Skocz do zawartości

Mały problem z kablem :) - wzmacniacz


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Montując wzmacniacz w samochodzie napotkałem mały problem mianowicie - do wzmacniacza idą trzy kable czyli plus , masa i zdalne włączenie , i teraz mam mały problem z tym trzecim kablem czyli ( zdalne włączenie ) w instrukcji od radia mam napisane aby podłączyc sie pod kabel biało-niebieski ,a w instrukcji od wzmaka mam napisane że pod kabel pomaraczowy smile.gif no to teraz pod który mam się wkońcu podpiąc , kostkę oglądałem ale jej nie skumałem więc prosze Was o pomoc w temacje dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich

> Montując wzmacniacz w samochodzie napotkałem mały problem mianowicie

> - do wzmacniacza idą trzy kable czyli plus , masa i zdalne

> włączenie , i teraz mam mały problem z tym trzecim kablem czyli

> ( zdalne włączenie ) w instrukcji od radia mam napisane aby

> podłączyc sie pod kabel biało-niebieski ,a w instrukcji od

> wzmaka mam napisane że pod kabel pomaraczowy no to teraz pod

> który mam się wkońcu podpiąc , kostkę oglądałem ale jej nie

> skumałem więc prosze Was o pomoc w temacje dzięki i pozdrawiam

Biało niebieski - tzw. Remonte ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biało niebieski - tzw. Remonte

ok spoko dzięki za pomoc smile.gif , a powiedzcie mi jeszcze na czym to zdalne sterowanie polega smile.gif czy to chodzi o fakt taki iz jak włącze radio automatycznie załączy się wzmak czy jak przekręce kluczyk na mar to wtedy sie już załączy wzmak smile.gif ? czekam na info smile.gif pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok spoko dzięki za pomoc , a powiedzcie mi jeszcze na czym to zdalne

> sterowanie polega czy to chodzi o fakt taki iz jak włącze radio

> automatycznie załączy się wzmak czy jak przekręce kluczyk na mar

> to wtedy sie już załączy wzmak ? czekam na info pozdro

Jeśli włączy się radio to na przewodzie remote pojawia się stałe +12V. Domyślnie ten przewód służy do sterowania elektryczną anteną automatyczną ale do sterowania wzmacniaczem nadaje się równie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli włączy się radio to na przewodzie remote pojawia się stałe

> +12V. Domyślnie ten przewód służy do sterowania elektryczną

> anteną automatyczną ale do sterowania wzmacniaczem nadaje się

> równie dobrze.

ok spoko smile.gif , a ostanie pytanie czy jak będzie podpięty wzmacniacz w samochodzie to on pobiera jakiś prąd w czasie spoczynku czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie

Panowie nie moge sobie poradzic z tym kablem , podłączałem go już wszędzie i zawsze świeci się dioda czyli wzmak chodzi nie moge tego zainstalowac tak aby po wyłączeniu radia wzmak sie wyłączył , postanowiłem porobic troszkę fotek a więc tak

tu są kable od strony radia

Od strony radia idą czerwony czarny zółty i biało - niebieski , zółty i biało-niebieski nie jest połączony z niczym ( luzne kable )

c75c25317814aeebm.jpg

A od strony kostki idą czerwony , czarny , żółto-czerwony i pomaraczowy , niebieski no i te dwa ostanie są luzne ( nigdzie nie podłączone )

488c28a120af5beam.jpg

i sprawa jest taka że chcę to połączyc tak aby wzmak się wyłączył po wyłączeniu radia prosze was bardzo o pomoc dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podlaczysz niebiesko-bialy od strony radia to nie gasnie kontrolka jak wylaczysz radio ( sciagniesz panel) ?

Czy moze podlaczasz do niebiesko -bialego od iso ? Moze tam nie jest podlaczony do radia

Daj jeszcze fotki kostki co jest w radiu gdzie teraz jest zaslonieta futeralem do panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak podlaczysz niebiesko-bialy od strony radia to nie gasnie

> kontrolka jak wylaczysz radio ( sciagniesz panel) ?

> Czy moze podlaczasz do niebiesko -bialego od iso ? Moze tam nie jest

> podlaczony do radia

no własnie z tego co oglądałem kostke to ten niebiesko-biały nie jest podłaczony do radia frown.gif i teraz nie wiem gdzie go podlaczyc ? czy spiąc z jakimś innym kablem czy wlutowac się w kostkę od radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no własnie z tego co oglądałem kostke to ten niebiesko-biały nie jest

> podłaczony do radia i teraz nie wiem gdzie go podlaczyc ? czy

> spiąc z jakimś innym kablem czy wlutowac się w kostkę od radia

jesli masz fotke kostki co wchodzi do radio to mozesz wkleic.

Jak niemasz to w lapki miernik i patrzysz na ktorym wejsciu jest +12 po wlaczeniu radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli masz fotke kostki co wchodzi do radio to mozesz wkleic.

> Jak niemasz to w lapki miernik i patrzysz na ktorym wejsciu jest +12

> po wlaczeniu radia.

prosze zerknij tutaj

http://studio24.prv.pl/

mam kostke taka jak od modelów

Pioneer

model: DEH-P5500MP, DEH-3700MP

tylko nie wiem czy moge sie wlutowac smile.gif w ta kostke jak coś to chyba pod 6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niechce mi sie wierzyc ze w takim wmiare nowym radio nie bylo niebieskiego kabelka do sterowania anteny.

Tak 6 pin. zanim zaczniesz cos lutowac to miernikiem sprawdz.

Lepiej bedzie dorobic konektor niz cos lutowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co niechce mi sie wierzyc ze w takim wmiare nowym radio nie bylo

> niebieskiego kabelka do sterowania anteny.

> Tak 6 pin. zanim zaczniesz cos lutowac to miernikiem sprawdz.

> Lepiej bedzie dorobic konektor niz cos lutowac.

no właśnie nie było frown.gif , ale już sprawa rozwiązana , dopasowałem blaszki z innej kostki i wszystko działa smile.gif podpięcie pod 6 pin. tak jak na rysunku smile.gif , ale powiedzcie mi jeszcze jedno co robic aby jak się włącza radio to za suknde uruchomia się wzmak i robi takie trzask delikatnie przy wyjęciu panela tez tak robi co można zrobic lub zainstalowac aby nie było tego trzask ? smile.gif pozdro

( robi się takich trzask jak dochodzi do wzmaka napięcie lub jak sie je odcina )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiles , tzn podpinales kable sygnalowe na wlaczonym radyjku z podpietym zasilaniem ? jesli tak to pewnie masa z sygnalowek poszla sie pasc na lake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.