Skocz do zawartości

Kilka problemów z sekwencyjną instalacją :/


urwis

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent renault Scenic 1.6 16V.

Instalka ElpiGaz, reduktor SGI.

Pierwszy problem to telepanie całym autem na gazie. Normalnie jakby poduchę wywaliło spod silnika lub nie pracował na jeden gar. Na benzynie jest miodzio.

Drugi problem to nie samoistne przełączanie się z gazu na benę. Trzeba ręcznie klikać. Odpala tak jak został zgaszony. Jak na gazie zgaszony to i na gazie odpala. Jak się skończy gaz to nie przełącza na benzynę tylko szarpie. Ogólnie kicha.

Pomogło kasowanie błędów u gazownika... na 1 dzień. Podobno wina leży w zapchanym reduktorze. Czy to prawda ze jest nierozbieralny i nie da się go wyczyścić?

To moje pierwsze auto z gazem więc tłumaczcie jak ułomnemu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno wcześniejszy właściciel wymieniał. A podpowiesz co sprawdzić

> i jakie się do wymiany kwalifikują?

A jakie są ? w sensie ze firma i model ?

> No i jak się czyści wtryski?

Ja czyściłem wacikiem i WD40, ale generalnie były ok bo usterka u mnie siedziała gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno wcześniejszy właściciel wymieniał. A podpowiesz co sprawdzić

> i jakie się do wymiany kwalifikują?

> No i jak się czyści wtryski?

Zależy jakie masz wtryski. wink.gif Musisz znaleźć jaki to konkretnie model. Tu masz pokazane jak się czyści Valteki czerwone. wink.gif Twoje zapewne mają podobną budowę, chociaż trochę. wink.gifjakiś tekst fajnie opisane i sporo zdjęć. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy jakie masz wtryski. Musisz znaleźć jaki to konkretnie model.

> Tu masz pokazane jak się czyści Valteki czerwone. Twoje zapewne

> mają podobną budowę, chociaż trochę. jakiś tekst fajnie

> opisane i sporo zdjęć.

Sposób ciekawy.... szczególnei wanienka ultradzwiękowa zlosnik.gif Chyba jakiegoś dentystę nawiedzę by mi wyczyścił haha.

Posprawdzam te wtryski, choć objawy które opisująni jak się mają do mojego auta oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.