Skocz do zawartości

Ile się przejedzie bez ładowania na samym akumulatorze


marcipio

Rekomendowane odpowiedzi

> Wczoraj zaczęła mi się palić kontrolka ładowania. Zrobiłem już od

> tego czasu ok 60 km jadąc na światłach. Czy możliwe że mimo

> palącej się kontrolki ładowanie jednak jest?

Spoko, jak dobry akumulator to i 80. Gorzej jak będzie noc i trzeba światelka właczyc swieca.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zaczęła mi się palić kontrolka ładowania. Zrobiłem już od

> tego czasu ok 60 km jadąc na światłach. Czy możliwe że mimo

> palącej się kontrolki ładowanie jednak jest?

mi sie w uniaku pol roku swiecila, bo mi sie nie chcialo altka naprawic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zaczęła mi się palić kontrolka ładowania. Zrobiłem już od

> tego czasu ok 60 km jadąc na światłach. Czy możliwe że mimo

> palącej się kontrolki ładowanie jednak jest?

Policzmy wink.gif

Swiatla z przodu mijania 2x 55W + pozycje 2x5W + tyl pozycje 2x10W

140W do tego... powiedzmy od czasu do czasu stop kierunku, uklad zaplonowy cos zabiera... powiedzmy ze te 60W jeszcze w sumie idzie...

to jest 200W przy 12V tj 16A zakladajac , ze masz akku 34Ah to te dwie godziny pojezdzisz... wink.gif

Ja jezdzilem jak sie pozniej okazalo calkowicie bez ladowania prawie caly dzien po miescie... (zrobilem ze 120km) ale wieksze auto akku 45Ah... i zdechlo mi dopiero wieczorem. Wrzucam kierunek wciskam hebel i wszystko zgaslo i stanelo... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no na pewno coś nie tak, albo w najlepszym układzie zwarcie, albo

> poszedł pasek klinowy albo regulator napięcia a konkretnie z 2

> diody prostownicze, jak 60 przejechałeś to chyba jakieś mniejsze

> jaja, bo 50 km to raczej na maksa, no chyba, że masz suuuper aku

ładowania niema, sprawdzone, samochód u mechaniora, mam nadzieję że nie będę musiał nowego alternatora kupowac confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ładowania niema, sprawdzone, samochód u mechaniora, mam nadzieję że

> nie będę musiał nowego alternatora kupowac

Mechanior powiedział że trzeba przewinąć jakiś zwój i wymienić szczotkę. Będzie to kosztowac 130zł.

A na Allegro widzę alternatory po

100zł

więc niewiem czy się to opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mechanior powiedział że trzeba przewinąć jakiś zwój i wymienić

> szczotkę. Będzie to kosztowac 130zł.

> A na Allegro widzę alternatory po

> 100zł

> więc niewiem czy się to opłaca?

Za 100zł kupisz doby na allegro

Ale przewinąć jakiś swój?

Znasz tego mechanika może cię podpuszcza a padł Ci może tylko regulator napięcia ze szczotkami który kosztuje ze 38zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamieam u mnie regulator kosztował 70 zl smile.gif PORAZKA CO smile.gif ? Za 100 aku na luzie kupisz, albo na giełdzie tez za 100 zl tak mysle. Jesli chodzi o zwój hmm zwoj to chyba zadko pad, predej szczoki, cos z winikiem etc.. no sm nie wiem. Ci mechnicy to wogóle niektorzy tak w hu.. walą oszukuja i wogóle, nie mowie ze wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś miałem w dzień trasą do zrobienia 191km na samym akku...

planowałem trasę z 2-ma rozruchami - jeden na stacji LPG i jeden spod domu - wcześniej akumulator ładował się niby kilkanaście godzin prądem 2.5A (był mocno rozładowany przed ładowaniem)...

Miałem jako miernik radio - od momentu kiedy przestawało grać zostawało mi ok. max 25km trasy...

Jechałem na gazie więc pod koniec pracy żadnych szarpnięć - po prostu auto umierało po woli - wskaźniki opadały... okropna sprawa frown.gif ... na końcu po prostu "end" i już... 45-50km (jechałem bez świateł bo lato - wyjęty bezpiecznik pompy paliwa i ogrzewania sondy lambda) podładowałem akumulator u jakiegoś wieśniaka /nie dlatego, że mieszkańca wsi a dlatego, że chciał ode mnie dychę za te 15 minut na prostowniku but.gifangryfire.gif) ... podjechałem na tym prawie 10km... i dojechałem do miejsca gdzie miałem się spotkać z kumplem który wyjechał po mnie - wstawiłem swój akumulator u gościa na prostownik (tym razem zupełnie w porządku człowiek - szacunek) ... 10A ... jakieś 20 minut się ładował...

wstawiłem od kumpla z malucha 40Ah i dojechałem na nim do samego b-stoku ... przejechałem ponad 100km i akumulator rozładował się do ok. 50% ... on jechał na moim doładowując go...

ot przygoda - tak się o tym myśli z perspektywy czasu smile.gif wtedy nijak do śmiechu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj zaczęła mi się palić kontrolka ładowania. Zrobiłem już od

> tego czasu ok 60 km jadąc na światłach. Czy możliwe że mimo

> palącej się kontrolki ładowanie jednak jest?

osobiście przejechałe 35-39km (1.3t), jeśli faktycznie nie ładuje alternator dawno byś nie odpalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku&^&^&wa

angryfire.gif

Idę do mechaniora ten wkłada już alternator naprawiony, odpalam, kontrolka gaśnie, mierzymy ładowanie i jest. Juz miałem płacić a tu ten co przykręcał mówi że coś się grzeje ten alternato i trzeba go wyjąć. Czekałem ze 3 godziny i nie mogli znaleźć co jest przyczyną grzania się alternatora. Pewnie robi się jakieś zwarcie tylko gdzie?

Co mam zrobić jak dzisiaj pójdę a alternator wciąż nie będzie zrobiony? Wziąć samochód, niepłacić i jechać do innego mechaniora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak ma ponad 5 lat to tak, plyty sie porozwarstwialy no i problemy

aku Centra ma ok 2 lat, niepamiętam ile gwarancji na niego było,

dodam że kilka dni wcześniej padła pompa paliwa, czy to może mieć też związek z akumulatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to moze było tak, najpierw walnął regulator napiecia, potem pompa,

> bo napiece za duze bylo:( ja tak mialem no i akumulator sie

> zagotowal i poszlo cos w srodku a nie masz zaplutego silnika

> kwasem, mi jak walnęło kwachem, to glowa mała

Regulator napięcia jest o, ładowanie ok 14,4

Po wymianie akumulatora wszystko jest ok więc to faktycznie akumulator. Tylko kurrrrr padł miesiąc po zakończeniu okresu gwarancji.

Aku był Centra Futura i teraz czeka mnie zakup nowego bo narazie jeżdżę na pożyczonym.

PS. Wszystkiego Najlepszego 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.