Skocz do zawartości

307 SW


el_guapo

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie - ja wiem że ocena auta na podstawie ogłoszenia to przysłowiowe wróżenie z fusów, ale chciałbym gorąco prosić Was o opinię.

A tu jest obiekt zainteresowania

Dzwoniłem do gościa - jest pośrednikiem, ale nie komisantem - z rozmowy wynika że auto to ideał (a cóż ma innego wynikać wink.gif); pełna dokumentacja serwisowa z książką, fakturami/paragonami, itp; samochód bez przejść, choć informacja "bezwypadkowy" nie znalazła się w ogłoszeniu; bez skaz, usterek, upierdliwych dupereli, z którymi trzeba się uporać po kupnie; jest możliwość przetestowania auta w ASO.

I teraz pytania:

- czy ma FAP i z czym to się je. Wg mocy, rocznika i motoru zarówno FAP jak i dwumasówka siedzą w aucie, ale łudzę się że na polski rynek tego nie montowali...who knows

- dwumas mnie nie przeraża, bo w JTDdzie mam i ma się dobrze pomimo 75% przebiegu zrobionego w mieście

- co ew. przetestować a ASO, gdzie szukać wtyczek od ABS/ESP, poduszek, ECU motoru. Teoretycznie wiedzieć w ASO powinni, ale zanim mnie skasują za przegląd chce mieć pewność że przetestowali wszystkie systemy

- czy w tym modelu/roczniku istnieje możliwość weryfikacji przebiegu poprzez komp diagnostyczny?

Ufff sporo tego, ale 307 w ogóle nie była w sferze zainteresowań i lekcji z tego modelu nie odrobiłem blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara wyga na AK jesteś, sam powinieneś takich rad udzielać wink.gif . Oczywiście oglądać ten samochód na miejsu i dopiero ocenić jego atrakcyjnoś, I FAP i dwumasy były montowane w samochodach również na rynek Polski. FAP to filtr cząstek stałych i często się jednak słyszy, że to wynalazek porzedewszystkim utrudniający życie, ale cóż ekologia górą. Sam silnik jest jak najbardziej pozytywny i bezproblemowy, mam go w 406 tyle że bez filtra FAP. Sam samochód tak na oko ze zdjęć warty uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie i Panowie - ja wiem że ocena auta na podstawie ogłoszenia to

> przysłowiowe wróżenie z fusów, ale chciałbym gorąco prosić Was o

> opinię.

> A tu jest obiekt zainteresowania

> Dzwoniłem do gościa - jest pośrednikiem, ale nie komisantem

To dlaczego pisze, że auto kupione w Polsce,pierwszy własciciel w/g mnie powinien sprzedawać własciciel

> pełna dokumentacja serwisowa z książką, fakturami/paragonami,

: do kupienia , załatwienia

> itp; samochód bez przejść, choć informacja "bezwypadkowy"

??? dlaczego zmieniono w takim aucie rozrząd??? -przed sprzedażą? tuż przed zalecanym okresem wymiany rozrządu?? przebieg 96 000 km w ciągu 5 lat ok niecałe 20 000 km na rok to trochę za mało na diesla

> dupereli, z którymi trzeba się uporać po kupnie; jest możliwość

> przetestowania auta w ASO.

> I teraz pytania:

> - czy ma FAP i z czym to się je

FAP to filtr , który wymaga okresowo-co około 100 000 -150 000 km uzupełnienia "specjalnego "płynu - koszt w ASO około 800 złotych - czasami może sprawiać jakieś trudności-błędy - kontrolka sprawdż silnik

. Wg mocy, rocznika i motoru zarówno

> FAP jak i dwumasówka siedzą w aucie, ale łudzę się że na polski

> rynek tego nie montowali...who knows

montowali - nie było jakiś wersji na PL

> - dwumas mnie nie przeraża, bo w JTDdzie mam i ma się dobrze pomimo

> 75% przebiegu zrobionego w mieście

> - co ew. przetestować a ASO, gdzie szukać wtyczek od ABS/ESP,

sam raczej za wiele nie stwierdzisz-poza podstawowymi błędami/kodami - aby cookolowiek zmienic, wejść głębiej trzeba mieć dostęp do specjanego programu Peugeot PLanet- najszybciej osiągalne w ASO koszt około 150 złotych

> poduszek, ECU motoru. Teoretycznie wiedzieć w ASO powinni, ale

> zanim mnie skasują za przegląd chce mieć pewność że

> przetestowali wszystkie systemy

> - czy w tym modelu/roczniku istnieje możliwość weryfikacji przebiegu

> poprzez komp diagnostyczny? Peugeot Planet ale lepiej popytaj ludzi którzy jeżdżą autami z takim silnikiem- ja mam p 307 ale tylko kombi i silnik 1,6 benzyna-nie SW : brak dachu panoramicznego i osobnych siedzeń w II rzędzie- też kupiłem bo była okazja i generalnie autem jestem zachwyconyale wolałbym inny egzemplarz

Spróbuj tutaj zdobyć więcej informacji :

http://www.peugeot-klub.pl/news.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> FAP to filtr , który wymaga okresowo-co około 100 000 -150 000 km uzupełnienia "specjalnego "płynu - koszt w ASO około 800 złotych - czasami może sprawiać jakieś trudności-błędy - kontrolka

w moim 2,2 z FAPem to co mniej więcej 150 tys. filtr jest do wymiany, a dolewki płynu co ok. 80 tys. wychodzą,

koszt wymiany filtra może być spory - trzeba by spytać czy praktykują czyszczenie, bo gdzie-niegdzie tak robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem do gościa - jest pośrednikiem, ale nie komisantem - z

Przecież z opisu aukcji wynika że jest zwykłym handlarzem ...

Nigdzie nie ma że "bezwypadkowy' więc wcale bym się nie dziwił że po "dzwonie" ...

Chociaż u handlarzy większość tych "bezwypadkowych" to pic na wodę wink.gif

Zapewne standardowo licznik "kręcony" ...

Ja ma np. Xsarę Picasso z 2002e z przbiegiem prawie 180tys km (kupioną od pierwszego właściciela) i rozrząd był robiony przy 120tys km (faktura) . U mnie rozrząd robi się co 120tys km, czyli nastepny przy 240tys km ...

Jeśli wszystko udokumentowane i itd , to po co wymieniać rozrząd jeśli nie ma potrzeby ???

Samochód zapewne powypadkowy i z kręconym licznikiem ...

Szukać od pierwszego prawdziwego właściciela ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież z opisu aukcji wynika że jest zwykłym handlarzem ...

> Nigdzie nie ma że "bezwypadkowy' więc wcale bym się nie dziwił że po

> "dzwonie" ...

> Chociaż u handlarzy większość tych "bezwypadkowych" to pic na wodę

> Zapewne standardowo licznik "kręcony" ...

> Ja ma np. Xsarę Picasso z 2002e z przbiegiem prawie 180tys km

> (kupioną od pierwszego właściciela) i rozrząd był robiony przy

> 120tys km (faktura) . U mnie rozrząd robi się co 120tys km,

> czyli nastepny przy 240tys km ...

> Jeśli wszystko udokumentowane i itd , to po co wymieniać rozrząd

> jeśli nie ma potrzeby ???

> Samochód zapewne powypadkowy i z kręconym licznikiem ...

> Szukać od pierwszego prawdziwego właściciela ...

W 307 SW 110 Fap wg zaleceń ASO rozrząd wymienia się po 160 tys lub 6 latach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.