Skocz do zawartości

No to po Krakowskim


Qubczyk

Rekomendowane odpowiedzi

1 kwietnia przecież już dawno minął... crazy.gifcrazy.gifcrazy.gif

Quote:

Automobilklub Krakowski podjął dzisiaj decyzję o odwołaniu 45 Rajdu Krakowskiego, inauguracji RSMP, drugiej rundy Pucharu Polski. O tym, że Krakowski nie odbędzie się, zadecydowały kwestie finansowe.

- Na dzień dzisiejszy zgłosiło się sześć załóg w mistrzostwach Polski i 39 w Pucharze - powiedział Autoklubowi dyrektor rajdu, Paweł Owczyński. - Lista byłaby jeszcze otwarta przez 2-3 dni, ale w tej chwili mamy z wpisowego o 190 tysięcy zł mniej, niż w ubiegłym roku.

Wycofał się sponsor całego cyklu, tymczasem koszty zorganizowania rajdu zdecydowanie wzrosły. Gminy są nastawione bardziej negatywnie i obwarowały zgody warunkami finansowymi. Domagają się przekazania środków finansowych, odbudowy dróg, kaucji. Sfera zabezpieczenia również generuje większe kwoty, ponieważ na podstawie przepisów, wzrosły wymagania policji.

Nawet, gdybyśmy dysponowali budżetem na ubiegłorocznym poziomie, istniało ryzyko, że stanie się to samo, co podczas Rajdu Subaru. Czegoś może zabraknąć i zostaniemy zmuszeni do przerwania odcinka z powodu braku jednego - dwóch ludzi. Nie chcieliśmy pobierać wpisowego, a potem odwoływać oesy.

Życzę pozostałym organizatorom rajdów wszystkiego najlepszego, ale mam różne informacje z kraju i wiem, że kilku innych organizatorów też wesoło tego nie widzi. W obecnej sytuacji chyba trzeba się zająć amatorskimi imprezami. Obecnie pomagamy Tomkowi Czopikowi w organizacji Kryterium Krokusy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ech... ciekawe który następny odpadnie....

Elmot też miał problemy, miejmy nadzieję, że Krause wspomoże na tyle, żeby wszystko się odbyło zgodnie z planem.

Widać jak się wszyscy starają w Polsce, żeby rajdy się rozwijały... sick.gifsick.gifsick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś fajnie napisał, 1 liga pada, a amatorka ma sie co raz lepiej.

Po Poddębicach i po tym co przeczytałem jestem coraz bardziej pewny, że to prawda...

Niedługo się Kuchary i inni na kjs będą ścigać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Elmot też miał problemy, miejmy nadzieję, że Krause wspomoże na tyle,

> żeby wszystko się odbyło zgodnie z planem.

Oj... klasyka polskich rajdów... szkoda by było

Elmot to mój pierwszy oglądany rajd zlosnik.gif

> Widać jak się wszyscy starają w Polsce, żeby rajdy się rozwijały...

Teraz masz odpowiedź na wszystkie pytania... kryzys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No tak, wszystko teraz można zwalić na kryzys.

No ale wycofanie się Platinum ze sponsorowania RSMP na pewno bardzo uszczupliło budżet organizatorów. Wycofanie się Mobila ze sponsorowania Rajdu Ziemi Lubelskiej (pierwszy rajd w RPP PZM) spowodowało odwołanie rajdu w 2005 r. i do tej pory nie ma za co tego rajdu zorganizować. frown.gif To są olbrzymie pieniądze, żeby przeprowadzić taki rajd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chorym wg mnie jest to, że bierze się jednego wielkiego sponsora zamiast kilku mniejszych. Nie wiadomo nigdy co się wydarzy, ale w razie czego odchodzi jeden sponsor i większa jest szansa na zrealizowanie jakiegoś rajdu w przypadku pozostania kilku innych sponsorów.

BTW. Mijaliśmy się dzisiaj na Alejach Warszawskich o 13:15... 893goodvibes.gif893goodvibes.gif893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.