Skocz do zawartości

[Fiesta MK5] Cieknie plyn chlodniczy


luccass

Rekomendowane odpowiedzi

Kapie sobie powoli, ale znaczaco..na tyle, ze boje sie tym jechac do mechanika...Co najgorsze to kapanie to na zimno i z wylaczonym silnikiem...jak dostanie temp i cisnienia moze spierniczyc szybciej...

Na szybko zajrzalem pod auto - woda leje sie po bloku silnika z przodu kilka cm z lewej strony filtra oleju, jako, ze silnik od gory troche zabudowany ciezko wyczuc...2 przewody wchodzace do silnika reka pomacalem i wygladaja na suche. Gdzies w necie w oczy mi sie rzucilo, ze moze uciekac uszczelka pod kolektorem dolotowym. Co trzeba zrobic zeby to na 100% zdiagnozowac? Jak z ewentualna wymiana?

A moze w tych okolicach, to jednak co innego 'puszcza'? Termostat? Pompa wody? Autko mam od niedawna, wiec nie wiem co tam gdzie jest, a i mechanik jakis wielki nie jestem wink.gif

Dajcie znac jak Wam cos do glowy przyjdzie 20.GIF

aha - silnik to 1.25 Zetec.

Dzieki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa przewody są mocowane do bloku przy pomocy plastikowego elementu z dwoma króćcami ( na nie nakłada się przewody ). Może w jakiś sposób ów element się rozszczelnił ( pękł, uszczelka poszła się paść ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te dwa przewody są mocowane do bloku przy pomocy plastikowego

> elementu z dwoma króćcami ( na nie nakłada się przewody ). Może

> w jakiś sposób ów element się rozszczelnił ( pękł, uszczelka

> poszła się paść ).

Pogoda ladna i sobie grzebie...ale zeby sie dostac do miejsca w ktorym rurki wchodza do silnika, to trzeba zdemontowac gore - czyli cale plastikowe ustrojstwo dolotowe...

W polowie drogi jestem, ale cos mi sie wydaje, ze bez demontazu alternatora sie nie obedzie...Poki co szukam jakiegos info w necie...

A tak swoja droga - tam gdzie sie te rurki lacza, to chyba powinien byc termostat, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręki nie dam, ale wydaje mi się że termostat jest z boku - po stronie koła zamachowego.

Do tych rurek to łatwiej będzie od spodu, oczywiście o ile nie ma Kolega klimy - jeżeli tak to jest pozamiatane frown.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimy nie mam, ale kanalu tez nie...

Wyjalem lampe i teraz mam lepsze dojscie i widok - na 90% cieknie wlasnie w miejscu wejscia tych przewodow w silnik...i jak na moje oko i wiedze (albo jej brak), to wlasnie tam jest termostat...

Tak to wyglada...

img3975z.jpg

img3974t.jpg

Pogoda ladna, jakies tam narzedzia mam, chetnie bym to sam zrobil i zaoszczedzil z 60funtow...no chyba, ze po drodze moge cos spierd**zielic, to jednak wolalbym oddac komus...

Brac sie, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klimy nie mam, ale kanalu tez nie...

> Wyjalem lampe i teraz mam lepsze dojscie i widok - na 90% cieknie

> wlasnie w miejscu wejscia tych przewodow w silnik...i jak na

> moje oko i wiedze (albo jej brak), to wlasnie tam jest

> termostat...

> Tak to wyglada...

> Pogoda ladna, jakies tam narzedzia mam, chetnie bym to sam zrobil i

> zaoszczedzil z 60funtow...no chyba, ze po drodze moge cos

> spierd**zielic, to jednak wolalbym oddac komus...

> Brac sie, czy nie?

Na fotkach wygląda że da się to zrobić w miarę łatwo. Jeśli to jest faktycznie przy termostacie, to wymień przy okazji dziada i zaopatrz się w metalowe skręcane obejmy na te rury. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko to powinieneś dostać w Halfordsie ( myślę że nawet termostat

> w razie czego by mieli ) .

Spoko - obudowa termostatu zdjeta, termostat wyjety - jutro o termostat spytam w euro car parts (mam pod reka) - sa zazwyczaj nieco tansi niz halfords (gdy nie ma promocji)...

Obawiam sie tylko, ze bede musial odwiedzic salon forda i zanabyc tam jedna mala uszczelke, bo nie sadze, zeby tam mieli takie duperele...

Dzieki za pomoc chlopaki - mam nadzieje, ze uda mi sie to szczelnie poskladac do kupy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.