Skocz do zawartości

stuki na zimnym 1,1 mpi


zabel

Rekomendowane odpowiedzi

może Panowie spotkali się z podobnym problemem? silnik ma przejechane około 15 tyś km i przy każdym odpaleniu na zimno lub trochę ciepło stuka metalicznie gdzieś w okolicach głowicy. raczej jest to rytm pracy zaworów. intensywność zwiększa się przy dodawaniu gazu a przy jego odpuszczeniu cichnie zupełnie. luzy sprawdzone , wyjmowałem nawet wałek i szklanki i obejrzałem je starannie(podejrzane wymieniłem). nagrzany do temperatury 80 - 90 nie stuka. przymierzam się do zrzucenia głowiczki ale jeszcze może ktoś coś doradzi icon_rolleyes.gif dźwięk przypomina trochę stukot zaworów (rozregulowanych). być może to nie w głowicy ale wydaje się być słyszalne na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że tez tak kiedyś mi cos stukało i pukało i też myślałem że zawory a to poprostu nie była dokręcona taka blaszka nad pompą wody chyba , tak gdzieś w okolicach paska rozrządu wink.gif, dokręciłem i teraz już tylko słysze klepanie zaworów które mam do regulacji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tyle że w silniku 1.2 MPI w Punto. Jak zapalałem "na zimno", szczególnie w niższych temperaturach silnik nieprzyjemnie dla ucha stukał. Niestety nie udało mi sie tego wyeliminować, pomagało co dziwne zgaszenie silnika i odpalenie ponowne. O dziwo stuki ustępowały.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.