnio próbowałem zatankować benzynki (normalnei jazda na lpg), wkładam kluczyk to korka wlewu kręce iiii się kreci wkładka a korek nie grinser006.gif. Troche sie pomeczylem i teraz mam urwany kluczyk we wlewie zlosnik.gif. I mam dwa pytanka - jak dolać benzynki innym otworem i gdzie takiego szukać/zrobić. (myslalem przy pompce paliwa przewodem tym powrotnym troche sie pomeczyc bo w koncu benzyne malo kiedy tankuje i na dlugo starcza) A drugie pytanie to jak otworzyć wlew aby móc zamontować nowy korek. Ktos probowal juz czegos takiego cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam taki problem, otóż ostatnio próbowałem zatankować benzynki

> (normalnei jazda na lpg), wkładam kluczyk to korka wlewu kręce

> iiii się kreci wkładka a korek nie . Troche sie pomeczylem i

> teraz mam urwany kluczyk we wlewie . I mam dwa pytanka - jak

> dolać benzynki innym otworem i gdzie takiego szukać/zrobić.

> (myslalem przy pompce paliwa przewodem tym powrotnym troche sie

> pomeczyc bo w koncu benzyne malo kiedy tankuje i na dlugo

> starcza) A drugie pytanie to jak otworzyć wlew aby móc

> zamontować nowy korek. Ktos probowal juz czegos takiego

Jeśli chcesz tylko nalać to pod tylną kanapą jest umieszczona pompa paliwa wraz z pływakiem. Odkręcasz bodajże osiem śrubek i możesz la do pełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli chcesz tylko nalać to pod tylną kanapą jest umieszczona pompa

> paliwa wraz z pływakiem. Odkręcasz bodajże osiem śrubek i możesz

> la do pełna

Dobre rozwiazanie jak na stacji nie ma kolejki. A ty nie boisz sie jezdzic w oparach paliwa. No chyba ze za kazdym razem bedziesz rozkrecal i skrecal plywak. Ja polecam jednak rozwiercenie wkladki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jedyne rozwiązanie na dłuższą metę to rozwiercenie wkładki.

a jak zależy Ci na jednym kluczu do wszystkiego to wymiana wszystkich wkładek ( koszt 5 wkładek z 2 kluczami to 50 zł). koszt niezbyt wysoki a roboty z tym też nie ma tak dużo i masz pewnośc że zawsze otworzysz. Proponują też co pewien czas zastosować smar do wkładek ( z wyglądu podobny do odmrażacza) szczególnie tych które nie czesto się używa a unikniesz problemów z ich otwarciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam taki problem, otóż ostatnio próbowałem zatankować benzynki

> (normalnei jazda na lpg), wkładam kluczyk to korka wlewu kręce

> iiii się kreci wkładka a korek nie . Troche sie pomeczylem i

> teraz mam urwany kluczyk we wlewie . I mam dwa pytanka - jak

> dolać benzynki innym otworem i gdzie takiego szukać/zrobić.

> (myslalem przy pompce paliwa przewodem tym powrotnym troche sie

> pomeczyc bo w koncu benzyne malo kiedy tankuje i na dlugo

> starcza) A drugie pytanie to jak otworzyć wlew aby móc

> zamontować nowy korek. Ktos probowal juz czegos takiego

Jak chcesz nowy korek z kluczykiem to PM, za 20.GIF oddam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kombinacja z dorabianiem dodatkowego wlewu albo "wlewu" paliwa - w pokrywie zbiornika (pod kanapą) nie ma sensu, niezbyt bezpieczna, konieczna szczelność albo wąchanie oparów w kabinie; wykonanie też kłopotliwe.

2. Korek rozwiercić - najprościej, do tego kupić nowy; wymiana zamków i kluczy zbędna, jeśli rzadko tankujesz.

3. Mozna próbować wydobyć ospowiednimi szczypcami złamany klucz z otworu zamka, a potem dobrze przesmarować zamek i korek WD-40 i olejem, spokojnie odblokować zacięcie (prawdopodobne - konstrukcja korka jest mocno fajansowa) i otworzyć korek drugim kluczem. Zależy, na jakiej długości klucz sie urwał; może te z trzeba przedtem zdjąć osłonkę-blaszkę z czoła zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.