Skocz do zawartości

świece - przestroga


artur-wiater

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej Evie od nowości był taki mały problem:

po lekkim ostygnięciu silnika tak do 40 - 50 stopni trzeba było czasami 2 razy odpalać - tz. za pierwszym razem silnik "łapał" i potrafił zgasnąć za drugim już było idealnie

zgłaszałem to nawet na gwarancji ale nic nie stwierdzili - profilaktycznie jednak na mój kosz wymienili świece na nowe jednak na takie same czyli zalecane do mojego auta przez producenta BOSCH-e typ: FLR8LDCU były w pięknych opakowaniach Chevrolet i kosztowały 35 zł az sztukę angryfire.gif

oczywiście nic to nie dało

kilka dni temu przeszło olśnienie - PRZECIEŻ Z NUBĄ MIAŁEM TEN SAM PROBLEM sciana.gif i nawet dawałem dobre rady na forum mlot.gif

natychmiast udałem się do sklepu zakupiłem 4 świce NGK dedykowane do LEGANZY i EVANDY oraz NUBY 2.0 wykręciłem super cudy BOSCHA założone w ASO i porównałem z NGK i tu doznałem szoku odstępy na elektrodach 2x większe niż w NGK - dodam iż w NGK przerwa jest prawidłowa w/g TIS-u Ewy, odszukałem więc w piwnicy oryginalne BOSCH-e, które wymienili mi w ASO i też miały te duże przerwy angryfire.gif

zamontowałem NGK i oczywiście problem zniknął w 100 %

wniosek NIGDY WIĘCEJ !!!!! BOSCHA-a to SYF

PAMIĘTAJCIE Świece BOSCH - to zło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zamontowałem NGK i oczywiście problem znikną w 100 %

> wniosek NIGDY WIĘCEJ !!!!! BOSCHA-a to SYF

> PAMIĘTAJCIE Świece BOSCH - to zło

Nie można tak generalizować - po prostu ktoś źle dobrał odstęp i tyle.

Jeździłem Astrą na czteroelektrodowych Boschach i były super - po 50kkm wyjmowałem praktycznie nie zużyte ok.gif

W tym przypadku jakiś dureń z Boscha dał ciała. Nie świece smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.