Skocz do zawartości

Czy folie lustrzane naklejane na szybę są dozwolone?


Rafcio

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem wczoraj za dostawczakiem,z pionową tylną ścianą drzwi otwierane na boki w drzwiach szyby oklejone folią lustrzaną.

Akurat miałem za sobą słońce i w pewnym momencie światło odbiło się od tych oklejonych szyb i mi po oczach yikes.gifjak by mi ktoś zajączka puścił,oślepłem na chwilę.

Akurat dojeżdżałem do pasów i jak by mi ktoś wyszedł to chyba bym go rozjechał,bo przez chwilę nic nie widziałem.

Taka folia jest dozwolona?

Wiem że w osobówkach można okleić tylną szybę i boczne tylne,ale nie wim jak w dostawczakach i czy w przepisach jest coś o takim rodzaju folii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod blokiem parkowało Sejczento z zaklejonymi lustrzaną folią szybami tylnymi. Po jakimś czasie jeździł tylko z resztkami folii - wyglądało jakby była zrywana podczas kontroli palacz.gif

A co do oślepiania odbitym światłem słonecznym, to wystarczy czyste srebrne auto albo chromowane listwy bagażnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pod blokiem parkowało Sejczento z zaklejonymi lustrzaną folią szybami

> tylnymi. Po jakimś czasie jeździł tylko z resztkami folii -

> wyglądało jakby była zrywana podczas kontroli

> A co do oślepiania odbitym światłem słonecznym, to wystarczy czyste

> srebrne auto albo chromowane listwy bagażnika...

Ale nie aż w takim stoniu, w mojm przypadku to tak jak by gościu powiesił sobie na tylnej ściance dwa lustra 50cm/40cm,czy coś koło tego.

A srebrny lakier czy chromowane listwy nie odbiją tak mocno tak dużej wiązki światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy w przepisach jest coś o takim

> rodzaju folii?

Coś chyba jest.

Teraz nie przytoczę ci tego, ale z tego co wiem, to lustrzana folia podpada pod jakiś przepis.

Z tym że ten przepis nie traktuje bezpośrednio o foliach na szybach, tylko ogólnie o autach, które m.in. przez taką folię zagrażają innym uczestnikom ruchu, czy jakoś tak.

Ale to takie ogólniki są. Myślę, że gdybyś miał wypadek przez takiego delikwenta + dobrą papugę, to spokojnie dostałbyś odszkodowanie z winy tamtego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRAWO O RUCHU DROGOWYM (art. 66 ust. 1 pkt. 1

"Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z

niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu"

sa folie lustrzane , ktore mozna stosowac , ale to sa jakies chromo ... cos tam (chromonikiel chyba , ale nie jestem pewien i nie chce wproawdzac w blad) ktore podobno nie odbijaja swiatla slonecznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce dopuszczone sa szyby przyciemniane z atestem, zadna folia do przyciemniania (zwykla czy lustrzana) nie posiada atestu i panowie policial.gif maja prawo nakazac demontaz folii. Z przestrzeganiem tego juz inna sprawa, nieraz widzialem dostawczaka calego oklejonego lustrzanka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W polsce dopuszczone sa szyby przyciemniane z atestem, zadna folia do

> przyciemniania (zwykla czy lustrzana) nie posiada atestu i

> panowie maja prawo nakazac demontaz folii. Z przestrzeganiem

> tego juz inna sprawa, nieraz widzialem dostawczaka calego

> oklejonego lustrzanka.

wiesz ze dzwoni zlosnik.gif

ale nie wiesz gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju pozwala się na wszystko ... Nikt niczego nie egzekwuje... Na granicy nikt nie czepia się, że auto z Ukrainy na tak czarne szyby (włacznie z przednią) że nie widać, że ktokolwiek jest w aucie... wszyscy wszytko mają w d....

A PAN POLICJANT cieszy się, że ustrzeli kilku na przekroczeniu prędkości o 10 km/h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W polsce dopuszczone sa szyby przyciemniane z atestem, zadna folia do

> przyciemniania (zwykla czy lustrzana) nie posiada atestu i

> panowie maja prawo nakazac demontaz folii. Z przestrzeganiem

> tego juz inna sprawa, nieraz widzialem dostawczaka calego

> oklejonego lustrzanka.

upewnij sie zanim bedziesz pisal bzdury zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.