Skocz do zawartości

Spadek mocy na benie ?


Sqbn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Mam dziwny problem w moim aucie przy jeździe na benzynie. Mianowicie auto wkręca się tylko do 4 tys. rpm, nastepnie czuć brak mocy i żeby dalej sie rozpędzać trzeba wbić kolejny bieg bo na tym w góre już nie pociągnie. Gdy jade na LPG to kręci się raczej do 6tys bez problemu... Nie wiem czy może mieć to jakiś związek, ale auto zawsze odpala się na benzynie i gdy jest zimne, miałem sytuacje iż dodałem gazu a ten zgasł :/ Widać na obrotku jakieś dziury, choćby powietrze się dostawało ?:/ Wiem że coś mam z katalizatorem, ale czy jest to bezpośrednia przyczyna nie równych obrotów na zimnym silniku ? Pozdro i prosze o porady!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup jakiś środek do czyszczenia wtryskiwaczy po lpg, np xeramic, stp- nieważne i wlej go do paliwa, właśnie zrobiłem to w piątek i przestało.....nie wchodził na obroty- nie chciał sie zbierac na paliwie, teraz jest git smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup jakiś środek do czyszczenia wtryskiwaczy po lpg, np xeramic,

> stp- nieważne i wlej go do paliwa, właśnie zrobiłem to w piątek

> i przestało.....nie wchodził na obroty- nie chciał sie zbierac

> na paliwie, teraz jest git

Ok, powiedz mi teraz tylko ile musi być beny w baku i ile trzeba zrobić km na benie żeby sie poczyściły, bo mi sie automatyznie przełącza na gaz po starcie smile.gif Pozdro i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buteleczka na 65litrów, ja dałem połowe a w baku miałem ok20-25l i pojezdziłem cały dzien na paliwie i w pewnym momencie odpusciło.... jakby nie to to pewnie by trzeba czyscic wtryski... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> buteleczka na 65litrów, ja dałem połowe a w baku miałem ok20-25l i

> pojezdziłem cały dzien na paliwie i w pewnym momencie

> odpusciło.... jakby nie to to pewnie by trzeba czyscic

> wtryski...

Cena takiego wynalazku ? 20 litrów beny mam zalać ? faint.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sorry , jak cię nie stać na 20 litrów benzyny , to jeżdzij tak dalej

Fajny jesteś . . . Po prostu nie lubie tankować za 4,70 jak mogę za 1.70.. A to czy mam, czy nie mam to mój biznes ? Tak ? Dzięki smile.gif Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny jesteś . . . Po prostu nie lubie tankować za 4,70 jak mogę za

> 1.70.. A to czy mam, czy nie mam to mój biznes ? Tak ? Dzięki

> Pozdro

nie obrażaj się !! jeżeli chcesz przeczyścić wtryski benzynowe tak jak proponuje kolega , niestety musisz wlać to paliwo i je spalić !!! zawsze możesz wymontować wtryskiwacze benzynowe , i dać do czyszczenia koszt ok. 200-300 zł . sam sobie policz . chciałem tylko pomóc hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup jakiś środek do czyszczenia wtryskiwaczy po lpg, np xeramic,

> stp- nieważne i wlej go do paliwa, właśnie zrobiłem to w piątek

> i przestało.....nie wchodził na obroty- nie chciał sie zbierac

> na paliwie, teraz jest git

Byłem na stacji, xeramic widziałem, tylko są dwa rodzaje, Extra do benzyny, z podtytulem do czyszczenia wtryskiwaczy, i Xeramic LPG, na którym w zasadzie jest napisane to samo, tyle że nie ma tam konkretnej informacji "Co czyszczenia wtryskiwaczy", no i który ? Pozdro smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlałem do lpg, ale jak piszesz pewnie to to samo, z dwa lata temu wlalem żółtego STP też pomogło...cóż poradzić nie od parady piszą zeby na 2-3 butle gazu 1bak paliwa przejezdzac....a tak to co jakis czas trzeba cos do paliwa zapodać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.