Skocz do zawartości

Jaki tłumik zamiast katalizatora


mizaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chyba mi się kończy katalizator (metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu oraz lekki spadek mocy). (autko ma ponad 180KKM)

Znalazłem na allegro zamienniki do wspawania oraz tłumiki zamiast katalizatora z kołnierzami.

To drugie wychodzi taniej, bo nie dość że poniżej 100zł z przesyłką, to jeszcze mógłbym sobie wymienić go sam.

Mam pytanie, czy ktoś z Was jeździ z takim wynalazkiem i jakie są za i przeciw takiemu rozwiązaniu (pomijając ekologię, chociaż jeżdżąc na gazie to chyba i tak mam duuużo czystsze spaliny niż z benzynki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie, czy ktoś z Was jeździ z takim wynalazkiem i jakie są za

> i przeciw takiemu rozwiązaniu (pomijając ekologię, chociaż

> jeżdżąc na gazie to chyba i tak mam duuużo czystsze spaliny niż

> z benzynki

Ja śmigam na czymś takim i sobie chwalę. Po zamontowaniu zrobiło się raptem ciszej, silnik odzyskał moc. A co do emisji spalin to nie zdziw się. Dobrze pracujący NoPb o wiele mniej truje środowisko niż jazda na LPG. Przy NoPb nie wydzielają się związki azotu a przy LPG tak i to bardzo dużo. Dlatego jak pewnie sam zauważyłeś jak robisz badania to pewnie (zakładam) nie podłączanego analizatora spali.

Ale co do tego tłumika, polecam.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.