Skocz do zawartości

Citroen Xsara Picasso - warto ?


kaszpir007

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja mam inne info - przykladowe zrodla podalem. Po forach nie chce mi

> sie szukac. Z mojej strony EOT.

Może to tak jak z tym 2,0i 16V. Wszędzie był tylko z automatem. Dopiero niedawno się okazało, że gdzieś do Ameryki Płd. szła wersja 2,0i 16V z manualem.... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W katalogach serwisowych citroena?

> Bo firmy produkujace czesci to sobie mogą różne rzeczy pisać

Patrz, kurcze, nie chce krecic tego OT. Gdzies widzialem, nie bylo to tutaj tylko na anglojezycznym forum. Co do katalogow - ktos ostatnio pokazywal katalogi Corsy i sedana np. nie bylo, mimo, ze takie auto wychodzilo wink.gif. Nieistotne. biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko.

Tak jak pisałem samochód ma około 177tys przebiegu , serwisowany co 20tys km w ASO do niemalże samego końca 2007r.

Później w 2008r sprzedający kupił C4 Picasso (7-osobowy w max wersji wink.gif a Pikuś sobie od czerwca czekał w garażu na mnie wink.gif

Więc ostatni przegląd był w ASO przy około 160tys ...

Naczytałem się sporo o tylniej belce i pytałem sprzedającego czy coś było robione z "tyłu".

Powiedział że nie ...

Lekko mnie to zdziwiło bo były wymieniane tarcze i itd (tak wynika z faktur z ASO).

Rozrząd był wymieniany przy 120tys w 2006r (mam fakturę z ASO).

Dzwoniłem do ASO gdzie był serwisowany samochód i zapytałem się o tylnią belkę czy podczas przeglądów sprawdzają ...

Serwisant powiedział mi że nie , bo trzeba by ją rozbierać ???

Powiedział że robią to przy przeglądzie przy 180tys km !!!

I wtedy proponują przegląd i ... wymianę (w razie czego).

Natomiast na forach straszą tą belką i proponują wymianę nawet co kilkadziesiąt tys km ...

Przy zakupie oglądałem z tyłu koła i być może są delikatnie pochylone , ale obok stało gościa C4 i szczerze mówiąc było podobnie (a samochód nówka z 2008r ..) ...

I zgłupiałem ...

Czy da się jakoś zobaczyć bez demontażu tylniej belki czy należy ją naprawiać ?

Jak zobaczyć czy belka jest do naprawy ?

Czy da się to "usłyszeć" ?

Czy na idealnie prostej nawierzchni coś będzie slychać , czy tylko na złej nawierzchni (dziury i itd) ...

Czy podczas przeglądu corocznego (badanie techniczne) (będę miał w maju) zły stan belki tylnej wyjdzie od razu (pomiary) ???

Czy macie jakieś zdjęcia samochodu (koła) obrazujące belkę do naprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz w bzdury o wymianie belki co kilkadziesiąt tysięcy.

Dowiem się dokładnie w poniedziałek jak to przebiega z jej naprawą w ASO. Spokojnie jest całkiem sporo aut co przy tym przebiegu maja jeszcze dobrą belkę.

Ja mam 139 tys. a belka w stanie bardzo dobrym.

Jednyne co robiłem to łożysko z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wierz w bzdury o wymianie belki co kilkadziesiąt tysięcy.

> Dowiem się dokładnie w poniedziałek jak to przebiega z jej naprawą

Czy da się sprawdzić stan belki przy jakimś "zwykłym" przeglądzie (tanim).

Boję się że jak pojadę do "fachowców" od regeneracji tylnich belek to zapewne okaże się że trzeba naprawiać (jakby nawet nie trzeba było wink.gif

Aha i jeszcze jedno smile.gif

W moim Picasso są przyciski które nie wiem do czego służą. W instrukcji one "nie istnieją".

Są to przyciski obok regulacji pochylenia przednich reflektorów , obok regulacji jasności podświetlenie. Jest tam 6 kwadratowych przycisków , po 2 w pionie , 3 w poziomie.

2 pierwsze są od jasności podświetlenia a nastepne 4 od czego ?

Są na nich narysowane strzałki.

Na górnych przyciskach strzałka do góry , na dolnych strzałka na dół ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naciskał bo bał się ze uruchomi katapulte , albo program samozniszczenia grinser006.gif

A odnośnie tej belki to pisałem ci wcześniej jak to się pobierznie sprawdza, przynajmniej tak mi powiedział jeden mechanik w ASO .

Wsiadasz to auta, zaciągasz ręczny, wrzucasz wsteczny i pomału próbujesz ruszać, jak usłyszysz takie metaliczne trzaski to znaczy ze się te łożyska igiełkowe posypały. U mnie tak jest frown.gifi pomału koła idą / \ przebieg 198tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem, ze o to pytasz

> Otwieranie tylnych szyb

Hehe wink.gif

w Nubirze cale sterowanie czteroma elektrycznymi szybami + blokada szyb + regulacja szyb miałem w drzwiach kierowcy smile.gif

Nawet do głowy mi nie przyszło że w tym miejscu w Picasso może być regulacja wink.gif

Myślałem że to może tempomat (miałem nadzieję wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bardzo głupim i nie dostępnym miejscu umieścili te przyciski,

> Ps. zerwała się komuś kiedyś linka w mechanizmu opuszczania szyb ?

> Ciekawi mnie czy będę musiał zakupić cały mechanizm czy tylko

> linke

Czy ja wiem czy takie złe miejsce. Ile razy otwiera się szyby tylne z miejsca kierowcy, mnie to się jeszcze nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.