Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Refleksje po wymianie reduktora

Featured Replies

Napisano

Mialo być tak pięknie, a wyszło jak zawsze...

Ale do rzeczy. Wymieniłem bo była dziura w membranie i 60 kkm przebiegu...Na taki sam jak był( w myśl idei skoro było super na starym to po co zmieniać na inny) - omvl R90/E.Wszystko fajnie pierwszego dnia(zaraz po wymianie testy), ładnie się zbierał od samego dołu, ale nie chciałą przekroczyć 120km/h.Odkręciłem śrubę jeszcze o 1/2 obrotu i poszła 155km/h. Wszystko pięknie(chć nie wiadomo jeszcze jak ze spalaniem- za wcześnie). Dzisiaj zaprzeczenie 1 dnia - problem z ruszeniem z miejsca, obroty spadają, przygasa, topornowatość(początkowo przy spokojnej jeździe prawie nie dotykałem pedału gazu).Jakoś dupowato i ogólnie bee...Powtórzyć regulacje za jakiś czas? Kiedy? Może trzeba jakieś czary wykonać z regulacją membran? Kto wie niech się wypowie , proszę.

Napisano

> Mialo być tak pięknie, a wyszło jak zawsze...

a wymieniales caly reduktor czy robiles wymiane membran tylko?

Napisano

> spartakus 2 generacja, ponoć podróba staga 2l...

No to nie rewela. Trzeba by podpatrzyć jak się zachowuje sonda lambda jakimś testerkiem lub choćby miernikiem. Generalnie śrubami na reduktorze ustawiasz dla pracy w zakresie niskich obrotów a registrem na wężu dla wysokich obrotów. Z tym że regulacja instalek na STGACh2L i ich klonach to macanie po ciemku, a bez wglądu w pracę sondy to macanka ślepego po ciemku.

Napisano

> Z tym że regulacja instalek na STGACh2L i ich klonach to macanie po ciemku, a bez

> wglądu w pracę sondy to macanka ślepego po ciemku.

podobno tak cfaniaczek.gif

ale też dało radę jeździć tym bardzo ładnie - trochę googlania i wszystko jasne

sam przelatałem na stagu 90 kkm swiety.gif

Napisano
  • Autor

Zaczyna mnie nosić angryfire.gif Znowu śmierdzi gazem i znów wygląda, że to otworu co widać membrane w parowniku. To chyba nie jest normalne? W prawdzie nie słychać syczenia, ani nie daje tak mocno jak na starym ale czuć. Sprzedali mi popsuty czy jak, można reklamować takie rzeczy?

Napisano

> Zaczyna mnie nosić Znowu śmierdzi gazem i znów wygląda, że to

A ten OMVL nie jest przeznaczony do bardzo dużych silników (pojemność) ?

Bo rozumiem masz go w Skodzie 1.3 ?

Może reduktor za mocno rozkręcony i zalewa gazem ?

Napisano
  • Autor

maksymalnie do 3,5 l(tego typu mniejszego nie ma).Stary był taki sam i było do niedawna dobrze.Sugerujesz, że jak wkrece srube to objawy ustapia?

Napisano

> maksymalnie do 3,5 l(tego typu mniejszego nie ma).Stary był taki sam

> i było do niedawna dobrze.Sugerujesz, że jak wkrece srube to

> objawy ustapia?

Według mnie masz za mocno rozkręcony reduktor i stąd zapach gazu.

Kiedyś gazownik mi powiedział że jak czuć gaz to w 99% przypadków jest to wina zbyt bogatej mieszanki a nie nieszczelności.

Dla próby skręć o 1 obrót śrubę w reduktorze i zobacz czy pomogło ...

U mnie po regulacji na analizatorze zaczęło śmierdzieć gazem podczas postoju , skeciłem o 1 obrót śrubę i przestało śmierdzieć , ale musze jeszcze raz pojechać do gazownika aby skorygował ustawienia.

Napisano
  • Autor

Wielkie dzięki. Jeszcze nie sprawdzałem, ale zapewne masz 100% racje.Po wymianie śruba w nowym jest wykręcona w stosunku do starego przynajmniej o 2-3 obroty(podejrzane, bo z tego co wiem na starość reduktora to raczej się wykręca, a nie w nowym).To dlatego, że narazie regulowałem tylko na wyczucie z grubsza...Zakręce do przygasania i potem stopniowo będę odkęcał, regulując.Może pomoże(mam nadzieje, że jazda ze zbyt wzbogaconą mieszanką nie popsuła nowego reduktora)

Tylko jak wyjaśnić ten zapach gazu? Myślałem, że membrana jest całkowicie szczelna.Po 1 stronie ciśnienie atmosferyczne , po 2 gaz...Jest chyba jakiś zawór po środku(nie rozbierałem jeszcze starego reduktora więc jestem jeszcze

zielony sick.gif co do zasady działania w szczegółach).Może jak się wychyli za bardzo to stanowi rodzaj bezpiecznika, przelewu ?

Napisano
  • Autor

No i jestem w kropce. Dało się skręcić śrube o ok 1,5 obrotu i nawet tak jeździć się da tylko, że złowieszcza dioda świeci stale na zielono i silnik się grzeje( za ubogo), przy okazji wylazło, że wentylator się nie załącza(chyba) angryfire.gif - byćmoże kolejna usterka.Dziś przed trasą wykręce spowrotem profilaktycznie. Z tym nowym reduktorem nie idzie się dogadać... mad.gif

Napisano
  • Autor

Wczoraj rozebrałem stary reduktor( W celach poznawczo/naprawczo/kontrolnych) i zdurniałem do końca...Jedyna możliwość śmierdzenia z powodu śruby wydaje się popuszczanie gazu przez gwint owej śruby(wchodzi ona bezpośrednio do komory z gazem po 2 str. membrany). Umyłem membrane i wyginając, maltretując na różne sposoby oglądałem pod żarówką halogenową - wizualnie rzadnych dziurek, przedarć nie stwierdziłem... O co chodzi? Z budowy reduktora wynika, że gaz po stronie ,,atmosferycznej'' membrany może śmierdzieć gazem tylko jak przez membrane gaz ucieknie, a membrana wygląda na całą... icon_eek.gif Zostaje jeszcze zespolenie śrubą po środku, ale wyglądało ono również na szczelne...

Co do regulacji musiałem ustawić tak jak było(1,5 obr odkręcić spowrotem, miejsce poł. śruby jest b. konkretne i stałe widać to po diodach przy 800 i 3000 obr. i jak auto zachowuje się w jeździe). Ogólnie byłoby cacy bo i spalanie spadło do 9 l lpg z 11l lpg w cyklu mieszanym, gdyby nie ten zapach H2S...

Help!

Napisano

Jak się trafi mocno cuchnący gaz to jego smród przenika przez membranę. W lovato wali z otworków kompensacyjnych jak ze starych skarpet.

Napisano
  • Autor

Czyli mówisz aby się na razie nie przejmować?

Nie wiem może przesadzam, poprzedni reduktor przeszedł badania techniczne śpiewająco przed ok 3 tyg. Tydzień później poczułem smród w kabinie, po otwarciu maski usłyszałem syczenie.Wcześniej nigdy nie wąchałem tego otworu od membrany(nie czułem takiej potrzeby smile.gif). W nowym śmierdzi 10 razy mniej i nie syczy, nie czuć też w kabinie. Jedynie jak przytkne nos do otworu to czuć... niewiem.gif

Napisano

> Czyli mówisz aby się na razie nie przejmować?

> Nie wiem może przesadzam, poprzedni reduktor przeszedł badania

> techniczne śpiewająco przed ok 3 tyg. Tydzień później poczułem

> smród w kabinie, po otwarciu maski usłyszałem syczenie.Wcześniej

> nigdy nie wąchałem tego otworu od membrany(nie czułem takiej

> potrzeby ). W nowym śmierdzi 10 razy mniej i nie syczy, nie czuć

> też w kabinie. Jedynie jak przytkne nos do otworu to czuć...

tak jak pisałem tam czuć będzie zawsze

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.