Skocz do zawartości

Schemapodłączenia zegarka w Palio/Siena


lumo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No więc ostatnio dorobiłem się oryginalnego zegarka do swojego palio tylko teraz zastanawiam się jak go podłączyć, bo wychodzą z niego aż 4 przewody yikes.gif więc tak dumam że służą one do:

1) zasilanie czyli +

2) masa czyli -

3) sygnał ze stacyjki żeby włączał sie razem z przekręceniem zapłonu

4) jak się nie mylę to sygnał od świateł który ma na celu przyćmienie zegarka kiedy załączmy światła aby nas nie raził hmm.gif

Jak się mylę niech mnie ktoś poprawi, mile widziany schemat podłączenia a jak nie to powiedzcie gdzie najprościej powpinać się z przewodami żeby za dużo nie szukać wink.gif

Pozdro 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odświeżę temat

dorobiłem się zegarka z cc do swojej sieny 1.2 el 99 rok

jest szansa że za zaślepką znajdę kostkę do przyłączenia go?

jeśli nie to skąd najlepiej pociągnąć przewody? (kusi użycie przewodów do radia )

u mnie również nie ma reakcji na kombinację z przewodami od oświetlenia.

a żarówka to t5 1,2 W jak w oświetleniu pokręteł wentylacji i chyba licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> odświeżę temat

> dorobiłem się zegarka z cc do swojej sieny 1.2 el 99 rok

> jest szansa że za zaślepką znajdę kostkę do przyłączenia go?

> jeśli nie to skąd najlepiej pociągnąć przewody? (kusi użycie przewodów do radia )

> u mnie również nie ma reakcji na kombinację z przewodami od oświetlenia.

> a żarówka to t5 1,2 W jak w oświetleniu pokręteł wentylacji i chyba licznika.

Szans nie masz żadnych... W EL nie było wyprowadzenia pod zegarek.

Ja kostkę wziąłem ze szrotu, przewody dwa + i ziemia podpiąłem się pod przewody z radia a trzeci plus z oświetlenia panelu pod radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie załamałeś. myślałem naiwnie że wyjmę radio pogmeram i znajdę kostkę. wtedy spróbowałbym założyć go przez tą wnękę. a tak czeka mnie rozkręcanie całego panelu i zabawa w elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to mnie załamałeś. myślałem naiwnie że wyjmę radio pogmeram i znajdę kostkę. wtedy spróbowałbym

> założyć go przez tą wnękę. a tak czeka mnie rozkręcanie całego panelu i zabawa w elektryka

Jeszcze musiałem po odkręceniu zaślepki wyłamać jeden element z panelu do którego przykręca się zegarek - także bez wymontowania tego nie da się.

Ramkę od licznika tylko odkrzywiłem z prawej strony - żeby dostać się do śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.