Skocz do zawartości

Parujące szyby


hellfire

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w samochodzie następujący problem - jak jest mokra jezdnia, to momentalnie parują mi szyby w samochodzie.

Przyczyna jest taka, że woda która dostaje się na silnik/chłodnice, paruje, para jest wciągana do środka nawiewem i skrapla się na zimnych szybach.

A problem pewnie jest w tym, że mam wywalone wszystko z komory silnika, nawiew to chyba oryginalny, odśrodkowy wentylator który ciągnie powietrze z góry i z dołu i dmucha przez nagrzewnicę do kabiny.

Po pierwsze wentylator jest u mnie bezpośrednio pod kratką podszybia, niczym nie osłonięty, a więc jak pada deszcz to pada prosto do wlotu powietrza (wkurza zwłaszcza zimą jak naleci tam śniegu, a potem nim dostaje w twarz przez nawiewy.

Po drugie wentylator ma też wlot od dołu którym ciągnie śmierdzące, gorące i zaparowane powietrze z silnika (zwłaszcza jak stoję i nie ma dobrego przepływu pod maską) .

Jak to najlepiej zrobić żeby powietrze było brane z zewnątrz, a nie spod maski?

Jak to jest rozwiązane seryjnie, bo chyba nie tak jak u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjnie jet to rozwiazane tak ze masz wentylator od góry takim plastikiem zasloniety (taką rynienką) a na przodie od silnika jest taka gruba wykładzina , od spodu jest plastik i to wszystko "szczelnie" jest obudowane tak ze wenylator ciagnie powietrze przez górne kratki ale nie pada na niego woda ani snieg

a w twoim przypasku proponowałbym zakupic no niewiem jakąs rure aluminiową wentylacyjną i przymocowac ją do wejscia wentylatora a drugą strone gdzies wypuscic tam gdzie ci odpowiada nawet i pod auto tylko pasowalo by nałozyc jescze na nią jakas ponczoche czy cus zeby nie darlo roznego rodzaju syfów w nawiew i z biegiem czasu zebyś nie dostał po pysiu jakąs zmieloną zabą czy wiewiórką zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.