Skocz do zawartości

Podgrzewanie przedniej szyby w Focusie


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sąsiedzku. Mam takie pytanko - czy Focusik z końca 2003/początek 2004 raku zadowoli mnie? Stanę za jakiś miesiąc, dwa przed wyborem - i do wyboru pozostawiłem Focusa I i Toyotę corollę T3. Będę zadowolony - silnik 1.6.

I pytanie dalsze, a właściwie główne - podgrzewanie przedniej szyby. Czy nie są wkurzające te druciki w szybie? Mają dość du że zagęszczenie (odległość 2-3mm) i w jasnym pomieszczeniu były mocno widoczne. Czy nie rozpraszają i zy nie sa w jakiś konkretnych warunkach upierdliwe? Warto wogóle mieć to podgrzewanie przedniej szyby? Dzieki za wszelkie sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po sąsiedzku. Mam takie pytanko - czy Focusik z końca

> 2003/początek 2004 raku zadowoli mnie? Stanę za jakiś miesiąc,

> dwa przed wyborem - i do wyboru pozostawiłem Focusa I i Toyotę

> corollę T3. Będę zadowolony - silnik 1.6.

> I pytanie dalsze, a właściwie główne - podgrzewanie przedniej szyby.

> Czy nie są wkurzające te druciki w szybie? Mają dość du że

> zagęszczenie (odległość 2-3mm) i w jasnym pomieszczeniu były

> mocno widoczne. Czy nie rozpraszają i zy nie sa w jakiś

> konkretnych warunkach upierdliwe? Warto wogóle mieć to

> podgrzewanie przedniej szyby? Dzieki za wszelkie sugestie,

> pozdrawiam

podgrzewana szybka w fordzie to super sprawa a do drucikow mozna sie przyzwyczaic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po sąsiedzku. Mam takie pytanko - czy Focusik z końca

> 2003/początek 2004 raku zadowoli mnie? Stanę za jakiś miesiąc,

> dwa przed wyborem - i do wyboru pozostawiłem Focusa I i Toyotę

> corollę T3. Będę zadowolony - silnik 1.6.

Kiedyś też stałem przed tego rodzaju wyborem.

Toyota ma wewnątrz solidne plastiki, nieco zachowawczy ale też nie drażniący design, poza tym cichy silnik o przyzwoitych osiągach i znośnym apetycie na paliwo.

Focus, to przede wszystkim solidne i pewne zawieszenie, które Cię nie zawiedzie nawet w sytuacji podbramkowej, poza tym design wnętrza dość odważny (plastiki IMO nie aż tak dobre jak w Toyce ale ogólnie niezłe), silnik trochę bardziej paliwożerny od tego w Corolce ale nie mniej żwawy.

To tak w wielkim skrócie. W moim przypadku padło na Fokę i jestem zadowolony. Co prawda "ujeżdżam" 1.8 TdCi, więc nie wiem czy byłbym równie zadowolony z eksploatacji 1.6 16v, szczególnie biorąc pod uwagę ostatnie skoki cen paliwa. niewiem.gif

Cóż mogę Ci poradzić - usiądź w każdym z nich, zajrzyj w każdy zakamarek, przetestuj w warunkach drogowych, o ile masz taką możliwość. Odpowiedź na pytanie "którego wybrać?" przyjdzie sama. wink.gif

> I pytanie dalsze, a właściwie główne - podgrzewanie przedniej szyby.

> Czy nie są wkurzające te druciki w szybie? [...]

Przez pierwsze tygodnie eksploatacji - są wkurzające, bardziej lub mniej ale są. Potem przestajesz o się na nich skupiać, a jeszcze później - przestajesz je dostrzegać... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po sąsiedzku. Mam takie pytanko - czy Focusik z końca

> 2003/początek 2004 raku zadowoli mnie? Stanę za jakiś miesiąc,

> dwa przed wyborem - i do wyboru pozostawiłem Focusa I i Toyotę

> corollę T3. Będę zadowolony - silnik 1.6.

> I pytanie dalsze, a właściwie główne - podgrzewanie przedniej szyby.

> Czy nie są wkurzające te druciki w szybie? Mają dość du że

> zagęszczenie (odległość 2-3mm) i w jasnym pomieszczeniu były

> mocno widoczne. Czy nie rozpraszają i zy nie sa w jakiś

> konkretnych warunkach upierdliwe? Warto wogóle mieć to

> podgrzewanie przedniej szyby? Dzieki za wszelkie sugestie,

> pozdrawiam

Co do drucików to ja już od kilku lat ich nie widzę, a przydatne są przez prawie pół roku.Zobaczysz miny innych na parkingu jak wsiadziesz i odjedziesz a oni bedą dopiero w trakcie skrobania.

Druga b. ważna IMO sprawa to zdecydowanie mniej mikrorys na przedniej szybie(bo nie skrobiesz w zimie) i to mocno redukuje refleksy przy światłach z naprzeciwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> Dzieki za odpowiedzi - wszelkie inne sugestie, odnosnie podgrzewanej

> szybki, Ford->Toyota, etc. mile widziane. pozdrawiam

Tak podpisuje sie obiema rekami pod pozytywnymi opiniami co do podgrzewanej przedniej szyby smile.gif jest super, ale... do pierwszego odrysku na szybie i koniecznosci jej wymiany! Przód - przyciemniany, koszt ok. 1300PLN sama szyba, do tego wymiana wink.gif Szyba bez podgrzewania ok 600PLN Ale zawsze jest coś za coś smile.gif Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.