Skocz do zawartości

Moja alfka 146 1.7


radzi0

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiec mala relacja z posiadania tego autka tj AR 146 1.7 16v silnik bocer plus LPG rocznik 95.

Auto kupilem w maju 2006 roku. Nie posiadalo pompki spryskiwaczy, tylny spryskiwacz nie dzialal bo przewod byl pekniety, klima byla dziurawa, lewa szyba nie zamykala sie dobrze, letenie opony do wymiany.

Za auto dalem 8500zl. Ogolnie wygladala na zadbana i prezentowala sie ladnie.

Pompke kupilem za 5 euro plus przewody za kilka zlotych i spryskiwacze dzialaja.

Klime zrobilem za 450 zl, sprawdzenie z dobiciem okolo 200zl, wymiana przewodu cisnienia plus dobicie reszte.

Szyby nie ruszalem trzeba wymienic uszczelke ale wiem ze to bolaczka tego modelu.

po roku padl akumulator, kupilem nowy.

co 10-15kkm wymieniam filtry i olej wraz z filtrem kabinowym.

Kupilem komplet opon letnich Firestone 195/45/15. Stare byly w stanie przerazajacym, maly bieznik i nierowno wytarte tak ze trzeslo kierownica. Nie wiem jak mozna bylo jezdzic na takich oponach.

Plany

Przymierzam sie do przemeblowania instalacji gazowej mysle nad BLOSem lub sekwencja gdyz jest tam 3 generacja, nie jest zle ale podobno moze byc lepiej.:)

Niedlugo przyjdzie pora na przednie hamulce, zamierzam przy okazji dac nowe tarcze.

Rozrzad bede wymienial na wiosne.

Jakies p*** debile mi porysowaly maske bede musial pomalowac.

Podsufitka lekko sie odkleja przy lusterku do podklejenia.

Wrazenia z jazdy.

Auto prowadzi sie dobrze, przyspiesza tez dobrze, bez rewaelacji ale nie ma sie do czego przyczepic, 129koni z tego troche zagazowanych:D

Lubie tym autem pojezdzic na wysokich obrotach, zdazy sie i do odciecia raz na jakis czas. Na gazie jest lekka dziura tuz przed 2tysiacami obrotow, na benie nie ma tego efektu.

Skrzynia chodzi troszke ciezko ja sie przyzwyczailem ale tato mowil, ze ciezej niz u niego w fordzie.

Silnik brzmi dla mnie slicznie, jest glosny ale to chyba o to chodzi:D Jak to sie mowi slychac go jakby mial conajmniej 200koni:)

Kumpel ma passata TDI i poziom glosnosci jest taki samtylko brzmienie w alfie bez porownania.

Auto robilo trasy weekendowe: czasami 400km czasami 1300km a najwieksza 1800km. Tak to jezdzi po miescie.

Autkiem podrozowalo sie zawsze wygodnie i przyjemnie i co najwazniejsze bez niespodzianek, nic nie padlo w trasie.

Spalanie

W miescie na gazie w zimie potrafi schlac nawet i 18litrow gazu smile.giftak to mieszcze sie w 13.5-14. w zimie na trasie na zimowkach 185/50/14 to potrafi spalic 8litrow gazu.(max 90km.

podsumowanie LPG/Benzyna

trasa do 90km/h - 8,5 /8

trasa 120-140 (autostrada) 11-12/9,5-10

miasto 13-17/10(na beznynie malo jezdzilem w miescie)

Takie spalanie mi odpowiada:)

Co bym zmienil czego brakuje alfie?

hmm zamarzaja spryskiwacze jak sie jedzie w zimie autostrada co jest powaznym minusem!! Niewazne jaki sie ma plyn zimowy i tak zamarzna.

Brakuje podlokietnika miedzy siedzeniami.

Silowniki klapy tylniej sa slabe i nie podnosza dobrze klapy i otwieranie klapy z kabiny przez to zle dziala, trzeba otwierac kluczykiem.

Brakuje 3 swiatla stopu. W nowszych modelach sa.

Plastiki trzeszcza te przy bagazniku, ale da sie temu zaradzic.

Moglaby byc dodatkowa zapalniczka w bagazniku aby podpiac np lodowke.

Duzio minusow nie znalazlem

Co mi sie podoba w rozwiazaniach.

Wlaczanie swiatel pozycyjnych, fiatowskie rozwiazanie jest 1 klasa. Nigdy nie zostawisz auta na swiatlach.

Bezpieczniki wszystkie jednego rozmiaru i kazdy opisany ikonka do czego jest. Kumpel w passacie kazdy ma inny w zaleznosci od wartosci i wogole nie opisane. Zresetowal sobie komputer, wyciagnal polowe zanim znalazl wlasciwy. Nie da sie zobaczyc spalonego u niego bez wyciagniecia, a zeby kupic te bezpieczniki zjezdzil kilka stacji:)

Pisze to nie dlatego ze nie lubie niemieckiej motoryzacji tylko jako porownanie. Dzieki temu docenilem prostote rozwiazania w alfie.

U mnie sa podswietlone manetki(?) te przy kierownicy do kierunkow, swiatel itp. Bajer fajny dla nowego wlasciciela auta, tylko, ja na to w czasie jazdy nei zwracam uwagi.

Kieszenie w drzwiach zarowno z przodu jak i z tylu plus kieszenie w przednich siedzeniach.

Fotele sa dobrze wyprofilowane kiera jest ladnia nie za duza.

To chyba tyle jak na szybko. Ogolnie to polecam ten model mimo wielu zlych ocen awaryjnosci jakie posiada w rankingach. Ja sie z nimi nie spotkalem tzn z powaznymi. Bo domyslam sie ze te rankingi biora wszystkie detale pod uwage.

Przypominam ze moje autko ma troche latek:)

Jak ktos ma jakies pytania lub rady to zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

EDIT.

Zapomialem dodac autem zrobilem od kupna 40.000km. wieksza czesc jakies 27kkm zrobilem w ciagu roku, pozniej auto stalo 5 miesiecy bo mnie nie bylo w polsce. Teraz znow jest jezdzone.

Wogole nie ma problemow z rdza, moze dlatego, ze bylo garazowane. Ja stawialem na parkingu strzezonym, pod chmurka, jakies 1.5roku teraz wrocilo do garazu, ale takiego publicznego dla bloku.

Robilem w ASO fiata termostat wszystko 200zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak wiec mala relacja z posiadania tego autka tj AR 146 1.7 16v

> silnik bocer plus LPG rocznik 95.

> Auto kupilem w maju 2006 roku.

A mozesz napisać krótkie zestawienie:

- ile przejechałes nia kilometrów od kupna

- ile wydałes na części + mechaników ?

Ja miałem kiedyś bardzo złe zdanie o Fiatach. Do momentu aż pierwszego nie kupiłem.

Myślę żeby za parę lat sobie kupić jakąś wypasiona Alfę. Nie chcę jednak kłopotów wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mozesz napisać krótkie zestawienie:

> - ile przejechałes nia kilometrów od kupna

> - ile wydałes na części + mechaników ?

> Ja miałem kiedyś bardzo złe zdanie o Fiatach. Do momentu aż

> pierwszego nie kupiłem.

> Myślę żeby za parę lat sobie kupić jakąś wypasiona Alfę. Nie chcę

> jednak kłopotów

a wlasnie zapomnialem najwazniejszego zrobilem nia od kupna prawie 40kkm. Z tym ze wieksza czesc jakies 27kkm zrobilem w ciagu roku, pozniej auto stalo 5 miesiecy bo mnie nie bylo w polsce. Teraz znow jest jezdzone.

Wogole nie ma problemow z rdza, moze dlatego, ze bylo garazowane. Ja stawialem na parkingu strzezonym, pod chmurka, jakies 1.5roku teraz wrocilo do garazu, ale takiego publicznego dla bloku.

Na mechanikow wydalem tylko to co na klime 450zl.

AA i Zapomnialem ze wymienialem termostat. kupilem termostat w ASO Fiata i wymienili mi go za 200zl wszystko z wymiana plynu chlodniczego. Tak mowili smile.gif

Olej jezdze wymieniac do mechanika bo sruba jest wyrobiona odkad kupilem, i wypompowuje olej gora.

Hamulce zrobilem sa,m tylne klocki kupilem za 130zl.

Filtr kabinowy z aktywnym weglem kolo 40zl tez sam wymieniam.

filtr powietrza to roznie ale max 30zl- 4 srubki odkrecic i zmienic.

Filtr oleju raz w norauto kupilem za 7.99zl icon_eek.gif a drugi juz za oklo 20zl w innym sklepie.

Olej leje mineralny byl lotos gaz lany , ja leje mobila lub shela zalezy do jakiego mechanika pojade na wymiane i co ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje egzemplarza ok.gif

Milo sie czyta wypowiedz kogos, kto potrafi (wydaje mi sie) obiektywnie spojrzec na Alfe... wlasna Alfe wink.gif

Zycze dalszych bezawaryjnych kilometrow...

...a sobie dokladnie tego samego - razme z moja AR146 biglaugh.gif

...a Ty Kravitz - potwierdzasz teorie, ze o Makaronach zle mowia ci, ktorzy jej nigdy nie mieli? wink.gif

Z pozdrowieniem,

Kml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gratuluje egzemplarza

Dziekuje:)

> Milo sie czyta wypowiedz kogos, kto potrafi (wydaje mi sie)

> obiektywnie spojrzec na Alfe... wlasna Alfe

W sumie kazdy chwali to co swoje, ale zaden samochod nie jest idealny. Alfa u mnie wygrywa wygladem i dlatego bardziej mi sie podoba od innych aut. Tylko ze wyglad to kwestia gustu.

> Zycze dalszych bezawaryjnych kilometrow...

> ...a sobie dokladnie tego samego - razme z moja AR146

> ...a Ty Kravitz - potwierdzasz teorie, ze o Makaronach zle mowia ci,

> ktorzy jej nigdy nie mieli?

mi sie dawniej niemieckie auta podobaly, francuskie slabo, japonskie tez byly fajne dopoki nie przygladnalem sie alfie. Teraz bede szukal 156 od 2003 juz z dieslem ale to moze za rok.

> Z pozdrowieniem,

> Kml

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spalanie

> W miescie na gazie w zimie potrafi schlac nawet i 18litrow gazu tak

> to mieszcze sie w 13.5-14. w zimie na trasie na zimowkach

> 185/50/14 to potrafi spalic 8litrow gazu.(max 90km.

> podsumowanie LPG/Benzyna

> trasa do 90km/h - 8,5 /8

> trasa 120-140 (autostrada) 11-12/9,5-10

> miasto 13-17/10(na beznynie malo jezdzilem w miescie)

> Takie spalanie mi odpowiada:)

icon_eek.gif

szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> obydwa miały swój wkład... choć muszę przyznać, że moje bravo psuło

> się rzadko - jak na fiata

wpysk.gif ...chcialem opisac historie Punto, jakie mamy od nowosci, ale mi sie nie chce... powiem tylko... w porownaniu z nowymi VW - mistrz bezawaryjnosci zlosnik.gif

Dlaczego porownuje do VW?

Bo jeszcze tamtem rok w slaonie VW pracowalem i widzialem cuda... shocked.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.