-
Proace City i problem z elektryką a gwarancja
Mam klienta po 70-tce. kupił se właśnie w wakacje takową "Toyotę" . Za cholerę nie docierało do niego ze to żabojad. Oryginalny japoński lakier , niezawodny japoński silnik 1.2 z turbo .. ale co tam , ja się nie znam na Toyotach
-
kolejna Skoda Scala czy ....
Koniec świata , gdzie te "wypasie wozidła " w postaci Pandy którymi jeździliśmy . Dobra to był żart . Czyli zdradzasz Skodę . Niech ci "Kijanka " służy . My dalej brniemy w czeskie taczki . Ela zabrała Rapida, my w wszystkomajacego Kamiq. Nam starcza bo zazwyczaj jeździmy sami a w razie czego mamy busa 8-osobowego. I widzę ze już z wiekiem dużo na automat przechodzi . Ja broniłem się długo....i głupi byłem , to jest bajka . Pozdrawiam
-
kolejna Skoda Scala czy ....
tyle ze rozstaw osi mniejszy o prawie 10cm. Niby niewiele ale robi robotę. Chodzi o Kamiq a Fabia
-
5 biegów jest lepsze niż 6
Wątpię aby robili różne skrzynie. chyba ze od jakiegoś rocznika faktycznie. Mój (już córki ) Rapid jest z 2018 r . Może @tomkowski niech sie wypowie , ma Scale z pierwszej serii.
-
5 biegów jest lepsze niż 6
Tyle ze to siódme przełożenie jest "krótsze" niż 6 bieg w manualu. Tzn przy tych samych silnikach Rapid miał 100km/h przy 2000obr no i analogicznie 200km/h przy 4000 obr. Kamiq na 7 w DSG 100km/h już ma 2100obr i wiadomo jak przy 200km/h. Wypraktykowane organoleptycznie . Ale doceniam bardzo DSG , szczególnie w górach święty spokój z wachlowaniem biegami
-
T Cross lift rline wymiana foteli przednich...
U nas T-Cross nie wchodził w rachubę . Tzn nie potrzebujemy limuzyny bo bagaży jest Berlingo , roboty Boxer a na wypady wczasowe 8-osobowy Expert . Ale musimy miec nieco miejsca na nogi z tyłu . Kamiq ma dłuższy rozstaw osi . A czasami z młodym jeździmy . Tego co pamiętasz takiego malutkiego w wózku ze zlotów PT . A ma 185cm wzrostu . A na wypady bez większego bagażu spokojnie takie autka się nadają .
-
T Cross lift rline wymiana foteli przednich...
Myślałem ze T-Cross będzie miał podobne fotele co Kamiq . Z moich doświadczeń problem miałem w Rapidzie , krótkie siedziska i tylna część ud drętwiała tak po 200km . Jak miałem zastępczego T-Crosa to wiadomo fullbida ale tylko po mieście jeździłem.. Teraz w Kamiq Monte Carlo jakoś nie przypominam sobie abym narzekał na siedzenia . Może tylko tyle ze ciężko się wsiada i wysiada , takie prawie kubełkowe . No i zabudowane zagłówki . P.S w R-Line miałeś 18-stki w tak małym autku ?? W szoku jestem, Kamiq miał dopłatę do 18stek . Ale nie chciałem bo bardzo twardo jest . PS 2 . Wrzuć jakieś foty jak taki R-line w T-Cross wygląda
-
Piec gazowy
miał być serwisant po świętach, i czekam . Gdyby płyta była walnięta to kupuje nowy piec. Powód jest taki ze wymiennik już jest nieźle skorodowany ( 7 letni piec) . I tak przeliczyłem to nie warto ładować kasy .
-
Piec gazowy
latarka czolowa ,lupa etc. Wszystko ok , każdy kabelek , styki posprawdzane .
-
Piec gazowy
Tryb lato tak samo mimo ze jest tzw bypasse . Piec słuzy tylko do ogrzewania , nie ma CWU. Z ustawień mam juz prawie doktorat , wszystko jest prawidłowo ustawione . Nawet czujniki temp zamienione . Było podejrzenie ze czujnik na powrocie przekłamuje (za wysoka temp) i stara sie wystudzic. Ale tez sa ok. Delta temperatur tez jest ok. Dla ciekawosci podam , sa jeszcze funkcje informacyjne. i tak gdy piec jest na tzw czuwaniu, czeka na sygnał od sterownika parametr, d 1.2 pokazuje ze pompa nie pracuje . I patrzymy po kolei na parametr d 1.4 tj "Wyświetla natężenie przepływu pompy obiegowej (l/h / 100)" ...... i pokazuje cyfre 10. Czyli z jednej strony pompa nie działa a ma jednoczesnie jakis przepływ . Niezalenie od wszystkiego, przytrzymując przycisk zasilania na dłuzej niz 8 sec , wyłaczamy piec z zdezaktywowanymi funkcjami bezpieczenstwa (przeciwzamarzanie etc) to pompa dalej pracuje . Juz wczesniej o tym wspominałem . Nie ma prawa tak byc . Na razie po rozmowie telefonicznej z fachowcem od Immergas`a , stwierdził ze juz zamontował ponad 4tys tego typu pieców , i nigdy takiego przypadku nie miał . Po swietach ma podjechac .
-
Piec gazowy
Zanim przyjedzie serwisant, moze znajdzie na AK szpec od Immergas`a. Dokładnie Vitrix Tera 24 Plus. Jest mianowicie taki problem . Pompa obiegowa (zintegrowana) działa cały czas . Juz nastawy zmieniane delta temp , czujniki etc. Nawet jak wyłącze piec na standby to pompa dalej kreci. Połapalem sie latem ubiegłego roku ze cos szumi w kotłowni . Dopiero wyłączenie z sieci daje ciszę . Logiczne. Jest to piec na firmie i do kotłowni rzadko sie zagląda. Zaznacze ze piec jest uruchamiany przez sterownik temperaturowy on/off, nie car v2. Czyli prosty jak budowa cepa. czujniki temp na zasilaniu i powrocie raczej nie wchodza w rachube . Bo mozna wyłaczyc piec, że nie beda aktywne żadne czujniki np antyzamarzaniowy . Wszystko jest dezaktywowane .....i pompa nadal kreci. Po swietach ma przyjsc fachowiec ale boje sie ze jest to wina płyty głownej . Piec z 2018r.
-
Obróbka drzwi wejściowych od środka
To ja sie czepiam . Kotwy powinny byc wkute w tynk . Rozumiem ze oscieznica nie miała fabrycznych otworów na mocowanie . To wtedy kotwi sie we wrębie uszczelkowym na wkrety np WHOW ( Wkret-Met) badz podobnymi . Ktos poszedl na łatwizne
-
nokian wr d4 głosny rezonans
Po tylu latach wracam z tematem . Auto nowe opony zimowe nowe felgi fabryczne . Opony jak w temacie . Przejechane jakies teraz 1500km , moze mniej . Powyzej 100km/h buczenie ze uszy więdną , moze nie jest mega głosne ale wkurzajace . Wczesniej w Rapidzie miałem 15stki i było ok . Tyle ze bąble wyszły na boku. Teraz w Kamiq 17stki i problem . Czy jakos ogarnąłes temat ??
-
Fabia z przebiegiem 440tys. km
jak kupowalismy Rapida , to tez miałem pietra jak to sie sprawdzi z tym silnikiem . Ja nalatałem ponad 100k km , teraz córa ujeżdża i totalnie nic. Tylko olej co 10k km wymiana. Bede bronił tego silnika jak lew
-
Okno zlicowane/niezlicowane
Masz moze konkretne parametry tych szyb? P4 wiadomo dwie szyby i 4 warstwy foli. Tylko ciekawy jestem grubosci tych szyb plus tej hartowanej. Chyba ze masz jakis opis w pakiecie szybowym . A czemu na PVC a nie alu. Jest duzo sztywniejsze