Skocz do zawartości

C16NZ głowica od nexii ?


0tomek

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj wpadam do sklepu po uszczelke bo mi sie spod dekla leje i gosciu daje mi uszczelke gumową, lece patrze pod maske a tam korkowa, no wiec zwrot do sklepu na wymiane to daje mi korkowa i znowu lece sprawdzam i znowu lipa bo uszczelka za długa, otwory wszystkie git a na końcach wystaje uszczelka poza pokrywe, wracam do sklepu gosciu mówi ze niemozliwe, leci zemna ,sprawdza i mówi ze glowica od nexii. ja oczy w slup i niewiem.gif o co kaman.

na glowicy przy aparacie mam normalnie logo dajewo i numer czesci,

czy ktoś mnie moze idea.gif o co chodzi confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj wpadam do sklepu po uszczelke bo mi sie spod dekla leje i

> gosciu daje mi uszczelke gumową, lece patrze pod maske a tam

> korkowa, no wiec zwrot do sklepu na wymiane to daje mi korkowa i

> znowu lece sprawdzam i znowu lipa bo uszczelka za długa, otwory

> wszystkie git a na końcach wystaje uszczelka poza pokrywe,

> wracam do sklepu gosciu mówi ze niemozliwe, leci zemna ,sprawdza

> i mówi ze glowica od nexii. ja oczy w slup i o co kaman.

> na glowicy przy aparacie mam normalnie logo dajewo i numer czesci,

> czy ktoś mnie moze oswiecic o co chodzi

Pewnie ktosik wymieniał, pasują praktycznie idealnie. Ja właśnie całkiem niedawno do mojego 1,4 wmontowałem pokrywę zaworów od nexii smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie ktosik wymieniał, pasują praktycznie idealnie. Ja właśnie

> całkiem niedawno do mojego 1,4 wmontowałem pokrywę zaworów od

> nexii

u mnie cała głowica jest od nexii z tego wynika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie cała głowica jest od nexii z tego wynika

No tak jak mówię, może wcześniejszy właściciel jeżeli taki był wymienił głowicę bo wcześniejsza z została uszkodzona, a ceny deawo są o wiele mniejsze przykładowo moja pokrywa oryginalna na allegro hula w cenie od 75 do 150 a swoją od nexi zapłaciłem 35 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to w czym problem

> kupujesz uszczelke od nexii i gra muzyka

nie ma problemu tylko jaki było moje zdziwienie, gości tez sie dziwil i powiedzial ze uszczelka na pewno do opla atu jakby cala glowica krotsza, uszczelka ma byc na szczescie na jutro bo moja to w trzech cześciach,

i jeszcze pytani czy moglo to byc powodem dolewek ok 1l oliwy na 2/3 tys km, wiem ze ople lubią olej ale to chyba przesada, plyn w porządku, kopcic tez nie kopci na postoju sucho pod autem, a oliwy ubywa confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma problemu tylko jaki było moje zdziwienie, gości tez sie dziwil

> i powiedzial ze uszczelka na pewno do opla atu jakby cala

> glowica krotsza, uszczelka ma byc na szczescie na jutro bo moja

> to w trzech cześciach,

> i jeszcze pytani czy moglo to byc powodem dolewek ok 1l oliwy na 2/3

> tys km, wiem ze ople lubią olej ale to chyba przesada, plyn w

> porządku, kopcic tez nie kopci na postoju sucho pod autem, a

> oliwy ubywa

Silniki 1,6 16 zaworowe spalają dość dużo oleju, przynjamniej wszystkich dziwi ilość spalanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no takale moj to 8v

NO to nie wiem kolego, musisz dokładniej poobserwować ubytek oleju. W tych silnikach nie powinno być spalania oleju tak przynajmniej mi się wydaje muszą się wypowiedzieć właściciele takich motorków.

Na przykład mój ma nalatane 200 kkm i nie ani grama, ale pierścienie już miał robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma wyciekow na zewnatrz i do wewnatrz silnika, to zuzycie oleju moze bys spowodowane zuzyciem pierscieni tlokowych (przewaznie zauwazalne jest dymienie w roznym natezeniu) lub tez zuzytymi/twardymi uszczelniaczami zaworowymi (ew wyrobienie prowadnic zaworowych, wtedy nawet uszczelniacze zbytnio nie pomagaja, na szczescie przypadek rzadki). Ubytek rzedu 1 l/2-3 kkm nie jest az tak wielki (normy zuzycia zakladaja o wiele wiecej). Powodem do zmartwien jest zuzycie oleju w granicach 1l/ 1 kkm lub wyzsze.

Moj silnik ma 204 tys. i oleju nie pobiera (w zauwazalnych granicach).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktoś mnie moze o co chodzi

Witam.

1. Dostałeś uszczelkę od C14SE/C16SE/X16SZR/LANOSA itd czyli od wszystkich modeli z plastikową pokrywą zaworów.

2. Dostałeś uszczelkę od C18NZ/C20NE itd. czyli od silników 1,8 oraz 2,0 - dla tego była za szeroka.

idea.gif NEXIA ma tą samą uszczelkę co Astra C14NZ/C16NZ i głowica nie ma tu najmniejszego znaczenia.

Polecam dodatkowo zastosowanie "szczeliwa" z nową uszczelką, bo prawdopodobnie długo się nie nacieszysz czystą pokrywą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 285kkm i zużycie 1-1,5l na 10kkm.Z tym że cieknie już z uszczelki pod głowicą ,kapie akurat centralnie na rure kolektorowa,czasem jak sie stoi w korku to zasmierdzi spalony olej.Narazie tego nie robie.Co do Daewoo tez mam aparat zaplonowy z tym smiesznym znaczkiem,nie sadze ze tak bylo orginalnie moze ktos juz cos kombinował.Co do pokrywy zaworów w c16nz byly roznie dlugosci tej uszczelki i dziurki 6 albo 8,wiec niekoniecznie znaczy to że masz głowice od nexii.

Z drugiej strony Nexia to przecież kadett ,a silniczek nasz ma dość długi rodowód wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki dla wszystkich za zainteresowanie, juz wiem co i jak, ogolnie zamowilbym uszczelke u kolegi zielika ale tak jak mowie moja jest wtrzech czesciach i potrzebuje na wczoraj, a czy kolega zielik moze powiedziec o jakie chodzi sczeliwo confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym jest to taki specjalny silikon-masa do uszczelek pokrywy zaworów i misy.Cena od 15-30zl zależnie od wielkości ,tylko nie daj sobie wcisnąć zwykłego czerwonego silikonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym że cieknie już z uszczelki pod głowicą ,kapie akurat centralnie na rure kolektorowa,czasem

> jak sie stoi w korku to zasmierdzi spalony olej.Narazie tego nie

> robie.

Z identycznym wyciekiem jeździłem 2 lata smile.gif

> Co do Daewoo tez mam aparat zaplonowy z tym smiesznym

> znaczkiem,nie sadze ze tak bylo orginalnie

Oryginalnie, oryginalnie. Na 100% u mnie nie było kombinowane a znaczek Dełu jest smile.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wielkie dzieki dla wszystkich za zainteresowanie, juz wiem co i jak,

> ogolnie zamowilbym uszczelke u kolegi zielika ale tak jak mowie

> moja jest wtrzech czesciach i potrzebuje na wczoraj, a czy

> kolega zielik moze powiedziec o jakie chodzi sczeliwo

Polecam ELRING sprawdzony u mnie i u brata jako dodatkowe uszczelnienie miski olejowej i susza. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel tez mial takiego skladaka jak Ty opisales.

Pytanie jak padnie uszczelka pod glowica to jaka zalozyc - oplowska czy daewoo ??? grinser006.gif Moze sa takie same ? wink.gif

Do swojej astry z x16xel montowalem hydropopychacze zaworow tez z daewoo. Cena byla o okolo 30% nizsza a skoro nie widac roznicy to ..... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z identycznym wyciekiem jeździłem 2 lata

No właśnie sie zastanawiam ,robić to czy nie robić wink.gifCzasem tylko zasmierdzi jak stoje w korku ,najlepsza jest moja mulher.gif ,jak poczuje swąd spalonego oleju to sie zawsze pyta czy to nie gaz rotfl.gifrotfl.gif

wystrachana jest jak to kobieta rotfl.gif

> Oryginalnie, oryginalnie. Na 100% u mnie nie było kombinowane a

> znaczek Dełu jest

No to mnie uspokoiłeś ,bo bałem sie że mogą wyjść jakieś jajka przy zmianie kopulki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie sie zastanawiam ,robić to czy nie robić

Ja zwlekałem, bo chciałem doczekać do zmiany rozrzadu coby za jednym zamachem zrobić.

Ale wkurzało mnie strasznie, bo to i syf pod maską i smród jak kapnie na rurę, no i wstyd maskę otwierać przy kimś smile.gif Do tego stopnia mnie wkurzało, że nie chciało mi się nic robić przy asterce.

> No to mnie uspokoiłeś ,bo bałem sie że mogą wyjść jakieś jajka przy

> zmianie kopulki itp.

Nie, nie ma problemu z kopułką. Pasuje i Beru i jakiś włoski wynalazek (musiałem kiedyś załozyć cokolwiek a nic innego nie było w sklepie smile.gif )

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zwlekałem, bo chciałem doczekać do zmiany rozrzadu coby za jednym

> zamachem zrobić.

No ja też na to czekam,wszystko sobie grzecznie leży na półeczke ,od razu za jednym zamachem chce zrobić,wiec widze że to przypadłość wielu opli wink.gif

> Nie, nie ma problemu z kopułką. Pasuje i Beru i jakiś włoski

> wynalazek (musiałem kiedyś załozyć cokolwiek a nic innego nie

> było w sklepie )

> Pozdroofka

Założyłeś albo KW albo EPS ,jedno i to samo produkowane przez włoską Firme która sie nazywa FACET.Zakładanie tego tylko w ostateczności jak dla mnie,jakość no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.