Skocz do zawartości

Szybkie pytanie- PROGI


sienolot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, ze i szybka odpowiedź.

Zabieram się dzisiaj za konserwację.

Chce nalać do środka progów sodek konserwujący, gdzie są otwory (korki). Czy są pod wykładziną w środku, czy są na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Często też wokół tych otworów mocujacych plastikowy próg jest ruda.

> Nie łatwo tez pozbyć sie pozniej tej tasmy, na ktora jest

> przyklejony próg do karoserii od gory.

Temat przerobiony. Taśma o której piszesz , to była u mnie guma (uszczelka gumowa), która trzymała się tylko plastikowego progu, a nie auta.

Notabene zamierzam na całej długości przykleić próg silikonem na gorąco, bo po tych wszystkich operacjach minimalnie odstaje i delikatnie mówiąc nieco mnie to denerwuje.

Pierd... się z tym progiem sporo czasu, bo nigdzie nie dostałem nowych spinek i prostowałem stare.

Druga sprawa, ze był kłopot z wyciągnięciem go bo spinki solidnie trzymały.

Co do konserwacji samego progu, to po zdjęciu plastiku, mamy 4 otwory zabezpieczone gumowymi zaślepkami, przez które możemy wtrysnąć środek konserwujący (ja miałem bitex).

ponadto można wlewać środek równie w otwory po spinkach.

Na szczęście u mnie wszystko wyglądało jak z fabryki, więc jestem bardzo zadowolony.

Robiłem to kupę godzin i zdążyłem dzisiaj zakonserwować tylko 1 próg, tylne nadkole, zbiornik, oraz bagażnik.

Najwięcej oczywiście zajęły pierdoły, szukanie spinek, plastiku od śruby która trzyma próg, bo oryginalny wpadł do środka angryfire.gif

Później dodam kilka fotek.

Nadkole przed konserwacją

<a href="www.fotosik.pl" target="_blank">db5bd160a40002e5.jpg</a>

spinka

<a href="www.fotosik.pl" target="_blank">c49192384971d0a2.jpg</a>

zielona strzałka otwór po spince, czarna otwór zaslepiony gumowym korkiem

<a href="www.fotosik.pl" target="_blank">a998402a3903df20.jpg</a>

Prowadzenie progu (chyba łatwiej przy montażu w fabryce) zlamało mi się, ale przykleiłem.

<a href="www.fotosik.pl" target="_blank">b164eb08839942e8.jpg</a>

Miejsce osadzenia spinek

<a href="www.fotosik.pl" target="_blank">ed70f48ac910029e.jpg</a>

Nadkole stare i nowe. Pęknięcie to efekt ocierania alufelgi (5,5 cala ET34 opony 175/65/14)

<a href="www.fotosik.pl" target="_blank">fa699354e2ed97cb.jpg</a>

Zakonserwowana wnęka koła

<a href="www.fotosik.pl" target="_blank">00e366ef7cdb99f6.jpg</a>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja troche gruntowniej konserwowalem. Zdejmowałem takze przednie blotniki i zderzaki. Cala podłoga, progi od wewnatrz i na zewnatrz, profile, tylny pas oraz dolny pas przedni. Zadowolony byłem gdyz nie bylo korozji. Mam u siebie podnosnik kolumnowy, autkow góre i jazda z konserwacją waytogo.gif

2 tyg pozniej decyzja o sprzedaniu wink.gif

Ja na progi nie dalem sylikonu gdyz i tak sie odklei. Zamiast tego dalem tasme dwustronna firmy 3M piankowa 3mm. Jak z fabryki ok.gif

Po konserwacji umyłem, i wywoskowałem (i tak woskowany byl co 2 tygodnie) grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 tyg pozniej decyzja o sprzedaniu

> Po konserwacji umyłem, i wywoskowałem (i tak woskowany byl co 2

> tygodnie)

No ladnie i sprzedales.

To ile go sprzedawales, ze co dwa tygodnie woskowanie mial wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja błotników nie będę zdejmował, tylko nadkola plastikowe.

wlałem bitex także w profile zamknięte.

Generalnie powinienem jeszcze pozdejmować osłony rury wydechowej i samą rurę, żeby to naprawdę porządnie zrobić, ale już sobie z tym dam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ladnie i sprzedales.

> To ile go sprzedawales, ze co dwa tygodnie woskowanie mial

Woskowany zawsze tak był, no może w okresie zimowym nie az tak ze względu na temperatury. Dzis znowu widziałem sienke i nawet jeszcze błyszczy sie jak psu .... zlosnik.gif

Natomiast dzis odwiedziłem znajmoego mechanika, robi sienke 98r. Prógów brak.. z jednej strony juz zrobił. Z tyłu podłoga dziurawa. Tylko ze własciciel nigdy wczesniej nie konserwował. Moja była regularnie konserwowana i to napewno pomogła w tym ze do dzis jest w stanie idealnym.

Tak na marginesie, jak sienka była brudna to zawsze mnie pytali ,,cóż to sie stało ze auto brudne, zawsze takie czyste". Takze nie przesadziłem z tym moim dbaniem o autko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.