Skocz do zawartości

Zamiana butli


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jest taka sprawa, mam legalnie wbity w dowód gaz, papiery na butlę swoją mam itp. Ale, ma ona zaledwie 50l. Potrzebuję na wakacje samochód z większym zasięgiem na 1 tankowaniu. Czy mogę sobie kupić używaną butlę z ważną legalizacją na butli (tzn wybita data na tabliczce) ale bez jakichkolwiek papierów? Butla zamontowana by była tylko na czas tej wycieczki, wydaje mi się, że nie byłoby problemów bo w DR nie ma podanej pojemności butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...Czy mogę sobie kupić używaną butlę z ważną legalizacją na butli (tzn wybita data na tabliczce) ale bez jakichkolwiek papierów? Butla zamontowana by była tylko na czas tej wycieczki, wydaje mi się, że nie byłoby problemów bo w DR nie ma podanej pojemności butli.

Policja się nie przyczepi, bo wpis w dowodzie jest, przegląd też ważny.

Jak już założysz butlę, to załatw do niej papiery (ok.50zł) i z nimi pojedź na najbliższy przegląd ...

Mi by się nie chciało co chwilę przekładać butli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to ma sens?

Za używana butlę zapłacisz ze 100PLN.

Do tego kupę roboty z przekładkami.

Czy aż tyle na tym zaoszczędzisz??

Ale wracjąc do tematu to jak data produkcji wybita na butli nie będzie starsza niż 10 lat to do najblizszego przeglądu możesz z nią jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale wracjąc do tematu to jak data produkcji wybita na butli nie

> będzie starsza niż 10 lat to do najblizszego przeglądu możesz z

> nią jeździć.

I tu się kolega myli bo od tamtego roku potrzebne są papiery... Mam 9 letnią butlę i musiałem się sporo nakombinować zeby ktoś mi dał przegląd na wytłoczoną datę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu się kolega myli bo od tamtego roku potrzebne są papiery...

Przeczytaj dokładnie moja wypowiedż smile.gif

Napisałem że może jeździć do przeglądu. Przed przeglądem musi wrócić do starej butli. Policja nie sprawdzi waźności papierów, ale diagnosta - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem że może jeździć do przeglądu. Przed przeglądem musi wrócić do starej butli...

Tak na 99% wizyta u poprzedniego diagnosty nie będzie wymagała okazania papieru na butlę - przecież jak miał papier rok temu, to teraz pewnie też ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak na 99% wizyta u poprzedniego diagnosty nie będzie wymagała

> okazania papieru na butlę

Papieru na butlę nie bedzie chciał ale w komputerze sprawdzi datę produkcji a tym samym ważności butli którą wpisał na poprzednim przeglądzie....

Osobiście podpatrzyłem ostatnio jak to wpisywał do komputerka. frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.