Skocz do zawartości

brak podświetlenia przełączników


Palczewskiw

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam

> zauwazyłem ze nie mam podświetlenia tych przełączników:

> One były podświetlone czy nie ?

przepalone diodki wewnątrz przełącznika lub zasniedziałe styki przy kostkach łączących przełącznik z instalacją, pozostaje zabawa z przetarciem styków lub lutowaniem diodek ewentualnie zakup całego modułu przełącznika świateł - na alledrogo są po 20 zł ale też nie ma pewności, że podświetlenie jest sprawne.

Za podświetlenie zaś pokrętła świateł odpowiada żarówka taka jak są w całej konsoli, można ją wymienić, ale do włączników tych dolnych dwóch już tylko diody na płytce

> Wczoraj zapaliła mi sie też kontrolka silnika, może mieć to coś z tym

> wspólnego ?

nie sądzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepalone diodki wewnątrz przełącznika lub zasniedziałe styki przy

O ile dobrze pamiętam to za podświetlenie tych konkretnych przycisków odpowiada jedna żarówka, którą można bardzo prosto wymienić. Trzeba tylko wyciągnąć cały ten zestaw przełączników.

Z tyłu po prostu zmienia się tą żaróweczkę. Problem z nią jest tylko taki, że jest dość specyficzna i do dostania tylko w ASO (płaciłem za nią 11 zł yikes.gif). Szukałem w kilku motoryzacyjnych kiedyś ale żadna nie podeszła.

Natomiast podświetlenia przełącznika świateł to już inna bajka i faktycznie potrzeba tam chyba to całe ustrojstwo rozbierać ale na zdjęciu są tylko przełączniki przeciwmgielnych więc domyślam się, że tylko o te chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładnie opisane ale coś przekombinowane... w VB cały ten panel

> wychodzi bez rozkręcania czegokolwiek innego. Wystarczy go

> delikatnie podważyć z lewej i prawej strony. Wychodzi bez

> problemu

bo w tej poradzie to chyba włącznik z Omegi lub z Vectry A, w Vectrze B się tak nie da zrobić 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.