Skocz do zawartości

Jaka sonda lambda do swapa 1,2 MPI 75


majkos

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców swapowania CCS-a. Jaką należy zastosować sondę lambda po wymianie głowicy na 1.2 MPI 75 na bloku 1.1? Komputer przy swapie też wymieniony na 1,2 MPI. Według e-pera sonda lambda w CCs-ie 1.1 jest inna niż w Punto I MPI. Czy pozostawienie sondy starej ma wpływ na osiągi "nowego" silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do znawców swapowania CCS-a. Jaką należy zastosować sondę

> lambda po wymianie głowicy na 1.2 MPI 75 na bloku 1.1? Komputer

> przy swapie też wymieniony na 1,2 MPI. Według e-pera sonda

> lambda w CCs-ie 1.1 jest inna niż w Punto I MPI. Czy

> pozostawienie sondy starej ma wpływ na osiągi "nowego" silnika?

Jak stara jest dobra to zostaw, pasuje każda sonda 1V z izolowaną masą. A komputer z 1,2 nie jest dobrym rozwiązaniem do bloku 1,1. Nie pojedzie to dobrze, będzie zalewać, inne mapy zapłonu i.t.p, trzeba będzie zrobić program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak stara jest dobra to zostaw, pasuje każda sonda 1V z izolowaną

> masą. A komputer z 1,2 nie jest dobrym rozwiązaniem do bloku

> 1,1. Nie pojedzie to dobrze, będzie zalewać, inne mapy zapłonu

> i.t.p, trzeba będzie zrobić program.

Dzięki za odpowiedź. Właśnie po swapie jakoś ciężko się zbiera silnik i nie ma dobrego kopa. I pali jak smok... Od 5 tys obrotów dopiero idzie jakby się turbo załączało. Mam kompy z 1.1 i próbowałem podłączać ale nie trzymał mi zupełnie wolnych obrotów - pływał pomiędzy 500 a 1000 obr/min. Jeden komp to pod walek 866 chyba robiony, bo taki wałek siedział w moim starym 1.1. Drugi komp kupiłem jako A-grupa do 1,1. Ten co teraz siedzi od 1,2 odcina silnik po 7,5 tys obrotów, a po odłączeniu sondy nie pokazuje błędu wtrysku. Czyli muszę podstroić ogólnie motor.... Sugestie mile widziane smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie do znawców swapowania CCS-a. Jaką należy zastosować sondę

> lambda po wymianie głowicy na 1.2 MPI 75 na bloku 1.1? Komputer

> przy swapie też wymieniony na 1,2 MPI. Według e-pera sonda

> lambda w CCs-ie 1.1 jest inna niż w Punto I MPI. Czy

> pozostawienie sondy starej ma wpływ na osiągi "nowego" silnika?

Komputer jest od 16V czy 8V?

Silniki 16V i 8V mają różne czujniki temperatury cieczy chłodzącej (różny zakres wskazań) i to mogłoby przeszkadzać w poprawnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer jest od 16V czy 8V?

> Silniki 16V i 8V mają różne czujniki temperatury cieczy chłodzącej

> (różny zakres wskazań) i to mogłoby przeszkadzać w poprawnej

> pracy.

Komputer jest od Palio 1.2 8V. Nr IAW 18F.B4 Mam jeszcze wydech z 1.1 więc tu jeszcze może być problem. Dziś zapodałem czujnik temp od 1.1 ale różnicy jakoś nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komputer jest od Palio 1.2 8V. Nr IAW 18F.B4 Mam jeszcze wydech z 1.1

> więc tu jeszcze może być problem. Dziś zapodałem czujnik temp od

> 1.1 ale różnicy jakoś nie widzę.

zalezy jesli wydech jest ze sportinga czyli fi40 to jest OK wg mnie bo ladnie po miescie sie smiga zbiera od samego dolu, jesli ze zwyklego 1.1 fi38 to juz ciut za waski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zalezy jesli wydech jest ze sportinga czyli fi40 to jest OK wg mnie

> bo ladnie po miescie sie smiga zbiera od samego dolu, jesli ze

> zwyklego 1.1 fi38 to juz ciut za waski

Średnicy rury nie mierzyłem, ale chyba jest to rura ze sportinga. Kata nie ma, a na końcu jest 1 tłumik. Wydech słychać dopiero od ok 3500 obr. Dziś zrobiłem eksperyment - założyłem kompa z 1.1 (tego co mam pod wałek 866) i wydaje mi się, że lepiej się zbiera od dołu i nie ma już wyczuwalnego kopa pow. 5000 obr. Tylko jeszcze muszę pokombinować z obrotami wolnymi. Przy zamknietej przepustnicy gaśnie. Jak ją podkręcę to obroty falują. Spróbuję założyć krokowca z 1.1, bo ponoć od Punto jest całkiem inny. Dalszy ciąg eksperymentów jutro smile.gif No i śledzę wątek o strojeniu silnika 1.1 z górą od 1.2, bo takowy się pojawił dziś smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.