Zawartość dodana przez taquito
-
TURBO zrób Se sam
W prawdzie do 8v ale od zawsze kupuje Reinza. ( mam juz chyba ponad 10 szt lezec po demontazu ) Mialem tez raz elringa. Wg mnie to taki sam kawalek powlekanej blaszki. Przy przekładce odprezajacej wazne zeby dodatkowo uzyc uszczelniacza np Loctite 3020 bo bez tego jest ryzyko wycieku plynu z jakiegos kanału mimo planowania bloku i glowicy.
-
Slick Hankook
NIe szukaj jakis starych smieci tylko Kup nowe Avon ZZS 185/55 R13 Mieksza guma od R888 i yoko A048 na FB Opony do Sportu Polecam bo bralem juz od niego opony
-
TURBO zrób Se sam
Spieka odradzam przy serii docisku, sprzeglo seria valeo bez problemu przeniesie ponad 300Nm. Na trzecim biegu zrywa trakcje na sliku .... Zamach odelzyc bo lekki to on nie jest
-
TURBO zrób Se sam
stosuje GLYCO od zawsze i daja rade. DOBRY OLEJ i sprawna pompa !!! a bedzie OK
-
TURBO zrób Se sam
mogę ci podeslac na maila. podaj na pw aby mi nie umknelo
-
Lusterka elektryczne zewnetrzne
Dzis sprawdzilem wiazke ktora dochodzi do bialej kostki od lusterka. Jest na 5 pinow. Sprawdze czy dodatkowe 2 piny sa od ogrzewania lusterka. edit: mati16v @ pisałem w trakcie i nie widziałem Twojego posta, dzięki wychodzi na to ze 5 pinow wystarczy do 2 silniczkow i maty grzewczej
-
Lusterka elektryczne zewnetrzne
czujnik temperatury zewnętrznej znajduje się tylko w lusterku kierowcy ? to pelne elektryczne lusterko posiada inne zlacze elektryczne bo te które widziałem ma tylko 7 pinow a tu potrzeba 9 ?
-
Lusterka elektryczne zewnetrzne
Ktos zamontował zamiennik lewego lusterka w moim GP. Lewe które ma elektrykę na 3 przewody. Pracuje tylko silniczek regulacji na boki. Mata grzewcza nie jest podlaczona bo sa tylko 3 przewody Z drugiej prawej strony mam elektrykę na 7 przewodow - regulacja gora-dol, na boki i ogrzewanie Moje pytanie: czy lewe lusterka tez wystepuja w wersji na 7 przewodow ? Co jest sterowane w lusterku na 5 przewodow bo bardzo dużo takich ?
-
failure abs,asr,ebd,hh ...
czywiscie, chcialem sie tylko upewnic czy to taki jak na aukcji za nowy zaplacilem 78 zl Dla potomnych CZUJNIK PEDAŁU HAMULCA STOP NR. 55701396
-
failure abs,asr,ebd,hh ...
sory ale odkopie jaki nr jest tego czujnika pod pedalem hamulca STOP ? czy to taki jak na aukcji ? http://allegro.pl/fiat-grande-punto-05-12-czujnik-hamulca-stop-i5545014363.html wszystkie modele GP mialy taki sam ?
- Skrzynia do punto II 1.2 16v
-
jaki cz. położenia wału? i jaki map sensor
najlepszy czujnik z 1.4 16v, map sensor obojetnie, widziales map sensor z 1.1 i 1.2 16v ? wiesz gdzie sie znajduje jeden i drugi ? jak bedziesz mial w rekach kolektor z 1.2 16v to sam sobie odpowiesz
-
TURBO zrób Se sam
a doczytales na jakim paliwie jezdzi ?
- usterka 1.2 8v T
-
[sc] wymiana tylnej belki zawieszenia
U mnie do cc nowa belka z seja MPI pasowala idealnie. Otwory montazowe nie maja w ogole miejsca na regulacje bo pasuja tylko w jednej pozycji. Trzeba sprawdzic rozstaw otworow w belkach ktore sie roznily. Moze czasem ktos trafil na lekko uderzoną lub sama buda nie jest prosta.
-
PIERŚCIENIE TŁOKOWE
u mnie bdb sprawuja sie GOETZE
-
1.4 t-jet
> Jak budujesz sobie turbo to niestety na pewnych rzeczach oszczędzić się nie da. Nie mówię, że > trzeba lecieć w EMU od razu, ale pewne minimalne możliwości konfiguracyjne są niezbędne. W > dzisiejszych czasach SMT nie zapodałbym nawet do strojenia dłubniętej serii, o turbo nie > wspominając. DET3 w trybie FI zrobi co trzeba, a i ze znalezieniem kogoś kto ci z DETem pomoże > nie będziesz miał dużego kłopotu. Mialem wystrojone auto na SMT6 145/200 0,8b na serii silniku jedzilo bez problemowo az zachcialo mi sie wiecej. Jesli ktos sam to ogarnie to polecam. Dla malego doladowania szkoda kasy na pakowanie EMU
-
Przelozenia skrzyni w 1.3 mjtd
> Wysłałem Ci na maila Wielkie dzieki, Wychodzi na to ze to polaczenie jakie chcialem zrobic ze skrzyni z benzynowej P1 ( 1,2 bieg i glowne), 3,4 i 5 biegi dluzsze z SC van
- wyższa UPG
-
Przelozenia skrzyni w 1.3 mjtd
Ma ktos wartosci przelozen poszczegolnych biegow i jakie jest przelozenie glowne w skrzyni z silnikami 1.3 njtd ?
-
chłodzenie 1.2 8v
Do pewnego momentu dlubania w turbo nie ma klopotu z chlodzeniem przy serii chlodnicy. Zmien na nowa
-
Jaki olej na dotarcie silnika swiezo po remoncie
u siebie docieralem specjalnym olejem na docieranie millersa
-
zwrotnice cc sc
tak, jedynie nowsze z sc maja otwory na czujniki ABS, mam takie w cc
-
TURBO zrób Se sam
> Nie, nie powinien - jest tak klejący, że może skleić tłoki do gładzi. Taquito miał fata, że mu to > zadziałało po prostu co mialo posklejac ? chwile po poskladaniu odpalam a jak rozbieram to tloki sa czyste jak po czyszczeniu. Na polerowane tloki dostala sie ledwie mgielka i mocno je zafarbowala. Fakt ze zawsze pryskam po uszczelce poza silnikiem ale tu akuram mam takie foto. Uzywam loctite to wielu uszczelek nawet w serii silnikach bo wiekszosc tych ktore skladalem miala stalowe uszczelki. Sprawdza sie zawsze
-
TURBO zrób Se sam
> Jarobiłem w seju starym sprawdzonym hermetykiem za 5 zł > ma to w sobie ze nic na około nie jest różowe ale nie wiem jak potem się ściąga głowicę z tym to twardnieje jak zywica