Skocz do zawartości

Zatrzymany DR, przegląd i data


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Miałem małą stłuczkę, policaje zatrzymali mój dowód rejestracyjny za brak kloszy kierunkowskazów na błotnikach i pęknięty klosz reflektora (usterki powstałe jakiś czas temu w terenie, nie w czasie kolizji, ale mniejsza z tym). Niedomagania zostały usunięte jeszcze tego samego dnia, następnego zrobiłem przegląd cząstkowy zgodnie z zaświadczeniem od policial.gif Dzwoniłem do WK i jeszcze mojego DR tam nie ma, najpewniej będzie do odbioru ok połowy przyszłego tygodnia. I teraz pytanie, na tym zaświadczeniu o zatrzymaniu DR od policji oraz kwicie ze stacji diagnostycznej potwierdzającym usunięcie usterek i sprawności pojazdu, mogę poruszać się po drogach? Policaj powiedział ze mogę przez 30 dni, jednak na żadnym papierku nie ma zapisu to potwierdzającego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć,

> Miałem małą stłuczkę, policaje zatrzymali mój dowód rejestracyjny za

> brak kloszy kierunkowskazów na błotnikach i pęknięty klosz

> reflektora (usterki powstałe jakiś czas temu w terenie, nie w

> czasie kolizji, ale mniejsza z tym). Niedomagania zostały

> usunięte jeszcze tego samego dnia, następnego zrobiłem przegląd

> cząstkowy zgodnie z zaświadczeniem od Dzwoniłem do WK i

> jeszcze mojego DR tam nie ma, najpewniej będzie do odbioru ok

> połowy przyszłego tygodnia. I teraz pytanie, na tym

> zaświadczeniu o zatrzymaniu DR od policji oraz kwicie ze stacji

> diagnostycznej potwierdzającym usunięcie usterek i sprawności

> pojazdu, mogę poruszać się po drogach? Policaj powiedział ze

> mogę przez 30 dni, jednak na żadnym papierku nie ma zapisu to

> potwierdzającego...

Jeździj śmiało. Kwit od policji za dowód + papier z wykonanego przeglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Czyli tak jak mówił policmajster, jednak wolałem dopytać.

A co jeszcze mnie zmyliło: na zaświadczeniu od policji, jest rubryczka "Ważne do..." i tutaj mam wpis na ważność na 3 dni od daty kolizji. Ale po przeglądzie mieszczącym się w tym czasie, chyba nie ma ta data już znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest - sam to przerabiałem bo przez 6mies bez ważnego DR jeździłem ... aż do spotkania z policajami....(kwit od diagnosty + świstek od policajów wystarczają).... Tylko potem jak już odebrałem swój DR z WK to musiałem jeszcze raz z papierami do diagnosty się zameldować żeby mi wbił tym razem w DR pieczątkę z badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niebardzo, bo we wtorek było zderzenie, wieczorem wymieniłem co trzeba, w środę po południu zrobiłem przegląd i zostawiłem temat, licząc że w piątek na bank będzie dowód do odbioru. Od wtorku do piątku na pewno dowód jest gdzieś w drodze do mojego WK crazy.gif Jedyna szansa była w środę z rańca, ale wtedy nie było ani przeglądu ani czasu frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.