Skocz do zawartości

Jak podłączyc tube+wzmacniacz do radia w aucie ??


kondrak134

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Heh moze moje pytanie jest dla większości z Was bardzo amatorskie ale ja właśnie jestem amatorem. Kupiłem tube razem ze wzmacniaczem firmy "raveland". Wzmacniacz jest typowym 1 kanałowym rozwiązaniem do tuby. Mamoc 500W i jest na mosferach. Wiecie z tymi mocami to różnie jest. Ja mam zamiar poprostu lekko podkreślic bas a nie straszyc przechodniow kilometr wcześniej smile.gif Radio kupiłem Dalco CD 1561 Mp3. Ma ono oddzielne wyjscie na subwoofer (mono), wyjscie na wzmacniacz i 4x40W. Teraz moje pytanie do Was kolegów. Głośniki w aucie mam dobre (syczki przy lusterkach, średniotonowe w dzwiach przednich i niskosrednio tonowe w tylnej półce) a moje auto to Astra F sedan. Jak najlepiej połączyc ten zestaw z sobą, żebyto mialo ręce i nogi. Nie wiem jak poprowadzic kabel zasilający do wzmacniacza i w jaki sposób podłączyc moje 6 glosników jeżeli radio ma wyjście na 4 i jak poprowadzic kabelki do bagażnika? Jeśli ktoś ma jakiś schemat lub cokolwiek co by mi pomogło to bardzo dziękuję. Na koniec dodam linki do radia i zestawu tuba+wzmacniacz.

http://allegro.pl/show_item.php?item=66196529

http://motoallegro.pl/show_item.php?item=66112299

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doboru sprzetu nie skomentuje 275123014-zielony.gif

Rozmieszczenia tez.

> Teraz moje pytanie do Was kolegów. Głośniki w aucie mam dobre

> (syczki przy lusterkach, średniotonowe w dzwiach przednich i

Te glosniki najlepiej byloby podlaczyc pod "przod" w radyjku - przez zwrotnice zapewniajaca podzial na srednia i wysoka czesc pasma.

> niskosrednio tonowe w tylnej półce) a moje auto to Astra F

> sedan. Jak najlepiej połączyc ten zestaw z sobą, żebyto mialo

Te podlacz do tylu radyjka, przez filtr dolnoprzepustowy.

> ręce i nogi. Nie wiem jak poprowadzic kabel zasilający do

> wzmacniacza i w jaki sposób podłączyc moje 6 glosników jeżeli

Kabel (+) do wzmaka poprowadz od akumulatora do miejsca gdzie zamontujesz wzmacniacz. Mase wez z nadwozia auta.

Sterowanie wzmakiem moze byc luszczone cienkim kabelkiem wzdluz zasilania.

Wzmacniacz podlacz kablem chinch-chinch z wyjsciem SUB w radiu.

Kabel sygnalowy pusc z dala od innych przewodow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radyjko kupilem inne, wyższego modelu DL-5850 i naprawde jest ogromna różnica pomiędzy tym DALCO a Blaupunktem tym co mialem od nowości. Pozatym nie jestem audiofilem!! Chodziło mi tylko o poprawienie basu (lekko) z tyłu i lepszego wykorzystania górnych częstotliwości. Nie stac mnie na kupowanie radia za 2tyś zł i całej reszty za nastepne 10tyś. Poprostu się zapytałem jak to połączyc bo ustaliłem sobie, że to mi wystarczy. To co teraz założyłem jest naprawdę niezłe i jestem bardzo zadowolony. Nawet dźwięk z Mp3 jest czysty i selektywny. Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Radyjko kupilem inne, wyższego modelu DL-5850 i naprawde jest ogromna

> różnica pomiędzy tym DALCO a Blaupunktem tym co mialem od

> nowości. Pozatym nie jestem audiofilem!! Chodziło mi tylko o

> poprawienie basu (lekko) z tyłu i lepszego wykorzystania górnych

> częstotliwości. Nie stac mnie na kupowanie radia za 2tyś zł i

> całej reszty za nastepne 10tyś. Poprostu się zapytałem jak to

> połączyc bo ustaliłem sobie, że to mi wystarczy. To co teraz

> założyłem jest naprawdę niezłe i jestem bardzo zadowolony. Nawet

> dźwięk z Mp3 jest czysty i selektywny. Dziękuję za info.

Czystego dzwieku wac Pan nie slyszal...

Swoja droga nie trzeba wydac 10 k zlotych by to znacznie lepiej gralo niz to co masz... :> I MOCNIEJ bassem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.