Skocz do zawartości

ABS / ASC ???


Tankysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i z gory prosze o jakas podpowiedz w sprawie dolegliwosci mojego e46 2.0d 2000r.

Problem polega na wylaczeniu ABSu i ASC. Po podlaczeniu pod komputer blad wskazal prawy przedni czujnik, ktory wyminilem (wiem, ze sa rozne rodzaje i jestem pewien, ze jest wlasciwy). Pierscien przy piascie, z ktorego czujnik zczytuje tez jest ok, a kontrolki nie gasna - system nie dziala. Co moze byc przyczyna? Moze cos na drodze czujnik - modul? Moze ktos mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich i z gory prosze o jakas podpowiedz w sprawie

> dolegliwosci mojego e46 2.0d 2000r.

> Problem polega na wylaczeniu ABSu i ASC. Po podlaczeniu pod komputer

> blad wskazal prawy przedni czujnik, ktory wyminilem (wiem, ze sa

> rozne rodzaje i jestem pewien, ze jest wlasciwy). Pierscien przy

> piascie, z ktorego czujnik zczytuje tez jest ok, a kontrolki nie

> gasna - system nie dziala. Co moze byc przyczyna? Moze cos na

> drodze czujnik - modul? Moze ktos mial podobny problem?

oczytałes, ktory czujnik padł a po wymianie i po uruchomieniu auta skasowałeś błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oczytałes, ktory czujnik padł a po wymianie i po uruchomieniu auta

> skasowałeś błąd?

Oczywiscie, wskazal konkretny czujnik, natomiast jesli chodzi o kasowanie bledow to w przypadku tego typu systemow (ABS, DSG, ASC, SRS itp - ogolnie rzecz pojete bezpieczenstwo) bledy pozostaja w pamieci komputera lecz nie sa wyswietlane wiecej na desce, a sam system bez kasowania odzyskuje sprawnosc. Czasami aby czujnik zaczal ponownie pomiar nalezy przekroczyc 20 km/h, ale nie w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wymieniles uszkodzony czujnik, i nie dalo to zadnych efektów nalezy domniemać ze albo diagnoza nie byla trafiona, albo blad wymaga dalszych prac. Podlacz pod kompa i zrob diagnostyke dokladnie indentyfikujac co jest grane. Takie wymiany powinno sie robic w warsztacie z komputerem - bezpieczenstwo najwazniejsze

Stawialbym, ze nadal nie ma styku albo nie ten czujnik (carsoft np pokazuje czujniki odwrotnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam wszystkich i z gory prosze o jakas podpowiedz w sprawie

> dolegliwosci mojego e46 2.0d 2000r.

> Problem polega na wylaczeniu ABSu i ASC. Po podlaczeniu pod komputer

> blad wskazal prawy przedni czujnik, ktory wyminilem (wiem, ze sa

> rozne rodzaje i jestem pewien, ze jest wlasciwy). Pierscien przy

> piascie, z ktorego czujnik zczytuje tez jest ok, a kontrolki nie

> gasna - system nie dziala. Co moze byc przyczyna? Moze cos na

> drodze czujnik - modul? Moze ktos mial podobny problem?

Podlaczac pod komputer jeszcze raz i pod dobry komputer , mialem juz kilak przypadkow ze ktos byl u kogos i calkiem cos innego pokazywalo niz u mnie albo nic nie pokazywalo a czujniki mozesz nawet sprawdzic omomierzem ,sprawdzasz pokoleji czy maja taka sama wartosc i czy wogole maja ,po zdiagnozowaniu przez komputer zawsze i tak mierze ale juz ten stwierdzony przez kompa dla pewnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, ze podlaczalem w 2 roznych warsztatach, pod 2 rozne kompy i pokazal to samo. Bede musil sprobowac sam sprawdzic jego napiecie. Ktos powiedzial mi, ze to moze byc nawet kwestia lozysk i calej piasty - sprawdzilem, halasuja wiec i tak bede je wymienial. Moze miec zwiazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem polega na tym, ze podlaczalem w 2 roznych warsztatach, pod 2

> rozne kompy i pokazal to samo. Bede musil sprobowac sam

> sprawdzic jego napiecie. Ktos powiedzial mi, ze to moze byc

> nawet kwestia lozysk i calej piasty - sprawdzilem, halasuja wiec

> i tak bede je wymienial. Moze miec zwiazek?

moze czujnik byl dobry sprawdzales go? Mozliwe ze polaczenie jest niezbyt dobre lub padl przewod za kostka ale nie od strony czujnika tylko od strony auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli problem tkwi w przewodzie czujnik-modul to wiaze sie to z 'wybebeszeniem' polowy auta, a tego chcialbym uniknac. Modul jest pod komputerem, nie dojde do niego od gory, wiec nie obejdzie sie bez sciagniecia grodzi, dlatego pytam o inne pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.