Skocz do zawartości

Sprzeglo do 1.6 -roznice


misiekdrupi

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka sasiady. Mam pytanko. Czym roznia sie sprzegla od palio 1997-2001 i 2001-<.... . Czy srednica walka w skrzynce ma tu znaczenie. Tzn jest wersja z grubym walkiem i cienkim? Jak z dociskiem. Ma rozne mocowania do kola zamachowego ?? Jak to z tym jest. Silnik Bravo (kolo z szerokim rozstawem szpilek dla sprzegla) skrzynka to palio 98rok (20 zebow na walku). Czy do innych fiatow typu bravo doblo podpasowalo by cos hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skrzynie pomiędzy Palio 1 a Palio 2 z silnikami 1.6 16V się różnią

> są inne sprzęgła inne koła zamachowe

Że się różnią to z e-pera widać.

Tu chodzi o to - czym się różnią??

Piszę bo razem z Drupim składamy ten silnik...

Koło jest od bravo 2000 a skrzynia od palio '98

Koło jest "to nowsze" bo rozstaw śrub mocujących docisk jest szerszy niż w tych starszych palio - to wybadałem sam.

Nie mieliśmy pewności czy były różne grubości wałków w skrzyni. Tu jest 23mm i 20 ząbków ale dzisiaj robiłem wywiad w sklepach i dowiedziałem się że wszystkie miały taki wałek. Była zmiana tarczy ale na taką z 6-cioma sprężynkami a nie 4-ma - tyle że to i tak powinno pasować.

Inne też było łożysko w niektórych wersjach.

Dzisiaj miałem w rękach sprzęgło kpl. od bravo 2000 i docisk był taki jak trzeba, tarcza też i łożysko - więc wygląda na to że znaleźliśmy (chyba....) Nie kupiłem bo było kosmicznie drogie, będziemy brać z allegro i wtedy się okaże... czy pasuje spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w temacie, ale Valeo ma 2 rodzaje sprzęgieł w katalogu do Sieny/ Palio 1,6, jedno dla rocznika do 2000 czy 2001, i drugie pow 2000 czy 2001, różnica w cenie jest duża, bo to pierwsze chyba 380 a drugie 240 kosztowało. Ja mam Sienę z 97 i to sprzęgło tańsze spasowało i w dodatku nie różniło się niczym od tego wymontowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.