Skocz do zawartości

Elektrycznie otwierana tylna klapa


rafak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z otwieraniem tylnej klapy, przy próbie otwarcia słychać, że siłownik pracuje, ale nie może otworzyć klapy, tak jakby coś go blokowało. Oczywiście mechanicznie kluczykiem działa bez problemu. Czy ktoś miał podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może to coś pomże

> http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=281985187&page=0&fpart=1&vc=1

Nie bardzo, bo u mnie trzpień nie chce się wysuwać. Rozebrałem ten cały mechanizm (silniczek+trzpień) i wszystko wygląda OK. Mam wrażenie, że za mały prąd idzie na silniczek, tylko nie wiem dlaczego. Silniczek kręci, ale trzpień wysuwa się minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie bardzo, bo u mnie czpień nie chce się wysuwać. Rozebrałem ten

> cały mechanizm (silniczek+czpień) i wszystko wygląda OK. Mam

> wrażenie, że za mały prąd idzie na silniczek, tylko nie wiem

> dlaczego. Silniczek kręci, ale czpień wysuwa się minimalnie.

>

Pisałem Ci też na prv, ale napiszę też na forum, czy próbowałeś przy rozebranym mechanizmie (silniczek+czpień) zapodać mu 12V celem sprawdzenia, czy silniczek działa?

Chociaż jak piszesz, że się czpień "trochę" wysuwa to silniczek powinien być sprawny?!? Dziwne zupełnie, tak samo jak mój przypadek: http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=281985187&page=0&fpart=1&vc=1

pzdr...

/kustosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem Ci też na prv, ale napiszę też na forum, czy próbowałeś przy

> rozebranym mechanizmie (silniczek+czpień) zapodać mu 12V celem

<............................>

Odkręciłem od zamka to ustrojstwo z silniczkiem i przy próbie otwarcia klapy widzę, że silniczek kręci, ale trzpień wysuwa się tylko jakieś 0,5 cm. Wygląda to tak jak by silnik nie mógł pokonać oporu jaki stawia sprężynka na trzpieniu. Rozebrałem cały ten siłownik (przeciąłem pare zapadek) i wszystko wygląda OK. Czy to możliwe, żeby np podawane było za niskie napięcie na silniczek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.