Skocz do zawartości

Zaciski z diesla-czy podejdą?


arturobielsko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Jako że przyszedł czas na wymianę tarcz i klocków w rakiecie:P ,po przeczytaniu kilku tekstów,wpadłem na genialny pomysł że to dobra okazja na zmianę tarcz,zacisków i u mnie na te ze sieny/palio 240mm.I wszystko było by pięknie ale w mojej okolicy na żadnym ze szrotów(a jest ich mnóstwo smile.gifnie ma zacisków na tarcze 240 wentylowane.Co więcej z uporem wmawiają mi że nigdy w sienie/palio takich nie było i mają ale 240stki zwykłe,lite a wentylowane to jedynie 257mm.W związku z tym mam 2 pytania:

1.Po pierwsze primo:czy do zacisków 240 na tarcze lite da rade założyć tarcze wentylowane?(na 90%się nie ale kto pyta nie płaci:)

2.Po drugie secundo:czy coś takiego się nada:

http://moto.allegro.pl/item522664914_zwrotnica_amortyzator_siena_palio_diesel.html

Nie mogę znaleźć ile mm. mają tarcze w sienie/palio diesel ale podejrzewam że niestety 257:(

Jak ktoś coś wie to niech podpowie

Dzięki.Pozdrawiam IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do zacisków od litych tarcz nie założysz tarcz wentylowanych. Nawet jeżeli jakimś cudem by Ci się to udało (w co wątpię, bo tarcza jest dużo grubsza) to i tak sam zacisk nie będzie miał "dziurki" wentylacyjnej. wink.gif Jeżeli felgi masz 14" to zakładaj 257mm. wink.gif Co do hamulców to nie jestem pewien ale w Sienie chyba nie było 240mm wentylowanych za często. Takie chyba wstawiali tylko w Palio Weekend na pewno w wersji z silnikiem 1.4 (od takiego wykręciłem). Nie jestem pewien ale w 1.2 były już chyba 257mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sienie/palio to owszem prawie w ogole nie bylo 240mm.....ale litych 270751858-jezyk.gif prawie w kazdej sienie masz 240mm wentyle :> tak w ogole to prawdopodobnie bede mial niedlugo swoje na sprzedaz bo planuje wymiane na 257 biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rajdzie na szrotach śmiem twierdzić że to wentylowane są unikatem bo lite 240 na pęczki mają.Niestety felgi mam 13``bo gdybym miał większe to już bym był posiadaczem 257mek:)

Z mądrej książki wiem że lite były w sienie 1,4 a w sienie 1.6 i palio 1.4 wentylowane no i palio 1,6 też wentylowane ale 257.Niestety mądra książka jest stara a fiat chyba wypuścił po wydruku modele z silnikami 1,2 i jakieś diesle ale na tym moja wiedza się kończy.

Do gajos3-są grubsze prawie dwukrotnie,lite mają 11,8-12.1 a wentylowane 19.9-20.1 smile.gif

Do szuro.gdybyś miał w dobrym stanie w dobrej cenie:) zaciski z jarzmami i zdecydował się sprzedać to czekam na info.

Jak narazie czekam na wypowiedź na temat tych diesli jak ktoś ma mądrzejszą książkę ode mnie to niech się pochwali 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po rajdzie na szrotach śmiem twierdzić że to wentylowane są unikatem

> bo lite 240 na pęczki mają.

Dokładnie tak, jeździłem szukałem i wiem, że to towar deficytowy. wink.gif Uprzedzę pytanie Albea i palio Weekend II ma tarcze 257mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wykercalem z palio weekend 1.4(1998) 240mm z kolei w 1.6 byly 257mm a na forum palio/siena powiedzieli ze nawet kasiazki serwisowe piszą ze jest 240mm a w aucie siedzi 257mm takze z linijką jezeli chcesz wsadzic to na seryjne 13'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupiłem 240 wentylowane od goscia, który miał je w sienie 1.6

> pewnie montowali jak popadło...

Montowali jak popadnie,tak twierdzą chłopaki z sąsiedniego kącika(siena/palio/albea) ale raczej przeważnie wentylowane a rozmiar to już zależnie od rocznika,szczęścia i co tam mieli pod ręką zlosnik.gifNiestety jakoś pechowo dla mnie na szrotach albo nie było zacisków albo były lite 240 albo 257wentyle co mnie nie urządza frown.gif

W jednym ze sklepów autoryzowanych spytałem i opłaciło się bo chłopaki na poniedziałek ściągną od jakiś znajomych 240 wentylowane za 80zł sztuka więc czekam na rozwój sytuacji cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż zakupiłem zaciski ze sieny 1.2 na tarcze wentylowane.Stan niestety nie najlepszy ale do uratowania:)Powstał jednak kolejny problem angryfire.gif Jaka jest średnica tłoczka w zaciskach na tarcze 240mm.Pytam tylko tych co wiedzą na 100% albo najlepiej mają 240stki bo w książkach piszą co innego a w rzeczywistości każdy ma inaczej:P Moje zaciski mają tłoczek 54mm i coś mi się zdaje że są to 257ki.W sklepie twierdzili że na pewno 240! furious.gif więc kolejne koszty mnie czekają bo felgi 14`` trzeba nabyć no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

240 mają 48mm a 257 54mm. Ale ta reguła się sprawdza tylko wtedy jeżeli nikt nie kombinował nic, bo zaciski są zamienne. Można np. założyć zaciski od 240mm do 257, oby tylko jarzma były od 257. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ważne żebyś miał jarzma od 240milimetrowych tarcz, to zaciski wtedy

> podejdą i od 257mm.

hmm.. sprzedawca twierdzi że zaciski są od sieny 1.2,na tarcze 240mm. tylko ta średnica tłoczka zbija mnie z tropu.okaże sie dopiero,jak sprawdzę to empirycznie a narazie to śniegu nawaliło i nie da się nic działać:( czekam na polepszenie pogody czytaj do wiosny pewnie:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.