Skocz do zawartości

A mi dziś temperatura odwaliła taki numer...


Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem rano sobie na uczelnię i od wyjechania z garażu obserwowałem wskaźnik temperaturki, coby wiedzieć kiedy to mogę spodziewać się jakiegoś ciepełka wewnątrz...

a tenże skubany wskaźnik temperatury cofał się... shocked.gif tzn. spadł poniżej kreski dolnej i siedział sobie na literce "C".

Przejechałem do miejsca, w którym powinno już być prawie 90st a on cały czas nie ruszał się z miejsca...

Tego jeszcze chyba nie miał nikt zlosnik.gif

Pomogła jedyna i niezastąpiona w takich momentach zlosnik.gif piąchopiryna piesc.gif

Wskazówka ładnie wskoczyła na połowę wskaźnika.

Zestaw wskaźników to kolejna rzecz do rozbiórki w najblizsym czasie. (chyba musze zacząć robić listę) sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wygląda na to, że to standard w naszych autkach. U mnie z kolei czasami leży sobie cały czas na C aż silnik dobrze się nagrzeje i nagle wskakuje na połowę. piesc.gif niestety nie pomaga, przyczyna musi leżeć gdzieś indziej hmm.gif może na złączce przy czujniku niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (chyba musze zacząć robić listę)

zrobiłem sobie taką listę w excelu. Zacząłem wpisywać na nią wszystkie wydatki jakie spodziewam się ponieść na wiosnę

Przestałem w momencie jak przekroczyłem kwotę 2 tyś zł sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś wreszcie w stanie wypowiedzieć się tu rzeczowo na temat naprawy tej dolegliwości.

Oczywiście nie mówię tu o newtonach i czyszczeniu styków bo to niestety, w agonalnych przypadkach, nie pomaga sick.gif No i oprócz radykalnych rozwiązań w stylu wymiany całych wskaźników.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO a ja myślałem że to występuje tylko u mnie, bo skopałem coś podczas wymiany tarcz na białe...

ciesze sie że nie jestem osamoniony, i z niecierpliwością czekam na diagnozę problemu..

PS:( w moim przypadku piachopiryna pomaga - tylko dawka czasem musi byc mocniejsza i okraszona paroma klnie.gif)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... deska już chyba od nowszej wersji... ale zasada działania w końcu ta sama...

Czyli trzeba troche bardziej rozebrac wskaźniki niż tylko do poziomu wymiany żarówek? OK - będę próbował - jak się uda to będzie browar palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli trzeba troche bardziej rozebrac wskaźniki niż tylko do poziomu wymiany żarówek?

Od poziomu wymiany żarówek do poziomu widocznego na zdjęciu dzieli kilka plastikowych zatrzasków i jakieś 10 sekund...

Wydaje mi się, że zwłaszcza utlenione końcówki wskaźników należy oczyścić z ciemnych śladów...

... I poproszę zimny... yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hehe piachopiryna a jakie dawki sotsowac wrazie co ?

Zacytuję ci zachowaną w (moim palacz.gif) archiwum instrukcję postępowania wg. NcWZ Halnego :

Z tak zwanego "liścia" z odległości 15 centymetrów od daszku nad zegarami przykładamy ruchem zdecydowanym "niutona" mniej więcej z siłą dyrektorskiego klapnięcia otwartą ręką w dokument zawierający nasze podanie o malutki urlopik .

Mniej finezyjna odmiana polega na tym samym , tylko z tzw. "piąchy" z siłą średnio nabombionego kolegi przy stoliku w knajpie., który siłę wybełkotanego argumentu dyskusji popiera wspamnianą piąchą w stół.

Dwie metody wyżej wymienione pozwalają na doraźne wyeliminowanie zjawiska "słabej masy" i jednocześnie stanowią stuprocentowy prawie test na to czy tylko "styki przyśniedziały" czy jest to problem z termostatem ew. czujnikiem temperatury...

bow.gifbow.gifbow.gif

Od siebie dodam, że zbyt duże przyłożenie powoduje konieczność wymiany żarówek poświetlających tabicę rozdzielczą... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zestaw wskaźników to kolejna rzecz do rozbiórki w najblizsym czasie.

to jak sie za to zabierzesz to licze na obszerny referacik co zrobiłes jak zrobiłes i co to dało rotfl.gifrotfl.gif a serio to wskażnik temp i paliwa czasem są podejrzane o sabotaż devil.gif i trza sie im lepiej przyjrzeć wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jechałem rano sobie na uczelnię i od wyjechania z garażu obserwowałem

> wskaźnik temperaturki, coby wiedzieć kiedy to mogę spodziewać

> się jakiegoś ciepełka wewnątrz...

> a tenże skubany wskaźnik temperatury cofał się... tzn. spadł

> poniżej kreski dolnej i siedział sobie na literce "C".

> Przejechałem do miejsca, w którym powinno już być prawie 90st a on

> cały czas nie ruszał się z miejsca...

> Tego jeszcze chyba nie miał nikt

> Pomogła jedyna i niezastąpiona w takich momentach piąchopiryna

> Wskazówka ładnie wskoczyła na połowę wskaźnika.

> Zestaw wskaźników to kolejna rzecz do rozbiórki w najblizsym czasie.

> (chyba musze zacząć robić listę)

Perwnie przymarzła w pozycji C zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.