Skocz do zawartości

Czy da się coś zrobić z takim mikserem?


waho

Rekomendowane odpowiedzi

> Hejka

> Czy przy takim mikserze da się coś zrobić/przerobić/zmienić żeby

> zwiększyć ilość zasysanego powietrza?

> Za wszystkie pomysły i sugestie z góry dziękuję

Najprościej wymienić na większy. Dowiedz się czy to jest standardowa średnica dla tego silnika.

Inna opcja, pracochłonna dosyć i nie wiadomo czy w ogóle możliwa, to dodanie/dorobienie do miksera dodatkowych stożków/zwężek, które złagodzą przepływ powietrza w przewężeniu. To co przedstawiłeś na zdjęciu to mikser, ale trudno nazwać go zwężką. On ma formę kryzy czyli elementu z założenia służącego do dławienia przepływu. Zwężki to np gardziele gaźników, chociaż i tam kształty nie zawsze są dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najprościej wymienić na większy. Dowiedz się czy to jest standardowa

> średnica dla tego silnika.

Z tego co się orientowałem to niewystępują inne warianty tego typu miksera dla mojego silnika frown.gif

Oryginalna średnica przelotu powietrza jest taka jak ta podkładka/uszczelka. Chętnie bym wymienił na coś większego jednak ten mikser jest montowany między wtryskiwaczam a przepustnicą i dla mnie to problem bo nie chcę wydłużać dolotu..

Pisząc tego posta wpadłem na pewien pomysł smile.gif jak uda mi się coś wystrugać to się pochwalę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co się orientowałem to niewystępują inne warianty tego typu miksera dla mojego silnika ... ten mikser jest montowany między wtryskiwaczam a przepustnicą ...

Jak dobrze się dopatrzyłem, to mikser jest od monowtrysku boscha. W przypadku wtrysku boscha było kilka średnic, przy czym największą stosowano w monowtrysku, a mniejsze przy wielopunkcie.

W monowtrysku zwężka gazu ma małe znaczenie i specjalnie bym się nią nie przejmował, a przy zbyt małej zwężce będą kłopoty z regulacją ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W monowtrysku zwężka gazu ma małe znaczenie i specjalnie bym się nią nie przejmował, a przy zbyt małej zwężce będą kłopoty z regulacją ...

Oo smile.gif Super dzięki za info, więc chyba się przestanę tym martwić smile.gif ale pomysł mam nadal tylko brakuje czasu na realizację..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.