Skocz do zawartości

Rozrusznik kręci na pusto


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów 20.GIF

Od pewnego czasu mój kropek cierpi na pewną przypadłość. Czasami rozrusznik kręci na pusto tzn, tak jakby bendiks nie przesuwał ośki rozrusznika na koło zamachowe. Dzieję się tak czasami na ciepłym silniku, na zimnym praktycznie w ogóle się nie zdarza. Po najczęściej 2-3 próbach na pusto, rozrusznik w końcu zaskakuje i kręci normalnie silnikiem. Co to może być? Czy wina leży w samym rozruszniku (zapieczone coś, zasyfione lub uszkodzone), czy może spowodowane jest to czymś innym? Kiedyś gdzieś coś czytałem o jakiejś akcji serwisowej związanej ze źle działającymi rozrusznikami a było to spowodowane przez jakiś komputer czy coś. Auto to PII FL 1.2 8V rok produkcji luty 2005 VIN ZFA18800005332881

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PI u mnie kiedyś to był "bendix" który na styku wałka rozrusznika miał zębatkę plastikową która się wytarła na samym brzegu i przy całkowitym wysunięciu na ciepłym silniku tam się ślizgało , ale też tylko czasami ok.gif ... pomogła wymiana bendixa na zamiennikowy , który miał już to miejsce nie plastikowe tylko metalowe ok.gifhttp://punto.autokacik.pl/Zrobtosam/rem_rozr_mm_mk1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedna prośba, możecie mi wskazać dokładnie w bendixie sprawce

> całego zamieszania? No i ile taki bendix może kosztować?

to jest w środku tuleja plastikowa z zębami , u mnie była zielona zlosnik.gif ... bendix bedzie kosztował myślę , że do 130 PLN , najlepiej spisać typ i numer z rozrusznika wtedy łatwiej go znaleźć w katalogu ok.gif

Po prawej masz bendix , to zielone w smarze to rzeczona tuleja plastikowa z zębami zlosnik.gif

276922144-101_2296.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.