Skocz do zawartości

zapodalem alu. pytanie o sruby


_luk_

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zapodalem sobie dzis wreszcie aluski

ale mam pytanie mianowicie - czy wkrecenie srub na piec obrotow wystarczy ??

mam zle przeczucia ze nie :/

mam drugi komplet srub specjalnie o alu ale niestety za dlugich o ile do tylu sa ok o tyle do przodu sa za dlugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nie ryzykować...Ja tak rozwaliłem sobie jeden otwór w piaście...i teraz mam zonk...kupiłem ciut za długie śrubki zabezpieczające a resztę zostawiłem tych krótkich...no i teraz mam...jak wymieniałem oponki to kupiłem te właściwe i zabezpieczające i resztę ...ale jedna słabo trzyma bo zjechałem gwint tą "za długą" troszkę mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co ma za przeproszeniem długość sruby do uszkodzenia gwintu ??

Proste: za długą śrubę wkręcasz..wkręcasz aż już dalej nie idzie...i jak dalej będziesz wkręcać zjedziesz gwint ...a niektórzy dokręcacze przy wymianie opon nie ustawiają tych wkrętaków pneumatycznych odpowiednio..i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Proste: za długą śrubę wkręcasz..wkręcasz aż już dalej nie idzie...i

> jak dalej będziesz wkręcać zjedziesz gwint ...a niektórzy

> dokręcacze przy wymianie opon nie ustawiają tych wkrętaków

> pneumatycznych odpowiednio..i gotowe

Szanowny Kolego a jak wkręca się śruby krótkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szanowny Kolego a jak wkręca się śruby krótkie?

Tez możesz gwint spindolić.. ..mi akurat tak go załatwiono ale z mojej winki bo powiedziałem ze te śrubki zabezpieczające są na pewno dobrze dobrane, no i gość na hamka chciał go schować w alumku...i tak załatwili jedną na amen, generalnie za krótki źle bo trzymają na paru zawojach za długi tez bo nie dociągniesz koła do piasty. koniec wywodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> koniec wywodu

Wywód jak wywód.

Królu Złoty.Za długa śruba oprze się o element stały zawieszenia ten za piastą.Przy użyciu typowego klucza nie da się uszkodzić gwintu.Kluczem pneumatycznym też się nie da chyba,że ktoś ma łapki niedżwiedzia. Bardzo się starając można ukręcić śrubę.Gwinty uszkadza się przy krzywym wkręcaniu śruby łapiąc na jeden,dwa zwoje.W ten sposób załatwiają gwinty macherzy z kluczami pneumatycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.