Skocz do zawartości

antena/wamacniacz antenowy


CoBeR

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> smigajac po wawce sluchajac radia uciekaja mi stacje lub wpadaja

> szumy itp.

> czy kupic lepsza antene do autka czy wzmacniacz antenowy wystarczy ?

Ja tam bym sprawdził antenę na dachu !! W W-wie na normalnym radiu, to nawet nie trzeba anteny na dachu mieć by nieźle odbierać (wiem to z własnego doświadczenia). Może też kabel spadł z gniazda anteny na dachu (pod podsufitką) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak najpierw sprawdzilbym wszystkie polaczenia wlacznie z wtyczka przy radiu(moze sie srodkowa zylka upitolila),niestety tutaj upatrywalbym jakiegos babola.mozliwe tez ze gdzies ci zwiera na koncach kabla i dlatego tak dziala,bo nie sadze zeby radio ci padlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> antena oki sprawdzalem w dachu i radiu

> mnie tez to dziwi ze w wawie uciakaja stacje i szumi

Jeżeli zastosujesz wzmacniacz i będzie za słaby sygnał z anteny, to Ci radio będzie szumiało i to mocno. Spróbuj wsadzić inne radio lub może jakiegoś babola masz z ustawieniami na radiu. Wyłączenie stereo powinno poprawić sprawę jakości, ale to półśrodek. Spróbuj na kąciku audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest antena w sejku poprowadzona ale miałem podobny problem w Uno, winien okazał się komputer sterujący silnikiem obok którego szedł sobie kabel antenowy i siał zakłócenia. Po przełożeniu kabla do lewego słupka problem ustał i radio dobrze dobiera(komp jest po prawej stronie pod deska) także zobacz czy podobnych ustrojstw nie masz po drodze. Dodam że zasilanie do radia mam prosto z aku, mimo tego szumy i tak zbierało przez ten kabel który szedł koło kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> antena na dachu kabel przy uszczelce w slupku i pozniej juz tylko

> radio

> niewiem skad te szumy i zaniki stacji:(

Podmień radio na inne i sprawdź czy problem nadal występuje.

Miałem podobnie i winne było radio, choć najpierw wymieniłem przewód antenowy na nowy i samą antenę również, ale nie przyniosło to żadnego rezultatu, póki nie wymieniłem radia.

W starym okazało się, że uszkodzone było gniazdo antenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.