Skocz do zawartości

Brak ciepłego nawiewu


jumbus

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać jako nowy użytkownik tego forum;) Nie ukrywam że ściągnął mnie tutaj mały problem z Pandą ale mam nadzieję że zostane tutaj na dłużej:) Otóż jak w temacie w mojej pandzie nie ma ciepłego nawiewu. Dmuchawa chodzi ale powietrze leci tylko zimne. Kiedy dotykam ręką z tyłu deski czuć ciepło wiec chyba nagrzewnica działa...Czy ktoś kiedys spotkał sie z takim problemem? Czy będzie to uszkodzenie mechaniczne czy elektryczne? Chciałbym tam zajrzeć tylko nie wiem czy trzeba rozbierać całą deske czy można wyjąć sam panel od regulacji temperatury nawiewu? W wyszukiwarce nic na ten temat nie znalazłem, bardzo prosze wszystkich ludzi dobrej woli o pomocne rady - a sam postaram sie opisać co było przyczyną całego zamieszania zeby.GIF Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ciach)

Sprawdz najpierw przewody doprowadzające ciepły płyn do nagrzewnicy , od komory silnika są takie gumowe węże przechodzące do kabiny oby dwa powinny być gorące . Jeżeli jeden jest gorący a drugi zimny lub obydwa zimne - sprawdz poziom płynu . Jeżeli oby dwa gorące prawdopodobnie problem jest w elementach wew układu przewietrzania ,tj cięgna klapki itp.

Termostat raczej nie powinien wchodzić w rachubę bo on tylko otwiera duży obieg a płyn do nagrzewnicy dochodzi bezpośrednio z głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, w ten weekend się za to zabiore... w sumie termostat tez przyszedł mi do głowy ale auto ma 24tys przebiegu i lekko ponad 2 lata - w lutym skonczyła się gwarancja, wiec obstawiałem ze coś jest nie tak z mechanizmami od wentylacji, ale zanim wybebeszę cały kokkpit sprawdze najpierw to co sugerujecie - napewno będzie mniej roboty niż rozbierać wszystko na darmo:)

I ponawiam pytanie - czy idzie zdemontować sam panel od cieplego nawiewu czy trzeba rozkręcać cała deskę?

Płyn napewno sprawdze ale wskazówka od temperatury jest równo na połowie nawet w duzych korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ponawiam pytanie - czy idzie zdemontować sam panel od cieplego

> nawiewu czy trzeba rozkręcać cała deskę?

> Płyn napewno sprawdze ale wskazówka od temperatury jest równo na

> połowie nawet w duzych korkach.

Czyli stawiam na cięgna , spróbuj zdemontować od strony mieszka drążka zmiany biegów latarka lustereczko itp. .Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać jako nowy

> użytkownik tego forum;) Nie ukrywam że ściągnął mnie tutaj mały

> problem z Pandą ale mam nadzieję że zostane tutaj na dłużej:)

> Otóż jak w temacie w mojej pandzie nie ma ciepłego nawiewu.

> Dmuchawa chodzi ale powietrze leci tylko zimne. Kiedy dotykam

> ręką z tyłu deski czuć ciepło wiec chyba nagrzewnica

> działa...Czy ktoś kiedys spotkał sie z takim problemem? Czy

> będzie to uszkodzenie mechaniczne czy elektryczne? Chciałbym tam

> zajrzeć tylko nie wiem czy trzeba rozbierać całą deske czy można

> wyjąć sam panel od regulacji temperatury nawiewu? W wyszukiwarce

> nic na ten temat nie znalazłem, bardzo prosze wszystkich ludzi

> dobrej woli o pomocne rady - a sam postaram sie opisać co było

> przyczyną całego zamieszania Pozdrawiam

zajzyj od spodu srodkowej konsoli na ciegla od regulacji temp nawiewu - najprawdopodobniej cieglo spadlo - ja tak mialem

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli stawiam na cięgna , spróbuj zdemontować od strony mieszka

> drążka zmiany biegów latarka lustereczko itp. .Powodzenia.

znacznie lepszy dostep jest od strony pedalow/nog pasazera - zalezy ktore ciegla chce sie ogladac - mykasz glowa w gol i wszystko widzisz wszedzie do ciegiel palcami dostajesz

nic nie trzeba demontowac kombinowac - wszystko jest dostepne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początku chciałbym wszystkich bardzo serdecznie powitać jako nowy

> użytkownik tego forum;) Nie ukrywam że ściągnął mnie tutaj mały

> problem z Pandą ale mam nadzieję że zostane tutaj na dłużej:)

> Otóż jak w temacie w mojej pandzie nie ma ciepłego nawiewu.

a tak zapytam - nie masz wrazenia ze pokretlo od temp nawiewu chodzi jakby lzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, brak ciepłego nawiewu prawie na 100% świadczy o zapowietrzeniu nagrzewnicy, owszem będzie ciepła ale ponieważ ogrzewają ją tylko opary powietrza i minimalna ilość płynu jej sprawność jest wystarczająca do ogrzania minimalnej ilości powietrza.

Rada - 1. sprawdzić ilość płynu w zbiorniku wyrównawczym.

2. odpowietrzyć nagrzewnicę za pomocą śruby na wężu wodnym - zasilającym nagrzewnicę (poluzuj plastikową nakrętkę, dodaj lekko gazu i zakręć nakrętkę w momencie kiedy przestanie lecieć powietrze i zacznie wydobywać się płyn).

I to wszystko, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że zapowietrzenie nie pojawia się znikąd. Albo jest jakaś nieszczelność albo ktoś grzebał przy układzie chłodzenia (wymiana płynu).

Jak ktoś grzebał to sprawa jasna, jak nie to trzeba spróbować odpowietrzyć układ, najwyżej sie nie polepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko, że zapowietrzenie nie pojawia się znikąd. Albo jest jakaś

> nieszczelność albo ktoś grzebał przy układzie chłodzenia

> (wymiana płynu).

> Jak ktoś grzebał to sprawa jasna, jak nie to trzeba spróbować

> odpowietrzyć układ, najwyżej sie nie polepszy.

Wystarczy mała nieszczelność na łącznikach węży, super widać nieszczelności po śladach w kolorze płynu właśnie na łączeniach. Taka mała nieszczelność z biegiem czasu objawia się zapowietrzeniem układu - najczęściej w pierwszej kolejności nagrzewnicy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.